Tesettürlü Giyimin Önemi

Tesettürlü giyim eski zamanlardan beri gelenek ve göreneklerine bağlı genç ve orta yaşlı kızların, daha fazla muhafazakar bir yaşam belirlenmesi, yaşam tarzlarına uygun şekilde bu kıyafeti tasarladıktan sonra şık bir biçimde üreten markalar tesettür giyim modasını çıkmasına zemin hazırlamıştır.

Tesettürlü Giyimin Modelleri

Her geçen gün değişen modaya ayak uydurmak zor bir hal aldı. Gün geçmiyor ki yeni bir etek pardesü ayakkabı üretilmesin. Tekstil sektörünün gelişmesi ile beraber sıklıkla değişen ve her gün neredeyse yeni bir model üretilip piyasaya sürülenler arasında tesettür giyim de nasibini almıştır. Eski zamanlarda tesettürlü bayanlar kendi giyim tarzları konusunda bir hayli zorluk çekmektedirler. Satılan ürünlerin klasik hat ve kesimlere sahip hemen hemen tek tip denilebilecek renklere sahiptir. Ama günümüzde gelişen moda sektörünün her üründe olduğu gibi de tesettür ürününde fazla çeşitlilik üretmeye başlamıştır.

Tesettürlü bayanların gelişen tekstil ile beraber istedikleri model ve renkte binlerce farklı markanın modellerini tercih edebilme imkânına sahiptirler. Günümüz kapanmış kadın ve genç kızlar birçok değişik alanda tesettür giyim ile birlikte kendilerini şık göstererek daha fazla dikkat çekme eğilimindedirler.

Tesettür Giyimin Yükselişi

Günümüzde yeni yetişen neslin tesettür giyim modellerini daha fazla tercih ettikleri söylenebilir. Bunun en büyük etkisi tesettür giyim tarzını kabul etmiş bayanların, istedikleri model ve şıklıkta giyebilecekleri kıyafetlerin bulmalarında sorun yaşamıyor olmasıdır. Kapalı bayanların tesettür kıyafetleri ile her ortama ve gerekse çalıştıkları devlet kurumlarında bile rahatlıkla çalışabilme imkanı bulmaları ile birlikte, tercihleri de o yönde artmıştır.

Tesettür giyime olan ilginin artması ile beraber büyük moda firmaların da bu konuda daha fazla ilgi alaka göstermeye başlamıştır. Her iki tarafın da kazançlı konuma geldiği ve bu durumda tesettür giyim modasının gün geçtikçe daha da gelişme göstermesi ve ivme kazanması, ileriye dönük daha fazla firmanın açılması ve rekabetin baş göstermesi demektir. Buda tesettürlü giyimi tercih eden bayanlar için çok önem taşımaktadır. Çünkü rekabet her alanda olduğu gibi tesettür giyimde de olmazsa, pahalılık olur ve maddi durumu kötü olan bayanların tesettürlü giyim almaları söz konusu olamaz.

 

Tesettür Türleri

Kadınların en çok tercih ettiği elbiseler arasında bulunan kapalı elbiseler daha çok muhafazakar insanlar tarafından tercih edilir. Kişiler bu tesettür elbise durumlarında kendine ait model ve renklere bakarak giyim durumunu ortaya çıkarır. Bu sayede kişiler gideceği yere göre giyinerek gittiği yerde kendine yakışan elbise ile daha hoş ve zarif görünmek ister. Kişilerin en çok dikkat ettiği elbise ile beraber uyumlu olan başörtü durumdur.

Çünkü bu elbisenin en önemli durumu olan başörtü her zaman çok dikkat edilmesi gereken bölümdür. Kişiler bu şekilde kendine uygun olan başörtü durumunu gideceği yere göre veya havanın durumuna göre değişkenlik göstererek kullanılır. Böylelikle kişiler kendisine uygun olan giyim şekliyle kendisini her zaman dikkat etmesini ister.

Tesettür Abiye

Kadınların en çok tercih ettiği tesettür giyimde abiye durumudur. Abiye kişilerin kolayca giyinip ve çıkarma sırasında kolay bir durum olduğundan kişiler devamlı olarak bu şekilde bir tercih yapar. Bu da kişilerin bu elbiselerin tercih etmesinde yaz sıcaklığında kullanılması renk açıklığından dolayı güneşi yansıtarak daha serin bir durum ortaya koyar. Böylelikle kişiler daha rahat bir şekilde giyinme şekli yaşar. Böylelikle kişiler renk olarak kışın kapalı yazın ise açık renk kullanır.

Tesettür Kombin

Kişiler tesettür elbise kullanım sırasında kendisinin daha uyumlu olması için elbiselerin kombin olmasına dikkat eder. Bu durumda kişiler kombin şeklini sevdiği renkler ve elbiseler aracılığıyla bu durumu gerçekleştirir. Bu da kişilerin daha daha uygun şekilde giyinmesini sağlar. Kişiler gideceğe yere göre renk seçimi yaparak gittiği yerde uyumlu şekilde göze hitap ederek daha güzel ve hoş görünmesini sağlar. Böylelikle kişiler kendine uygun şekilde giyim durumunu yaparak kişilere karşı daha zarif olmasını sağlar.

Tesettür Modelleri

Kişiler kendine uygun tesettür modellerini belirlerken o dönemin ya da yılın en çok rağbet görülen modeli şeklinde giyinerek kendisini daha rahat bir şekilde giyinmesini sağlar. Kişi en sevdiği model ile en sevdiği rengi birleştirerek daha uyumlu ve göze daha güzel gelecek bir biçimde giyinme durumunu gerçekleştirir. Böylelikle kişiler en uygun şekilde daha zarif görünmek için model seçimi yapar.

 

Tesettür Üst Giyim Modası

Her sezon farkı modellerde karşımıza çıkan tesettür üst giyim ürünleri, hanımlar için özel parçalar halinde tasarlanmaktadır. Sezonun en güzel dokusuna sahip ürünlerinden oluşan üst giyim modası, yaz aylarında en çok tercih edilen ürünleri kapsamaktadır. Yeni sezon ürünlerinden olan tesettür tunik ve bluzlar bu sene kombin önerilerinden en çok kullanılan parçalardandır. Tasarımları ile göz kamaştıran bu modeller, aynı zamanda yaz ayları için de uygun ve rahat parça önerilerinden biridir.

https://www.modaselvim.com/

Üst Giyim Modasında Yeni Sezon Tesettür Tunikler

Üst giyim modası için en çok tasarımı piyasaya sunan ürünlerden biri tesettür tuniklerdir. Oldukça rahat olan bu ürünler, kadınların kendi tarzlarını öne çıkarmak için kullandıkları üst giyim parçalarından biridir. Son sezon moda akımı içerisinde hardal sarısı, önünde çizgiler bulunan tesettür tunikler, pek çok alt giyim ürünü ile birleşerek muhteşem kombinler oluşturmaktadır. Özellikle sırt detayında bulunan bağcık, bu modelin daha hanım hanımcık forma girmesini sağlayarak güzelliğini de ortaya koymaktadır.

Üst Giyim Moda Akımı İçerisinde Bulunan Tesettür Bluzlar

Modayı sıklıkla takip eden hanımlar için yeni sezon üst giyim modası adeta mükemmel kombinler yaratmaktadır. Tesettür bluzlara bu sene oldukça fazla talep bulunmaktadır. Böylelikle tasarımlar da daha ilgi çekici şekilde hazırlanmaktadır. Yeni sezon tesettür bluzlarından biri beyaz renk, kenarları kesik, bisiklet yaka bluzlardır. Bