Gömlek Model Tesettür Tunik Modelleri

Tesettür giyimin öncü parçalarından biri olan tuniklerde yeni sezon trendleri arasında gömlek model oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Gömlek model tuniklerin özellikleri arasında boydan boya düğme detayları ve ince kumaş olması tuniğin dikkat çeken özelliklerindendir. Gömlek formunda olan tuniklerin yaka kısımları da gömlek yakası olarak tasarlanmıştır. Kollarının uç kısımlarında bulunan tek düğmeler de gömleğin giyimini kolay hale getirmiştir.

Tesettür tunik modellerinde gömlek detayı arasında arka kısmı tam oturan modeller bulunmaktadır. Tuniğin bu duruşu daha zarif kombinler yapacak kişiler için uygun bir modeldir. Tesettür tunik modelleri arasında gömlek modasının bu kadar yaygın olmasının bir diğer nedeni ise rahatlığıdır. Günlük kullanım için oldukça rahat bir parça olan gömlek tunik modelleri pek çok pantolon ve etek ile beraber kullanılarak rahat kombinler yapılabilmektedir.

Gömlek Model Tesettür Tunik Kombin Önerisi

Gömlek model tesettür tuniğin kombinlenmesi hem eğlenceli hem de rahat parçalar ile beraber yapılmaktadır. Genellikle genç kesim tarafından kombinlenen gömlek tunik bol paça pantolonlar ve mom jeanlar ile beraber kombin yapılmaktadır. Gömlek tuniğin yaka kısmında bulunan kendinden küçük kolye ise tuniğe hareket katan detaylardan biridir. Bu tarz tunikleri kombinlerken ayakkabı seçimi de pantolona uygun şekilde yapılmalıdır.

Ayakkabı seçimi mevsim içerisinde en uygun olan spor ayakkabı ya da bot ile beraber yapılarak kombin tamamlanmaktadır. Bu kombinin rahat görünümü ve hissi nedeniyle eşarp yerine rahat yumuşak doku şal seçimi uygun görünüme kavuşmanıza olanak sağlayacaktır. Dış giyim ürünleri arasında tuniğin boyunda daha uzun bir trençkot ya da pardesü seçimi porporsiyonu daha düzgün gösterecektir.

Gömlek Model Tesettür Tunik Modellerinde Desen Seçimi

Gömlek model tesettür tunik modası bu sezonun en trend parçalarından biridir. Kollarının ve yakasının gömleği andırması ile birlikte gömlek model tunikler adeta sezonun yıldızı haline gelmektedir. Bu tarz parçalarda renk ve desen uyumu oldukça önemlidir. Sezonun beğenilen desenlerinden biri olan yaprak desenleri gömlek model tuniklerin üzerinde sıkça rastlanmaktadır. Aynı zamanda renklerin karışık bir şekilde işlendiği geometrik desenler de en çok seçilen parçalardan biridir.

Tesettür Tunik Ve Ferace Seçimi Nasıl Olmalı?

tunikTesettür giyimde son dönemlerde tasarlanan ürün çeşitliliği ve modelleriyle tesettürlü kadınların giyimde yaşadıkları sıkıntılarda sona ermiştir. En sık kullanılan tesettür giyim parçaları ferace, tunik ve tesettür abiyeler olmaktadır.

 

 Yakasız Ve Bol Dökümlü Modele Sahip Olmaktadır

 

Tesettür dış giyimde ferace daha çok tercih edilmektedir. Ferace mantoya benzeyen yakasız ve bol dökümlü modele sahip olmaktadır. Tesettür giyimde amaç vücut hatlarının belli olmamasıdır. Bu sebeple ferace kurtarıcı olmaktadır. Ayrıca ferace sağladığı rahatlık sayesinde de tercih edilmektedir. Mantodan ayrılan özelliği ise, geniş yakalarının olmaması ve mantodan daha uzun olmasıdır. Ferace model olarak uzun olduğundan dolayı altına giyilecek kıyafet seçimi sıkıntısını ortadan kaldırır.

 

 Sadeliği Sevenler Tercihini Siyah Renkten Yana Kullanıyor

 

Ferace bir dış giyim parçasıdır. Bu sebeple direk göze çarptığı için model kadar renk seçimi de önemli detaydır. Çoğunlukla orta yaş ve üzeri kadınlar renk tercihini siyahtan yana kullanmaktadır. Siyah renk hem sade bir duruş sergilemekte hem de fazla dikkat çekmemektedir. Genç bayanlar ise daha çok daha dikkat çekici canlı renkleri tercih etmektedir. Ferace alırken kumaş cinsine dikkat etmek gerekir. Ferace kumaşının hemen kir tutmaması, kolay ütülenebilmesi, vücudu serin tutması ve kolay kırışmaması özelliğine dikkat edilmelidir. Tesettürlü kadınlar tarafından artan talep doğrultusunda birçok model tasarlanarak satışa sunulmaktadır. Pullu, taşlı ve nakış dokumalı ferace modelleri göze oldukça hitap etmektedir.

 

 Hem Rahat Hem De Bol Modeller Üretilmektedir

 

Tesettürlü kadınların diğer kurtarıcı giyim parçası ise, tunik modelleri olmaktadır. Tunikler; günlük hayatta, iş ortamında ve okulda oluşturulacak doğru bir kombin ile oldukça şık bir görünüm elde edilir. Tunik modelleri hem rahatlık hem de bol olması nedeni ile vücut hatlarını gizlemektedir. Tesettür tunik bu özelliği ile tesettürlü kadınların tercihlerinin başında gelmektedir.

 

Tesettür tunik seçiminde kumaş tercihi ilk dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Kumaş seçiminde mevsim dikkate alınmalıdır. Bu sebeple yazın terletmeyen kışın ise üşütmeyen kumaşlar tercih edilmelidir. Tunik seçiminde özellikle naylon özelliğine sahip kumaşlardan uzak durulmalı. Yaz mevsimine daha çok canlı renkler uyum sağlarken, kış mevsiminde ise daha çok koyu ton renkler uyum sağlamaktadır.

 

Uygun Fiyatlı Tesettür Alışverişleri

Gelişen teknoloji nedeniyle artık birçok firma üretimden kısarak daha fazla kullanıcıya hitap eden ürünler üretmeye başlamıştır. Bu  durumdan en çok etkilenen tüketici kısmı ise çareyi daha kaliteli ürünleri kullanarak bulmuştur. Tesettür tunik noktasında birçok firmaların üretmiş olduğu sezonluk indirim kampanyalarından yararlanarak alışverişlerinize çok daha rahat ve uygun bir şekilde yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra Ulusal Egemenlik bayramlarında ve özel günlerde yapılan ekstra indirimler nedeniyle de biriktirmiş olduğunuz bütçenize çok daha uygun şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Kaliteli kıyafetleri uygun fiyatlı olarak satın almanıza olanak sağlayan alanında kaliteli parçalar üretmiş firmaların ürünlerini inceleyebilirsiniz. Pratik kullanım sağladığından dolayı tunikleri yazın ya da kışın her mevsim kullanım sağlayabilirsiniz.

Kaliteli Tunikler

 

Kaliteli tunikler ile yaz sezonuna giydiğiniz ürünler ile damga vurabilirsiniz. Sezonun tüm renklerini kendi bünyesinde barındıran tesettür tunik modelleri sayesinde yazın renkli ve enerjili hissedebilirsiniz. Bununla birlikte yazın kullanılan tuniklerin kumaşı da oldukça önemlidir. Pamuk oranının daha fazla olduğu modelleri kullanmak sizin sağlığınızın olumlu yönde etkilenmesine yardımcı olmaktadır. Ancak pamuklu ürünleri kullanırken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Bu durumlardan ilki pamuklu kumaşların çok kısa süre içerisinde kırışabilme özellikleridir. Bu nedenden dolayı sürekli ütüleme yapmanızı gerektirebilir. Ütü imkanınızın bulunmadığı zamanlarda zorluk çekebilirsiniz. Kolay kirlenmeye yol açtığı gibi kolay bir şekilde temizlenebilmektedir.

İki Parça Şıklık

 

İki parça olarak kombin yapabileceğiniz tunik modellerine uyum sağlayacak türden alt giyim ürünleri ve ayakkabılar ile şık olabilirsiniz. Tercih edeceğiniz tesettür tunik modellerinin uyum sağlayarak bir bütün oluşturduğu kombineleri kendi tarzınıza uydurabilirsiniz. Basit ve sade seçim yapmak isteyeceğiniz zamanlarda ise tek renk üretilmiş parçaları kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra zıt renkler ile yapacağınız kontrastlık, daha farklı görünüm elde etmenize yardımcı olabilir. Tunik modellerinin uzunluğunun değiştiği farklı çeşitleri de bulunmaktadır. Bu çeşitlilikte bulabileceğiniz diz altına uzanan tunikler ile elbise görünümü elde edebilirsiniz. Yapacağınız kombine eşlik edecek kemer detayı ile davet organizasyonlarında kaliteli görünüm elde edebilirsiniz. Tercih edeceğiniz kemerin rengi tunik rengiyle aynı olmamalıdır.

 

Tesettür Tunik Modellerinde Şık Ve Rahat Modeller

Tesettür giyim seçenekleri içerisinde yer alan sezonun önde gelen tasarımlarının yer aldığı Moda Selvim aracılığı ile bayanlar farklı tarzlarda oluşturulan birçok ürüne erişebilmektedir. Ürünler şık ve zarif tasarım ayrıntıları ile oluşturulmuş. Bu sezonun dikkat çeken tasarımları arasında yer alan tesettür tunik modelleri, ürün yelpazesi içerisinde birçok farklı tasarım tarzı ile yer almaktadır. Bayanlar tarafından en çok ilgi gören tasarımlar arasında ise yelekli tunik modelleri yer almaktadır.

 

Yelekli modeller iç kısımda bol ve düz kesim ile tasarlanmış bir tunik üzerine dikilen hırka formu ile tasarlanmıştır. Hırka tasarımının etek kısmında ise lazer kesim ile farklı motifler oluşturulmuştur. Hırka rengi siyah seçilirken, iç kısım kumaşı sezonun trend renkleri ile tasarlanmaktadır. Bu modeller uzun kolye tasarımları ile oldukça şık bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Bu tunik modelleri tasarım gereği iki renkli olarak meydana getirilmektedir. İç kısım ve hırka farklı renklerde tasarlanarak şık bir kombin yaratılmaktadır.

 

 Bahar Sezonuna Yönelik Tunik Modelleri Hangileridir?

 

Spor tunik modellerinde ise çizgili baskılar tercih edilmektedir. Özellikle bebe yaka ile tasarlanan modellerde siyah beyaz çizgiler eşliğinde baskı uygulaması yapılmaktadır. Bahar sezonunun en çok dikkat çeken ürünleri ise nakış işlemeli tuniklerdir. Bu modellerde göğüs kısmında ve omuzlarda nakış uygulaması oluşturulmuştur. Nakış motiflerinde ise çiçek formları kullanılmıştır. Bahar sezonuna uygun modeller yine açık renkler ve pastel ren tonları tercih edilerek tasarlanmaktadır. Kol kısmı ise volanlı ve bol kesimde tasarlanmaktadır. Bu tesettür tunik modeli rahat ve şık bir kullanım sağlamaktadır. Bayanların dinamik ve şık bir görünüm elde etmelerine olanak sağlamasının yanında sezonun trend ürünleri arasına girmeyi başarmaktadır. Modellerde mint, kiremit rengi, tozpembe, mavi, bordo, lila gibi birçok trend renk kullanılmaktadır.

 

Sezonun diğer dikkat çeken ürünlerinden bir ise omzu detaylı tesettür tunik modelleridir. Omuz kısmında uygulanan detaylar trend özellikler arasında yer almaktadır. Düz kesim tuniklerin omuz bölgelerine uygulanan taşlar ve zincir detayı ile klasik ve şık bir görünüm elde edilmektedir. Omuzlarında taş detayları ve şık zincir aksesuarının kullanılması ile oluşturulan modeller siyah ve mint renkleri ile tasarlanmıştır.

 

 

 

Tesettür Tunik Modasında İddialı Görünmenin Sırrı

Her zaman şık ve modaya uygun giyinmeyi seven kadınlar için rahatlığı ile ön plana çıkan tesettür tunik modelleri, günlük hayattan özel günlere kadar birçok alanda kullanım olanağı sunmaktadır. Son derece geniş bir ürün seçeneği ile birlikte satışa sunulan ve farklı tarzları bir arada bulabilmenize imkan sağlayan tesettür tunik modelleri, mevsime uygun en iddialı ve konforlu kumaşlar ile tasarlanmaktadır. Farklı olarak tasarlanan tesettür tunik modelleri boyu, genel itibari ile diz kapaklarına kadar uzanmaktadır.

 

Tesettür tunik modellerinde kullanılan viskon tarz kumaşlar, her mevsim kullanılabilir olma özelliği ile bu yıl bayanların ilgisini fazlası ile çekmeyi başarıyor. Tesettür tunik modelleri arasında dikkat çeken bir başka model ise nakışlı tasarımlar oluyor.

 

Özel günlerinizde tercih edeceğiniz düğmeli ve koyu renk tasarımlar, sizlere son derece şık ve gösterişli bir görüntü kazandıracaktır. Tesettür tunik modellerini ofis yaşantınızda kullanmak istiyorsanız eğer, bu sefer de çizgili desenleri tercih ederek zarif bir görüntü yakalayabilirsiniz.

 

 Tesettür Tunik Modasında Özel Günleriniz İçin Hangi Seçenekler Mevcut?

 

Davet ya da bayram gibi özel günlerde tercih edebileceğiniz tesettür tunik modelleri, 2018 modasında da iddialı tasarımları ile ön plana çıkmayı başarmaktadır. Hem iddialı hem de konforlu seçenekleri ile ilgi gören tesettür tunik modellerinde kullanılan dantel detayları, daha şık ve zarif bir görünüm yakalamanızı sağlıyor.

 

Kombin yapmak için en ideal seçenekleri arayan ve şık görünmekten hiçbir zaman taviz vermeyenler için çok özel seçeneklerin yer aldığı bu yılın tesettür tunik modası, farklı beden seçenekleri ile beraber sizleri bekliyor.

 

 Tesettür Tunik Modasının En Moda Renkleri Bu Yıl Neler?

 

Bu yıl yaz aylarında tesettür tunik modellerinde mavi ve turkuaz rengi ile çok sık karşı karşıya kalacağız. Hem yazın enerjisini yansıtan hem de kolay kombin imkanı sunan bu renkler, kusursuz bir görünüm yakalamanız için en ideal seçeneği sunuyor. Tesettür tunik modasında bu yıl ayrıca sadelikten vazgeçemeyenler için siyah ev soft renkler de sıkça karşımıza çıkmaya devam edecek.

 

Günü Kurtaran Tesettür Kıyafetler

Bazı kıyafetler pek çoğumuz için vazgeçilmezler arasında yer alır. Hem günlük giyimde hem de gece davetlerinde de son derece kullanışlıdırlar. Bu durum işimizi fazlası ile kolaylaştırır. Tesettür tunik modelleri de bu gruba dahil olan giyim eşyalarındandır. Günlük yaşamda rahatça kullanılan tunikler gece şık bir ayakkabı ile kombin yapıldığında zarif bir gece elbisesine dönüştürülebilir. Farklı kombinler bu sene tunik modelleri için iyi seçim olarak gözüküyor. Bu senenin en moda tesettür giyim unsurlarından olan tunikler tesettür giyinmeyi tercih edenlerin baş kıyafetleri arasında çok yerini almış olarak gözüküyor. Özellikle pantolon ve etek kombineleri bu dönem sıkça kullanılacak. Peki 2018 yılında hangi model tunikler tercih edilecek ve ağırlıklı olarak hangi renkler daha fazla kullanılacak. Bir göz atalım.

2018 Yılı En Moda Tesettür Tunik Modelleri Ve Renkleri Nelerdir?

 

Özellikle sıcak yaz aylarında sıkça tercih edilen tesettür tunik modelleri bu döneme de damgasını vuruyor. Tesettür giyim modasının kemikleşmiş kıyafetlerinden olan tunikler de bu dönem hemen hemen her renk tercih edilebilir. Özellikle siyah ve haki rengi kombinlerini tercih edenlerin üzerinde görmek mümkün olacağa benziyor. Tuniklerin genelde pantolon ile tamamlandığı kanısı ise bu dönem değişiyor. Yine bu dönem bol etek ve tunik tamamlamalarını sıkça göreceğiz. Özellikle kırmızı ve turuncu gibi kontrast renkler birbiri ile tamamlanacak.

Vazgeçilmezler arasında yer alan siyah renk ile uçuk renkleri kombinlemek de bu dönemin en gözde tasarımlarını oluşturuyor. Özellikle turuncu ve pembe rengini bir arada görmeyi sevenler bu kombini sıkça kullanacak gibi görünüyor. 2017 yılı tunik modellerinde şık bir sadelik hakim iken bu sene özellikle çiçek ve dantel detaylarını tunikler üzerinde sıkça göreceğiz. Kol ve yakalarda dantel işlemelerine er verilmiş tuniklerde ayrıca çiçek desenleri ve motif işlemeleri de dikkatleri üzerine topluyor.

Yaz Aylarında tunik seçimlerinde ince dokuma kumaştan tasarlanmış tuniklerin seçilmesi daha uygundur. Daha serin tutacak ve daha rahat etmenizi sağlayacaktır. Kış aylarında ise kalın tunik seçimleri daha uygundur. Özellikle tunik ve pantolon kullanmayı seviyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç özelliği gözden kaçırmamalısınız. Tunik kesimine göre pantolon seçimi oldukça önemlidir. Eğer bol paça pantolon ile tunik kombini yapmayı seviyorsanız tunik boyunun fazla uzun olmaması daha doğru bir seçimdir. Kıyafet tasarımlarının hepimiz için önemli olduğu  2018 yılında  tesettür tunik modellerini sıkça göreceğiz.

 

Kot Pantolona Eşlik Eden Şık Parçalar

Kot pantolon kombinlerinize eşlik edecek tunik modelleri ile yazın sıcak ve nemli zamanlarında ya da kışın soğuk ve kuru günlerinde şık ve rahat hissedebilmek sizin elinizde. Yeni trend olan pantolon alt giyim ürününe uygun olarak giyilebildiği için yapacağınız kombin bu şekilde 2 parçadan oluşur. Tesettür tunik denilince akla gelen bazı modeller ile gündelik hayatınızdaki işlemlerinizi çok daha rahat ve zorlanmadan yapabilirsiniz. Bu modellerin yanı sıra sade ve kaliteli bir şıklığı tunik modelleri ile yapabilirsiniz. Bu kıyafetler ile yapacağınız akşam davet organizasyonları ya da grup olarak katılabileceğiniz organizasyonlarda dikkat çeken ve şıklığı yakalayan isimlerden birisi olabilirsiniz. Bununla birlikte kışın soğuk günlerinde yaz havası yaşatan ve bahara hazırlayan renk uyumlarından birisi pembe ve fuşya renklerinden oluşan kombinlerin yapılmasıdır.

Her Mevsim Şıklık

Her mevsim şık olmanın birçok farklı çeşidi vardır. Kendi beğenilerinize göre seçimler yapabilirsiniz. Bu seçimleri yaparken tesettür giyiminin üretmiş olduğu trend moda kıyafetlerini inceleyebilirsiniz. Bu moda kıyafetlerinin yanı sıra aylık tekrarı bulunan tesettür dergilerini de takip etmenin sizlere büyük yararı olacaktır. Dergilerde gördüğünüz tesettür tunik kombinelerini kolayca kendi tarzınıza uygulayabilirsiniz. Bu kıyafet parçasını kombinleyebilmek için ayrıca saatlerinizi harcamanıza gerek kalmadan etek ya da tesettür pantolon alt giyim ürünleri ile uyumlu hale getirebilirsiniz. Daha çok genç kesimin severek kullandığı ürünler arasında yer alsa da kendini genç hisseden her yaştan insan şıklığı yakalayabilir.

Elbisenize Uygun Ceket Olarak Kullanın

Yaptığınız kombinde dolabınıza uygun olan ceket bulamadığınız zamanlarda hemen yardımınıza tunik modelleri yetişebilir. Sade renk bir tesettür tunik parçası ile giymiş olduğunuz elbise kombinini dış giyim ürünü ile tamamlayabilirsiniz. Yazın sıcak renkler ile güneşin sıcaklığını hissedebilirsiniz. Aynı zamanda kışın soğuk ve kara günlerinde ise bakır ve gri tonlarının uyum sağladığı modellerini de tercih edebilirsiniz. Üretildiği kumaşında önemi bu noktada çok fazladır. Polyester kumaşından üretilmiş modelleri yazın sizleri bunaltan havaya maruz bırakırken, pamuklu kumaştan üretilen modelleri ile bu havadan sizleri korur.

 

Şıklığı Ön Plana Çıkaracak Tunik Modelleri

Şık bir görünüm altına bürünmek ve gidilecek olan herhangi bir yer adına daha tarz bir şekilde katılmak hanımlar için büyük bir önem arz etmektedir. Bunu gerçekleştirmek için ise akla gelen ilk giyim örneklerinden biri her daim tesettür tunik çeşitleri olur. Evde dolaplarda duran birbirinden değişik renkler altındaki giyim örnekleri ile mükemmel bir kombin yaratma şansı veren tunik modeller kapsamında bu sene özellikle farklı organizasyonlar ve davetler için tercih edebilecek oldukça şık modeller bulunmaktadır. Tabii bunlar içerisinde hanımlar kendi isteklerine bağlı kalmak suretiyle tesettür tunik seçenekleri altında keyifli bir tercih yapma şansını bulabilir. Özellikle bu sene zincirli bir tasarım altında üretimleri gerçekleştirilmiş olan tunik modeller, zarif bir görünüm sunduğundan dolayı genç hanımlar için ilk tercihler arasında yer almaktadır.

 

Farklı seçenekler altında özel tunik modelleri

 

Farklı renkler altında bir karışım içerisinde hazırlanmış ve ön kısmında desen tasarımı bulunan yeni sezon tesettür tunik çeşitleri de, özellikle misafirliğe giderken ya da misafirliğe gelenler karşısında şık bir izlenim yaratma şansını vermektedir. Tabii daha sıcak ve samimi bir izlenim arzu edin hanımlar için de yine tunik modeller arasında özellikle bu sene petek örme modelleri ön plana çıkmaktadır. Bir bütün olarak harika bir izlenim uyandıran ve tüm hanımlara yakışacak türden bir döküm ile hazırlanmış bu tunikler, birçok farklı renkler kapsamında da yine çok uygun fiyatlar altında katılma şansını sunmaktadır.

 

Farklı ve şık tunik çeşitleri

 

Diğer yandan günlük olarak da tercih edebilecek olan yarasa kol tasarımı ile üretimleri gerçekleştirilmiş tesettür tunik giyim örnekleri daha sade ve aynı zamanda daha karizmatik bir görse vermektedir. Tabii daha sıcak tutması açısından da yine gül çiçekli polar çeşitlerdeki tunik modeller yeni sezon içerisinde en fazla talep gören giyim örnekleri arasında yer almaktadır. Bunlar gibi daha birçok değişik seçenekler altında hem özel davet ve organizasyonları için aynı zamanda günlük olarak da giyebilecek birçok harika ve kaliteli tunik çeşitlerini Modaselvim bünyesinde bulmak ve uygun fiyatlar ile satın almak mümkündür.

 

2018 Tesettür Tunik Kombinleri

Yeni yılın gelmesiyle birlikte pek çok yeni sezon tesettür tunik parçaları çıkmaya başlamıştır. Bu sezon parçalarında oldukça moda olan pek çok detay bulunmaktadır. Özellikle rahat olmalarıyla bilinen tunik modeller için pek çok yenilik çıkmaya başlanmıştır. Havaların ısınmasıyla birlikte çıkan yeni tunik modeller arasından mevsimlik olan tunikler oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Her sezon ve mevsimde rahatlıkla tercih edilebilecek olan bu tuniklerin oldukça uygun fiyatlı olması da tercih edilen sebeplerden biri. Bu sene özellikle dantel detayları oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Dantel kenarlı tunikler ile etek kombini şıklığınızı zirveye taşıyacaktır. Aynı zamanda altına kot pantolon ya da İspanyol paça pantolon tercih ederek günlük hayata uygun hale getirebilirsiniz. Bunun ile birlikte şal tercihi de tunik rengi ile uyumlu olması da şıklığınıza şıklık katacaktır.

Motifli Tunik Modelleri Kombini Nasıl Yapılır?

Yeni sezon parçalarından olan motifli tunik modeller her kadın için vazgeçilmez bir parça haline gelmektedir. Özellikle çiçek motifleri olan bu tunikler tam bahar havasını yaşatacaktır. Aynı zamanda günlük kullanım için oldukça uygun ve rahat olacaktır. Bu motifli tesettür tunik parçaları bol uzun pantolonlar ile rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Aynı zamanda tunik ile pantolonun aynı renk tercih edilmesi, çeşitli davetler için de oldukça kullanılabilir olmasını sağlayacaktır. Tesettür tunik modellerinde bu sene özellikle haki yeşil, pudra tonları, turuncu ve sarı oldukça yaygın bir şekilde kullanılacaktır. Bu parçaların altına tercih edeceğiniz beyaz spor ayakkabı da her renge uyum sağlayacaktır.

Tesettür tunik modellerini incelemek için linke tıklayabilirsiniz. Alışverişe Başla

Diz Altı Tesettür Tunik Kombinleri Nasıl Yapılır?

Uzun boylu kişiler için özellikle tercih edilen parçalardan biri olan uzun tunik modeller ile çeşitli kombinler yapılmaktadır. Özellikle kumaş pantolon ya da havuç pantolonlar ile bu uzun tunikler rahatlıkla tercih edilebilir. Günlük kullanıma uygun hale getirilen bu tunik kombinleri aynı zamanda davetler için ya da akşam saatleri için de tercih edilmektedir. Uzun tesettür tunik altına giyeceğiniz uzun düz etek ile topuklu ayakkabı şıklığınızı tamamlayacak bir eşarp ile muhteşem bir görüntüye sahip olacaksınız

Tesettür Tunik Kombinleri Nasıl Yapılır?

 

Tesettür kıyafet seçimlerinde renk uyumu ve parçaların birbiri ile uyumu oldukça önemlidir. Günümüzde yaygın olarak kullanılan takım parçalar ile aynı rengin vermiş olduğu uyum oldukça şık bir şekilde görülmektedir. Bunun ile birlikte yeni çıkan tesettür tunik modellerinde her renk ve kumaştan pek çok model bulunmaktadır. Tunik modeller için dikilen kumaş oldukça önemlidir. Kısa paça ve bol olan pantolon üzerine aynı renk ve kumaştan uzun tunik oldukça fazla bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle kış renklerini yansıtan kahverengi, bordo, gri ve siyah takımlar hem gün içerisinde kullanılabilir hem de çeşitli akşam davetlerinde kombin yapılarak şık bir hale gelebilir. Parçaların birbirlerini tamamlaması kombin yaparken oldukça önemlidir. Özellikle çizgili ya da desenli modellerdeki tesettür tunik modellerinde mutlaka aynı desen ve kumaştan pantolon ya da etek tercihi yapılmalıdır.

 

2018 Tesettür Tunik Modelleri Nelerdir?

 

Yeni yılın gelmesiyle birlikte pek çok yeni tunik modeller çıkmaya başlamıştır. Her yaşa ve tarza uygun olan bu tesettür tunik modelleri için şıklık ve rahatlık oldukça önemlidir. 2018 yılının en çok moda olan tunik modeller arasından kot tunikler oldukça spor şıklığını yakalamaktadır. Kot uzun tunik ve altına aynı kumaştan bol kot pantolon gün içerisinde rahat ve şık görünmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda yaka detayı taşlı olan modellerin altına beyaz İspanyol paça pantolon ve şık bir eşarpla, oldukça şık bir tarza sahip olabilirsiniz. Dikkat çeken bir diğer modeller ise süet ve kadife tunik modeller ile tasarlanan takımlardır. Kadife bu yılın oldukça çok tercih edilen kumaşlarından bir tanesi. Kadife uzun tunikler ile eşofman rahatlığında bol uzun paça kadife pantolonlar takım olarak hem şık hem de rahat olmanızı sağlayacak. Aynı zamanda bu çizgi ile çeşitli davetlere rahatlıkla gidebilirsiniz.

 

Tesettür Tunik Kombinlerinde Ayakkabı ve Çanta Seçimi Nasıl Olmalıdır?

 

Tesettür tunik modellerinde kombin yaparken ayakkabı ve çanta seçimi oldukça önemlidir. Günlük bir kombin yapıldığında yeni moda olan sırt çantaları rahat olmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda akşam davetleri için portföy çanta tercih ederek şıklığınız arttırabilirsiniz.

 

Spor Görünümlü Tesettür Tunik Modelleri

Özellikle gün içerisinde yoğun bir iş temposu altında çalışan ya da evde büyük bir yorgunluk çeken hanımlar adına günün sonunda dışarı çıkarken rahat bir giyim altında bunu gerçekleştirmek büyük bir önem taşımaktadır. Tabii bunu sağlarken şık bir izlenim ve yakalamanın önemi ayrıca büyük olduğundan dolayı tesettür tunik modelleri kapsamındaki yeni sezon sportif ürünler oldukça dikkat çekmektedir. Hem büyük bir rahatlık sunan hem de görsel anlamda şık bir izlenim yaratan bu yeni sezon tunik modeller içerisinde özellikleri ön kısmında baskı yapılmış görseller altındaki tunikler ayrı bir güzellik sunmaktadır. Yine sportif görünümü ile birlikte tesettür tunik modeli olarak ön plana çıkan inci tasarımda çeşitleri de ayrıca büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Birçok değişik beden ve boylara göre bulunabilecek olan bu özel sportif tunik modeller uygun fiyatlar kapsamında satın alınabilir.

 

 Sportif görünümlü tunik örnekleri

 

Özellikle kendisini özgür hissetmek isteyen ve dışarıda rahat bir şekilde dolaşma arzusu içerisinde bulunan hanımlar adına yeni sezon kapsamındaki tesettür tunik modelleri arasında diz kapaklarına altına kadar inen Paris triko tunik örnekleri mükemmel bir görünüm sağlamaktadır. Hem evde misafirler geldiği zaman hem de dışarıda rahat bir şekilde giyme imkanı veren bu tunik modelleri farklı renkleri altında ve ön tarafındaki hoş Paris Eyfel Kulesi ile mükemmel bir izlenim sunmaktadır. Diğer yandan yine bütün bir elbise gibi görünen ve ön tarafına gül deseni ile tasarım yapılmış tunik modeller de harika bir izlenim yaratmaktadır. Kişisel tercihlerinize bağlı kalarak arzu ettiğiniz bütün değişik modeller kapsamında daha sportif ve rahat bir görünüm yakalamak için bu seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz.

 

 Rahat bir şekilde dolaşmak adına sportif tunikler

 

Hem tarz bir görünüm yakalamak hem de şık bir izlenim elde etmek adına piyasaya yeni sezonu itibariyle sürülmüş olan birbirinden değişik sportif görünümlü tesettür tunik çeşitleri farklı beğeniler altında seçilerek satın alınabilir. Bunlar arasında özellikle çizgili ya da kareli bir tasarım içerisinde gerçekleştirmiş tunik modeller de yine unutulmamalıdır. Çok uygun fiyatlar altında Modaselvim bünyesinde bütün seçenekleri ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

 

2018 Modaselvim Tunik Modelleri

 

Tesettür giyimin en yeni modellerinden birisi olarak tunik modelleri de sonunda vitrinlerdeki yerini almaya başladı. Birbirinden tamamen özgün tasarımlarla ve birbirinden farklı renk ve beden seçenekleriyle yer alan bu tunik tasarımlar tesettür tunik modellerinde kaliteden, ekonomiden ödün vermeden en canlı renkler ve en yeni modellerle satışa sunulan örneklerini bir arada tutmaktadır. Böylelikle temel anlamda tesettür tuniklerin en göze çarpan modelleri de belirlenmiş olmaktadır.

 

 Kapüşonlu tunik modelleri

 

Tunik modelleri arasında yerini alan tesettür tunik olarak kapüşonlu siyah, lacivert ve gri renk seçenekleri başta gelmek üzere oldukça farklı seçeneklerle tesettür giyimin öne çıkan tarzlarını yansıtmaktadır.

 

 Baskılı tunik modelleri

 

Yine bir diğer örneği oluşturması nedeniyle baskılı tesettür tunik de en yeni modellerini oluşturmaktadır. Hem çocuk yaş grupları için hem de yetişkinler için bulunan farklı beden tasarımları ile dikkat çeken birçok özellikleri bulunmaktadır.

 

 Kolyeli – Nakışlı modelleri

 

Tesettür giyimin öne çıkan ürünlerinden olan tesettür tunik bir başka önde gelen modeli olarak kolyeli ve nakışlı modeliyle de göz doldurmaya devam etmektedir. Tamamen farklı ve tamamen değişik yapısıyla dikkatlerden kaçmayan bir yönü bulunan bu tasarımın sağlamış olduğu tüm yönleri gerçekten de önde gelen tasarımları meydana getirmektedir. Bütün bu nitelikleri de dikkate alındığı zaman farklı tunik modeller yer almaktadır.

 

Tüm bu farklı renk ve desen seçenekleri ile satışı yapılan Modaselvim tunik modeller yeni yılın sezon indirimine özel fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Bunun yanı sıra tamamen en yeni tasarımlar olduğu için de kampanyalı fiyatlarıyla yarı fiyatına varan indirim fırsatıyla tunik modeller olmaktadır. Tüm bu kampanyalı özellikleri ve öne çıkan yenilikler de elbette tesettür giyimin son derece öne çıkan ürünlerini ortada tutmaktadır. Ortada duran bütün bu unsurlar dikkate alınarak tunik modeller tercihinde tamamen öne çıkan seçeneklerin verildiği hemen anlaşılmaktadır.

 

Üstelik tüm bunların yanında nakış nakış, desen desen işlenmiş olan birbirinden farklı renk ve seçeneklerdeki modelleri de dikkate alınarak tamamen sıra dışı ve tamamen özgün yapısını korumaya devam eden bir marka değeri kendisini gösteren özelliğini oluşturmaktadır.

 

Tesettür Tunikte Farklı Tasarımlar

 

Tesettür giyim markaları tasarım açısından son yıllarda çok güzel ve farklı kreasyonlar oluşturmaktalar. Modaya yön veren tasarımcılar tesettür giyimde çığır açtılar diyebiliriz. Artık tesettür giyimi tercih eden bayanlar her ortama uygun giyebilecekleri kıyafet ürünlerini, rahatlıkla vitrinlerde ya da alışveriş sitelerinde zorlanmadan bulabilmektedirler.

 

Tesettür giyimde ilk akla gelen ve yıllardır tercih edilen kıyafet ürünleri arasında özellikle tesettür tunik yer almaktadır. Hatta tesettür giyimi tercih etmeyen bayanlar bile rahatlık ve şıklık açısından tunik modelleri kullanmaktadırlar. Tesettür tunik kreasyonlarında en yeni tunik modeller, her bedene uygun şekilde Moda Selvim’de rahatlıkla bulabilmeniz mümkün.

 

 Baskı Detaylı Tesettür Tunik Modelleri

 

Baskı detaylı tunik modeller genellikle spor görünmeyi tercih eden bayanların kullanabileceği ürünlerdir. Üzerinde baskı bulunan tunik modelleri, jean pantolon ya da bol paça pantolonlarla kombinleyerek, altına giyeceğiniz spor ayakkabıyla hem rahat, hem spor ve hem de cool bir tarz yaratabilirsiniz. Baskılı tesettür tunik modelleri çeşitleri arasında; kapüşonlu, diz altına kadar uzun, diz üstüne kadar uzun, tuniğin önü kısa arkası uzun tasarımlar bulunmaktadır.

 

 Gömlek Tesettür Tunik Modelleri

 

Gömlek şıklığını seven bayanlar için de Moda Selvim alışveriş sitesinde, şeritli tasarımları istediğiniz renkte, zevkinize uygun tunik modeller bulabilirsiniz.

 

 Triko Tesettür Tunik Modelleri

 

Triko son iki yıldır bayanların kıyafet tercihlerinde gözde durumunda. Her vitrinde, her üründe triko modelleri görebilmek mümkün. Tesettür tunik modellerinde de çok şık triko tasarımlar yer almaktadır. Triko tunik modeller arasında triko ikili tunik tasarımlar ve triko uzun tunik tasarımları bulabilirsiniz. Zarif modellerin yer aldığı tasarımları tesettür giyimi tercih etmeyen bayanlar da kombinlerinde kullanarak şık bir görüntü yakalayabilirler. Triko tunik modellerini botlarla, casual ayakkabılarla hatta spor ayakkabıyla bile rahat bir şekilde kombinleyebilirsiniz.

 

Peplum Tasarımlı Tesettür Tunik Modelleri

 

Peplum tasarımlar yani halk arasında kıyafetin önü kısa, arkası uzun tasarımlar diyebiliriz. Özellikle bayanların pantolonlar üzerine giyerek rahat ettikleri kıyafet ürünüdür. Tesettür giyimde peplum tasarımlı tunik modellerini farklı renk seçeneklerinde, zarif kesimlerle ve detaylarla Moda Selvim’de bulabilirsiniz. Haki yeşil, zümrüt yeşili, hardal sarısı, mor, mürdüm, gülkurusu renkleri tercih edebilirsiniz. Peplum tasarımlı tesettür tunik modelleri özellikle beyaz pantolon ile giymeyi tercih ederseniz şık bir tarz oluşturabilirsiniz.

 

Tesettür Tuniklerde Renk Seçenekleri

 

Bir dış giyim olarak en çok tercih edilen seçeneklerden biri kapsamında ön plana çıkan birbirinden güzel tesettür tunik modelleri, gün içerisinde dışarıda giydirirken en fazla dikkat çeken giyim olduğundan dolayı modeli kadar en az renginin de önem hanımlar tarafından oldukça büyüktür. O yüzden yeni sezon kapsamında piyasaya çıktığı andan itibaren model ve rengini mutlaka ne kadar uyum sağlayıp sağlanmadığı tüm hanımlar tarafından dikkatli bir şekilde bakılıyor. Buna göre sipariş verilirken elbette bunun bilincinde olan moda uzmanları ile birlikte üretici firmalar da en güzel tunik modelleri için en harika renkleri bir araya getirmek suretiyle güzel bir üretimi gerçekleştirmektedir. Yeni sezon kapsamında da tesettür tunik çeşitleri bu şekilde harika bir uyumlu olarak piyasaya sunulmuş durumdadır. Bu sayede her kadın kendi kişisel sevdiklerine bağlı kalarak tesettür tunik modeller arasından bir seçim yapabilir ve keyifli bir alışverişin tadını çıkarmak suretiyle bildiği her yerde rahatça giyebilir.

 

Yeni sezon içerisinde değişik tunik renkleri

 

Özellikle yeni sezon tesettür tunik çeşitleri için kırmızı ile birlikte siyah ve haki renklerinin ön plana çıktığını söylemek gerekir. Farklı tunik modelleri üzerinde güzel bir izlenim uyandıran bu yeni sezon renkler sayesinde hanımlar daha cıvıl cıvıl ve daha parlak bir görünüm altına girme şansını elde edebilecekler. Aynı zamanda daha karizmatik ve şık tunik modeller üzerinde taba rengi ile birlikte bordo ve gri renklerde mükemmel bir uyum sağlamak suretiyle hanımları estetik bir görsele sokmaktadır.

 

En güzel modelleri altında birbirinden farklı renklerde tunikler

 

Yeni sezon içerisinde girer girmez piyasaya sunulmuş olan birbirinden güzel tesettür tunik seçenekleri kapsamında tüm hanımların beğeneceği türden modeller harika renklerde bir araya getirilmiş ve güzel bir uyum yakalanmış durumdadır. Bu kapsamda kişisel tercihleri baz alınmak suretiyle Modaselvim bünyesinde arzu edilen tüm değişik modeller en güzel tunik renkleri ile hoş bir karışım haline gelmiş olarak tesettür tunik modeller çok uygun fiyatlar aldığında satın alınabilir. Ayrıca gerçekleştirilen bütçe dahilindeki bu keyifli alışveriş kapsamında birden fazla tunik seçeneğini tercih edebilir ve dolaplarınızı süsleyebilirsiniz.

 

Tunik Modelleri Nerelerde Giymek İçin Tercih Edilir?

 

Aslına bakılırsa bu konuda cevap olarak her yer denilebilir. Nitekim hanımların ortak bir şekilde satın aldıkları ve gitmeyi arzu ettikleri tüm farklı yerlerde değişik giysiler ile kombin yaparak güzel bir imkan sağladıkları tesettür tunik modelleri, buna artı olarak yeni sezon içerisinde sunulmuş ürünler sayesinde de zengin bir kombin imkanın da elde etmiş durumdadır. Tabii her ne kadar istenilen birçok farklı yere giyme imkanı tunik modelleri vermiş olsa da yine de bu konuda modellerine göre bir seçim yapmak büyük bir önem taşımaktadır. Burada örneğin güzel bir organizasyon ya da özel bir davet için yeni sezon kapsamında piyasaya çıkarılmış olan kadife tarzı modellerin yanı sıra İspanyol kol güpürlü modeller mutlaka böylesi özel yerler için tercih edilmelidir. Tamamen zarif ve karizmatik bir izlenim yaratan görsel anlamda göz alıcı bir fırsat veren bu güzel giyim örnekleri harika bir avantaj vermektedir.

 

Farklı yarın için giyilecek tunik modelleri

 

Eğer arkadaşlarla güzel bir kafeye gitmek ve sohbet etmek ya da alışveriş için ise mutlaka bunun adına daha rahat bir giyim imkanı veren yanları aktif bir düğme tasarım altına gerçekleştirmeyi tesettür tunik modellerini tercih etmek güzel bir tercih olabilir. Aynı zamanda yine lazer kesimli ve pantolonlu bir tasarımı altında üretimleri gerçekleştirilmiş harika bir kombin yaratmış giyimlerde ön plana çıkmaktadır. Hem şık bir izlenim yaratan hem de fazla dikkat çekmeyen zarif görünümü sayesinde dışarı çıkarken mutlaka bu tür tunik seçeneklerini tercih etmelisiniz.

 

Dilediğiniz her yerde tunik modellerini tercih edebilirsiniz

 

İster tek başına ya da farklı giysiler eşliğinde harika bir kombin yaratarak tercih edebileceğiniz yeni sezon kapsamındaki birbirinden farklı tesettür tunik modelleri ile arzu ettiğiniz tüm farklı yerlere giyme şansını kullanabilirsiniz. Hatta size gelen misafirleriniz için ya da arkadaşlarınızla oturmaya gittiğiniz zamanları da yine daha çok klasik tarzda yeni yılın içerisinde üretimleri yapılmış olan tunik modelleri arasından güzel bir seçim yapabilir ve kıskandırıcı bir izlenime bürünebilirsiniz. Bütün bu fırsatları ise her zaman olduğu gibi Modaselvim bünyesinde çok uygun fiyatlar ile sağlayabilir ve bu şekilde bütçenizi de korumuş olursunuz.

Zarifliği Ortaya Çıkaran Tunik Modelleri

 

Her bayanın gardırobunda bulunan tunik modelleri farklı kesimlerle ve ayrıntılarla bu yıl da dikkat çekiyor. Bayanlar tarafında merakla beklenen tunik seçenekleri, bu yıl ciddi anlamda büyük ilgi gördü. Tarzı yansıtan modern tunik seçenekler bu yaz oldukça trend.

 

Klasik Tunik Modelleri

 

Gündelik hayatta her bayanın kendine özgü bir tarzı vardır. Tunik modelleri bu tarzları kolaylıkla yansıtabilir. Lazer kesimli tunikler oldukça zarif ve kullanışlıdır. Bu detay sayesinde sade bir kombin bile çok şık görünebilir. Etek kısmı dantelli olan tunik seçenekleri oldukça klasik bir görüntü veriyor. Özel günlerde ve günlük hayatta bu tunik modeli rahatlıkla tercih edilebilir. Fularlı, önü kısa arkası uzun tunik modelleri bu sezonda öne çıkıyor. Bu hareketli ayrıntılar kombin sade olmasına rağmen oldukça stil gösteriyor. Bazen sade kombin oluşturmak, şıklığı ve zarafeti daha da ön plana çıkarıyor. Özellikle de tesettür kombin modellerinde bu detaya dikkat etmek gerekir. Ürünler sade olmasına rağmen kullanılan ayrıntılar, kombine ciddi anlamda bir farklılık yansıtıyor.

 

İkili Takım Seçenekleri

 

Avantajlı parçalar her daim bayanlar tarafından yoğun ilgi görmüştü. Bu yıl ikili tunik modelleri büyük kolaylık sağlıyor. Özellikle tunik ve yelekten oluşan takımlar bayanlara ciddi anlamda kolaylık sağlıyor. Bu ikili takımla birlikte klasik bir pantolon ideal olacaktır. Bu tarz avantajlı takımlar her bayanın elinin altında bulunmalı. Gipür detaylı yelek ve sade renkteki tunik ile ikili takımlar her zaman bayanların şık olmasını garantiler. Kolsuz, uzun yelek ve kolları nakışlı tunik modelinden oluşan takım da çok hoş ve zariftir.

 

Özgün Bir Tarz İçin Tek Bir Tunik Yeter

 

Kendi tarzını yansıtabilen bayanlar özellikle tunik modelleri  arasında seçim yapmaktadır. Çünkü tunik ürünlerinde seçenekler daima geniştir. Gerek asimetrik kesimler, gerek ise ince ayrıntılar tunik ürünlerinin ön plana çıkmasını sağlıyor. Tek bir tunik ile bile çok güçlü kombin oluşturmak mümkün. Çünkü yeni sezon tunik ürünlerinde sade ama çok zarif ayrıntılar göze çarpıyor. Lazer kesimli ayrıntılar bu yıl özellikle sıkça kullanılıyor. Bir diğer ayrıntı ise gipür. Bu yaz tunik seçenekleri çok kullanışlıdır. Tunik ile kullanılabilen dar paçalı, klasik model pantolonlar her zaman bayanların kurtarıcısı olacaktır.

 

Triko Tunikler İle Yeni Sezon

 

 

Triko tunikler ile kış aylarının yaklaştığı sinyali de verilmiş oldu. Moda Selvim online alışveriş sitesinde ilk triko model örnekleri görücüye çıktı. Bu yıl triko tunik modellerde bol miktarda geometrik desenler görecek gibiyiz.  Tarçın ve indigo renkler ile bütünlük yakalayan bu şık tunikler kış aylarında sizi ısıtacaktır. Sıcak ve samimi ambiyansı ile samimi bir stili uyandırdığını görüyoruz. Bu kışlık giyim modelleri ile yaklaşan soğuk hava iklimini iç rahatlığı ile karşılayabilirsiniz.

Triko Tunikler İle Spor Kombinler

Tunik modelinin kumaşı ve tarzı nasıl olursa olsun her daim spor kombine müsait bir altyapıya sahip. Bu bakımdan triko tunikleri de gayet rahat spor parçalar ile kombin yapabilirsiniz. Soğuk ve bol rüzgarlı günler ağır adımlarla yaklaşıyor. Bu mevsim değişiminde kot pantolonlar size güzel adapte olacaktır. Kot pantolon ve triko tesettür tunikler  ile şık bütünlüğü yakalayabilirsiniz.  Spor ayakkabılar ile de sportif tarzınızı vurgulayabilirsiniz. Sonbaharın moda renkleri ve desenleri ile dikkat çeken triko modeller daha da çeşitlenecek gibi görünüyor. Ön planı dairesel desenler ile döşenen tunik modellerini seveceksiniz. Bu modelleri de siyah pantolon modelleri ile kombinleyebilirsiniz.  Mevsimin sadeliğini taşıyan bu kombin, spor ayakkabı ya da babetler ile tamamlanabilir.

triko tunik modeli için tıklayınız

Genç Ve Spor Tarz İçin Şal

Genç hanımlar ya da genç hisseden hanımlar triko tunik kombinlerini şal modelleri ile bütünleyebilir. Şal modellerinin daha rahat ve spor bulunduğu için gençlerin vazgeçilmez parçası olduğunu biliyoruz. Tesettürlü genç kızların şal modellere öncelik vermesi şal modellerinin de sürekli yenilenip çeşitlenmesine sebeb oluyor. Yaz aylarında simli şal modelleri revaçtaydı. Kış aylarında ekoseli şal modelleri daha fazla gündemde olabilir. Ekose desenin moda olması bir yana özellikle kışın kombinlerde daha fazla kullanılan ve sevilen bir ayrıntı olduğu biliniyor. Geçen kış kap kaban modellerinde kendini bolca gösterdi.  Şal ve eşarp modellerinde de bu sezon revaçta olması muhtemel. Ekose ve simli şallar spor ya da klasik fark etmeksizin her tarza adapte olmaya müsait. Spor kombinlerinizi bu şal modelleri ile taçlandırabilirsiniz.  Genç dinamik tarzınızı ön plana çıkarmanız kaçınılmaz olacaktır.

Tunik Beden Ölçüleri

Tunik satın alacaksanız mutlaka beden ölçüleri hakkında fikir sahibi olmanız gerekir. Çünkü tunik bedenlerinin büyük bir kısmı standarttır ve standart ölçülerin nelere denk geldiğini bilmek kullanılabilir bir alışveriş yapmanızı sağlar. Tunik beden ölçüleri her marka için farklılık gösterebilecek kadar farklı kalıplar taşı dahi beden ölçüleri bilinir ise; ölçülere denk gelecek şekilde beden seçilir ve hangi beden olduğunun önemi olmadan tam olarak tercih ettiğiniz ölçüleri almış olursunuz.

 

Beden Seçimi

 

Tunik beden seçiminizi yapar iken muhakkak; bel – göğüs ve basen ölçüleriniz bilmeniz gerekir. Size en sık kullanılan tesettür markalarının standart olarak kabul etmiş oldukları ölçüleri verelim ve sizler kendi ölçülerinize göre hangi beden tunik giydiğinizi ayarlama hakkınızı kullanın. İlk olarak; standart 1 için beden ölçülerinizin; 86 – 68 92 olması gerekir. Yani siz standart bir adı verilen beden ölçülerine sahip iseniz o halde bedeninizin en genel kabul edilen şartlar dahilinde 36 olduğunu söylemek yanlış olmaz. Standart 2 için ise yani bedeninizin 38 olduğunu söylemek için ise; 90 – 72 – 96 ölçülerine sahip olmanız gerekir. Sırası ise; göğüs, bel ve kalça olarak bu ölçüleri taşımanız tesettür giyim ürünlerinden tunikleri rahatlık ile gerekir.

 

Büyük Beden Tunik Ölçüleri

 

Tunik kombini yapmayı tercih ediyor ancak büyük beden olduğunuz için ölçülerinizi tunik bedenleri ve standartları dahilinde denk getirmek konusunda güçlük çekiyor iseniz o halde yapmanız gereken yine aynı şekilde genel kabul görmüş olan ölçüler ile bedeninizi belirlemekten başka bir şey değildir.

 

Tunikte Beden

 

Büyük beden sayılabilecek ölçüler ise; 104 – 88- 114 olarak 44 beden ilk sırada gelir. 46 beden ölçüleri ise; göğüs, bel ve kalça olarak sırası ile 108 – 92 -118 olarak şekillenmiştir. Üçüncü büyük beden ise; 48 olarak belirlenmiştir. 112 – 96 – 122 sırası ile ölçüleri gösterir. 54 ise en büyük tunik bedeni olarak belirli aralıklar ile karşımıza çıkmakta olup ölçüleri sırası ile 124 – 108 – 134 olarak belirlenmiştir. Tesettür Tunik bedenlerinizi seçer iken ürünün kalıplarındaki bol ve dar kesimleri göz önünde bulundurmanız gerekir.

Tunik Kombin Fikirleri

 

Tunikler tesettür modasının vazgeçilemez parçalarından biri. İlk kullanımlarında özellike gençler tarafından tercih edilen tunikleri zamanla her yaştan ve her giyim türünü tercih eden insanlar da kullanmaya başladı. Her mevsim kullanılabilir bir parça olan tunik uzun ve kısa modelleriyle en çok tercih edilen parçalardan biri. Tunik üzerine şal eşarp takarak da oldukça şık ve genç bir hava katabilirsiniz. Tunik parçalar artık vazgeçilmez kıyafetler arasında sayılıyor.

 

Şık Kombin Önerileri

 

Uzun ve diz kapağının altına kadar uzanan tunikler daha çok pantolon üzeri olarak kullanılıyor. Hem günlük hayatta hem de davetlerde giyebileceğiniz bu parçalardan bir tane alarak mutlaka dolabınızda bulundurmanız gerekiyor. Tuniğin etek üzerine giyimi salaş bir görünüm veriyor. Bunun yerine uzun parçalarını eteğin altına verilerek belden bir bombe sağlandığında daha şık bir hava yakalayabilirsiniz. Elbisenin altına dilediğiniz ayakkabıyı giyebilirsiniz. Ancak tuniklerin altına her ayakkabı uymaz.

 

Tunik Modelleri

 

Düz inen tunik modellerinde desen ve aksesuar ön plana çıkar. Ancak daha farklı modelleri olan tuniğin her modeli farklı kullanılarak şık bir görünüm yakalabilir. Hiç şüphesiz tunikler dar pantolonların üzerinde daha güzel duruyor. Bu durum da tuniğin modeli öne çıkıyor. Arkası uzun öne doğru kısalan tunikler gerçekten çok şık. Üstü dar ve alta doğru genişleyen tuniklerde pantolon üzerinde çok şık duruyor. Bu kıyafetin altına ince topuk bir ayakkabı ile kombin yapabilirsiniz. Tabi ki tuniğin üzerine ekleyeceğiniz birkaç uzun kolye ile çok daha şık olabilirsiniz.

 

Tunikle Giyilebilecek Ayakkabı Modelleri

 

Tunik tıpkı elbise gibi tek parça bir kıyafettir. Bu nedenle altına giyilen ayakkabı çok önemlidir. Tuniklerde giydiğiniz kıyafeti patlatan asıl nokta ayakkabılardır. Ne kadar şık bir parça tuniği giyerseniz giyin doğru ayakkabı tercihi yapmazsanız güzel bir görünüşe sahip olmazsınız. Örneğin spor ayakkabılarla tunikler pek uyum sağlamaz. Bu nedenle bu kıyafetlerin altına topuklu ayakkabı tercih etmelisiniz. Her topuklu ayakkabı modeli de tuniğin altında şık durmuyor. Örneğin kalın topuklu veya platformlu ayakkabılar gerçekten özensiz bir görünüm veriyor. Bunun yerine ince topuklu ayakkabı tercih edilmesi gerekmektedir.

Uzun Tunik Modelleri

 

Uzun tunik modelleri genel itibari ile tesettürlü hanımlara hitap etmektedir. Ancak uzun tunik modelleri aksesuar kullanımı ve kumaş tasarımları farklılığı ile klasik ve spor kombin tercih eden hanımlar için farklılığa gider. Tunik modellerinin uzun olanlarını tercih ediyor iseniz; o halde mevsime göre seçim yapmanız gerektiğini de göz ardı etmemeniz gerekir. Yani; uzun tunik modelini satın almak istiyorsunuz ancak bunu ne zaman kullanacaksınız, sorusu çok önemlidir.

 

Kışlık Uzun Tunik Modelleri

 

Uzun tunik modellerinin kışlık olanı da aslında sonbahar için uygun görülür. Yani tunik giyimini tercih ediyor iseniz; daha ince kumaşlar ve tasarımlar ile karşılaşacağınızı bilmeniz gerekir. Ek olarak ise; kışlık tunik tercihlerinizi pardösü olarak da değiştirmeniz mümkündür.

 

Yazlık Uzun Tunik Modelleri

 

Yazlık tesettür tunik modellerinin birbirinden o kadar çok farklı tasarımı vardır ki; hayal ettiğiniz her ürünü bulabilmenizin mümkün olduğunu söylemek dahi abartı olmaz. Yazlık tunik modellerini seçer iken uzun olacağını kesinleştirdi iseniz o halde sırada önü kapanan mı yoksa açık kalan mı; düğmeli mi yoksa fermuarlı mı; yoksa da tişört şeklinde giyimi olan modelleri mi tercih edeceğiniz vardır. Yazlık tunik modellerinin en sıklık ile tercih edilenleri ise; uzun ancak önü kapanmayan modeller olur. Bunlar ayak bileklerine kadar uzarlar ve ürünlerin iç kombin ile birleşmesinden doğan şık kombinler ile hem rahat hem de gözlere hitap eder bir hal alırsınız. 34 ile 46 beden aralığında iseniz yılın modası olan ürünlerin tamamı için istediğiniz rengi ve istediğiniz deseni bulabilme hakkınız söz konusu olur.

 

Cepli Tunik Modelleri

 

Uzun tunik modellerinin bir kısmı ise cepli olarak tasarlanmıştır. Bu ürünler ise; daha çok spor kombin yapmayı tercih eden tesettürlü hanımlar için uygun görülmektedir. Cepli ürünlerin en farklı yanları ise; bir hırka rahatlığında olmaları ile birlikte tunik şıklığından ödün vermiyor olmalarından kaynaklıdır. Cepli tunik modellerinin renkleri; daha çok koyu ağırlıklı olup; ürünlerin kumaşları ise genel olarak elastan ve viskoz şeklinde şık modellerde tasarlanmaktadır. 3 XXL bedene kadar cepli tunik modellerini rahatlık ile bulabilmeniz mümkündür.

Uzun Tunik Modellerinde Tüm Çeşitler Modaselvim’de

 

Uzun tunik modelleri genel itibari ile tesettürlü hanımlara hitap etmektedir. Ancak uzun tunik modelleri aksesuar kullanımı ve kumaş tasarımları farklılığı ile klasik ve spor kombin tercih eden hanımlar için farklılığa gider. Tunik modellerinin uzun olanlarını tercih ediyor iseniz; o halde mevsime göre seçim yapmanız gerektiğini de göz ardı etmemeniz gerekir. Yani; uzun tunik modelini satın almak istiyorsunuz ancak bunu ne zaman kullanacaksınız, sorusu çok önemlidir.

 

Kışlık Uzun Tunik Modelleri

 

Uzun Tesettür tunik modellerinin kışlık olanı da aslında sonbahar için uygun görülür. Yani tunik giyimini tercih ediyor iseniz; daha ince kumaşlar ve tasarımlar ile karşılaşacağınızı bilmeniz gerekir. Ek olarak ise; kışlık tunik tercihlerinizi pardösü olarak da değiştirmeniz mümkündür.

 

Yazlık Uzun Tunik Modelleri

 

Yazlık tunik modellerinin birbirinden o kadar çok farklı tasarımı vardır ki; hayal ettiğiniz her ürünü bulabilmenizin mümkün olduğunu söylemek dahi abartı olmaz. Yazlık tunik modellerini seçer iken uzun olacağını kesinleştirdi iseniz o halde sırada önü kapanan mı yoksa açık kalan mı; düğmeli mi yoksa fermuarlı mı; yoksa da tişört şeklinde giyimi olan modelleri mi tercih edeceğiniz vardır. Yazlık tunik modellerinin en sıklık ile tercih edilenleri ise; uzun ancak önü kapanmayan modeller olur. Bunlar ayak bileklerine kadar uzarlar ve ürünlerin iç kombin ile birleşmesinden doğan şık kombinler ile hem rahat hem de gözlere hitap eder bir hal alırsınız. 34 ile 46 beden aralığında iseniz yılın modası olan ürünlerin tamamı için istediğiniz rengi ve istediğiniz deseni bulabilme hakkınız söz konusu olur.

 

Cepli Tunik Modelleri

 

Uzun tunik modellerinin bir kısmı ise cepli olarak tasarlanmıştır. Bu ürünler ise; daha çok spor kombin yapmayı tercih eden tesettürlü hanımlar için uygun görülmektedir. Cepli ürünlerin en farklı yanları ise; bir hırka rahatlığında olmaları ile birlikte tunik şıklığından ödün vermiyor olmalarından kaynaklıdır. Cepli tunik modellerinin renkleri; daha çok koyu ağırlıklı olup; ürünlerin kumaşları ise genel olarak elastan ve viskoz şeklinde şık modellerde tasarlanmaktadır. 3 XXL bedene kadar cepli tunik modellerini rahatlık ile bulabilmeniz mümkündür.

Örme Tunikler

Örgü her zaman modanın bir parçası olmuştur. Her model kıyafete ve her giysiyebir parça olsun örgü eklenebilir. Tuniklere de aynı şekilde örgü fikirler eklenerek daha farklı modeller yaratmak mümkün. Uzun hırkaların örgü tunik tarzı olanlarını kullnaabilirsiniz. Bunlar özellikle kot pantolonlar üzerinde oldukça güzel duruyor. Örneğin tığ işi bir örgü yaptığınız zaman üzerine desen eklemenize gerek yok. Ancak kalın örgü yaptığınız zaman daha ince işlemeli dantel örgüleri kıyafetinize ekleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken çok basit örgü tekniklerini kullanmak.

 

Modern Tunikler

 

Örgü tek başına kullanılabileceği gibi farklı aksesuarlar ve işlemeler eklenerek de kullanılabilir. Örgü modeli günümüzde bütün kıyafetler için çok moda. Hazır giyimde bile artık örme elbiseler satılıyor. Bunların tunik olanlarına ise daha farklı modeller kullanılıyor. Üzerinde hafif ve göze batmayan işlemeleri olan siyah tunikler siyah tutkunları için vazgeçilmez parçalardan biri. Tunik modellerinde siyah parçalar genelde özel günler için tercih ediliyor.

 

Tığ İşi Örgü Tunikler

 

Sadece zincir modeli kullnarak yapılabilecek ancak çok güzel duran tunikler satın almanız mümkün. Soğuk kış günlerinde sizi sıcacık tutacak örgü tunik modellerini kullanarak kolaylıkla güzel bir parça yapabilirsiniz. Üstelik maliyeti de oldukça ucuza geliyor. Tuniklere kolaylıkla örgü işlemeler de ekleyebilirsiniz. Üzerine yapacağınız küçük çiçek motifleriyle tuniklerin oldukça güzel durduğunu göreceksiniz. Blüz ve tişörtlerde olduğu gibi tuniklerin üzerine de örgü desenler, yazılar ve şekiller yapabilirsiniz. bu şekilde farklı modelle oluşturabilirsiniz. Kendi tuniğinizi yaratmak oldukça kolay. Hazır aldığınız bir parçayı da çeşitli işlemeler yaparak değiştirmeniz mümkün.

 

Renkli Mi Siyah Mı?

 

Siyaha takıntısı olanlar bilirler ki her tür elbiseye ancak siyah yakışır. Tuniklerde de bu durum böyle. Genellikle farklı renklerde ve modellerde görmeye alışkın olduğumuz tunikler siyah rengin asaletini üzerinde daha güzel taşıyor. Her yerde giyilebilecek bir renk olan siyahı tunikler üzerinde görmeye pek alışkın olmasak da farklı modelde üretilmiş siyah tunikler oldukça çarpıcı. Siyah tuniklerde en çok tercih edilen modellerden biri de altta yaldızlı işlemesi olan tuniklerdir.

Neden Tunik Tercih Etmeliyim

Tunik Nedir?

Tunik; genel itibari ile tesettürlü hanımların tercih etmiş oldukları; mevsimsel farklılıklar göz önüne alınarak üretimi gerçekleştirilen ve gündelik hayatta sıkça kullanılabilen; diz altı, düz üstü ve ayakuçları şeklinde uzunluğu farklılık göstermekte olan bir ürünü ifade eder. Tunik kullanımını tercih eden hanımların sıklık ile rahatlıklarından ve kombin hazırlıklarının kolaylıklarından bahsettiklerini duyarsınız.

 

Tunik Tarzları

 

Tunik modelleri birbirlerinden farklı tarzlar ile üretilirler. Hem spor kombin seçenekleri için tercih edebileceğiniz renk, model ve kesimleri görebilir hem de klasik ortamlarda tercih edebileceğiniz ürün seçeneklerine sıkça rastlayabilirsiniz. Tunik tarzınızı yansıtmak adına yapmanız gereken bazı detaylar vardır. Bunlar; eğer uzun etek kullanımından hoşlanıyor iseniz; tunik modellerinin diz hizasında olanlarını kullanmanız pek de uygun olmaz. Bir tarz yaratılır iken mutlaka bol ile bol değil; bol ile dar ya da farklı kesimlerin tercih edilmesi gerektiği hususunda özenli davranmanız da beklenir.

 

Neden Tunik Tercih Etmeliyim?

 

Tunik kullanımını neden tercih etmeniz gerektiği ile alakalı sorular soruyor iseniz birkaç cevap ile durumu özetleyebiliriz. Gündelik kıyafet tercihlerinde tesettürlü hanımların hem alt hem de üst kombinlerini ayrı ayrı hazırlamaları gerekir. Bu hususta; birde baş örtüsü olarak şal ya da klasik kesimlerin tercih edilebilmesi sureti ile ayakkabı seçimi sonunda kombin tamamlanmış olur. Ancak tek parça olacak şekilde yapılan kombin seçimlerinde her parça tüm detaylarına kadar dikkat çeker. Ancak; tunik kullanımı alt kombin seçimini kolaylaştırır. Öyle ki; tunik boyunu ayarlamanız halinde yalnızca alt kombin için paça kısımları veya da diz kısımları önem kazanır. Ve tek parça rahatlığına kavuşmuş olursunuz.

 

Tunik Alışverişi

 

Tunik alışverişi yapacak iseniz; mutlaka mevsimsel olarak satın almak istediğiniz ürünün fiyat seçeneklerine göre; online ya da tesettür mağazalarından işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tunik kullanımı daha çok basenleri kapatacak şekilde gerçekleştirilirse hakiki üretim amacına uyulmuş olur. Yani siz; kumaş ya da fazlası ile dar olmayacak şekilde Jean giydiğinizde üzerinize alacağınız renk ve modeli uygun diz hizası tunikle kombininizi en şık, rahat hali ile tamamlamış olursunuz. Bizler kaliteli ürünlerimizi sizlere sunmaktayız.

Farklı Tunik Modelleri ve Özellikleri

 

Tesettür tunik modelleri; daha çok yaz aylarında tercih edilebilecek modelleri ile sizlerin beğenisine sunuluyor. Ancak tuniği kullanacağınız kombin tunik seçimi için çok önemlidir. Yani; klasik bir modeli tercih edecek iseniz o halde tunik kumaşlarında ve üzerindeki aksesuar seçimlerinde çok daha fazla ayrıntı bekleyebilirsiniz. Ancak spor kombinler yapacak iseniz o halde sade ve daha az aksesuara sahip tunik modelleri kombininizi tamamlayabilmeniz açısından mükemmel şekilde yeterli olacaktır.

 

Bol Kesim Tunik Modelleri

 

Bol kesim tunik modelleri tesettürlü hanımların daha çok kumaş pantolon modelleri ile tercih ettikleri ve kombin yapmayı uygun gördükleri tasarımların ifadesidir. Bol kesim tunik modellerinin genel itibari ile çok daha bol kesim kol detaylarının olup olmamasına göre tercihlerinizi farklılaştırabilirsiniz. Yani; bol kesim gömlek kolu tipindeki modelleri tercih edebileceğiniz gibi daha dar kesim kol modellerini de tercih edebilir ve yalnızca gövde kısmının bol olmasını uygun görebilirsiniz. Bol kesim gömlek benzeri olan tunik modellerinin genel itibari ile bedenleri standart olup, birkaç beden hanımın kullanımına uygun olarak beğenilerinize sunulur.

 

Tunikte Boy Farkı

 

Tuniklerin bol ve gömlek kesim olan tasarımlarının bir kısmında ön boy ile arka boy farklılığı söz konusu olabilir. Bu durum beden ölçülerinin de farklılaşmasına sebep oluyor. Yani örneğin; gömlek model bir bol kesim tunik tercihiniz var ise o halde ön boy ve arka boy farkı olarak karşınıza sırası ile 85 ile 95 cm şeklinde çıkabilir. Gömlek model tuniklerin imalatında kullanılan ürünler ise genel olarak; coton ve poly olarak kendini göstermektedir.

 

Fakir Kol Tunik Modelleri

 

Tunik modellerinde; kol ve yaka sıklık ile değişiklik göstermektedir. Bu bağlamda kollar için; tam kol, yarım kol ve fakir kol olabileceği gibi dar ve bol yarasa kol tunik modelleri de karşınıza çıkar. Yaka farkı olarak ise; bisiklet yaka tunik modelleri olduğu gibi v yaka tunik modelleri ve tişört yaka olarak bilinen bisiklet yaka modeller de sizleri bekliyor olur. Fakir kol tunik modellerinin boyları kısalmaz yalnızca bilekten ayrıntı şeklinde bir lastik ile kolun toplanması sağlanır.

Kısa Tunik Modelleri

 

Tunik kullanımında boy kısalmalarına ve artışlarına göre tesettürlü hanımlar ile tesettürlü olmayan hanımların birlikte tercih edebilme seçenekleri söz konusu olabilir. Eğer kısa tunik modellerinden söz ediyor isek o halde bu modellerin diz üstü ve diz hizasında olan tasarımlarının tüm hanımlar tarafından tercih edilebileceğini belirtelim. Nihayetinde kısa tunik modelleri kendi içerisinde de ayrımları tabi tutulur. Kumaş bakımından karşınıza çıkabilecek değişimler ile aksesuar artışı ve azalışı şekilde oluşturulmuş değişimler tuniklerin kullanım alanlarının ciddi ölçüde belirleyicisi olurlar.

 

Baskılı Tunik Modelleri

 

XS ile XXL bedenleri arasında nerede ise her mağazada bulabileceğiniz baskılı tunik modellerinin birbirinden farklı renkleri ve tasarımları vardır. Baskılı tunik modellerinin üretim kumaşlarına bakıldığında ürünlerin hem klasik hem spor tarza dayalı olarak keskin bir ayrıma tabi tutulduğunu ifade edebiliriz. Ancak genel itibari ile üretimlerin her keseye hitap edeni ve en fazla tercih edilenleri içerisinde; elastan, viskoz bulundurmaktadır. Bu tarz tunik modellerini; hem Jean ile hem de farklı tayt tasarımları ile kolayca kombinleyebilirsiniz. Hem rahat hem de şık görünmenizi sağlayacaktır.

 

Klasik Kısa Tunik Modelleri

 

Klasik ancak kısa tasarım tunik modellerinde ise; genel itibari ile diz altı kesimler tercih edilmektedir. Bu durumda; yine hem tesettürlü hem de tesettürlü olmayan hanımların ortak kullanımları söz konusu olabiliyor. Klasik tunik modellerinin üretimlerinde kullanıla kumaş detayları ise sürekli aynı olmamak ile birlikte genel olarak; elastan, poliester olarak karşımıza çıkıyor. Klasik bir tunik almayı tercih ettiğiniz karşınıza çıkabilecek beden aralığı ise; 34 ile 48 olarak şekillendirilmiştir.

 

Kısa Gömlek Tunik

 

Tunik modelleri içerisinde birde kısa olarak gömlek tunik vardır. Bu tunik tasarımı hem önü kapanacak şekilde kullanılabilir hem de aynı şekilde gömlek önü açık ve iç kombinde gösterilecek şekilde tercih edilebilir. Bu bağlamda; kısa gömlek tunik kullanımını tercih edecek bayanların beden aralıklarının genel itibari ile 34 ile 46 aralığında olması beklenir. Ancak büyük beden satış mağazalarında çok daha büyük bir aralığın sizleri beklediğini de göz ardı etmemek gerekir.

1 2 3 4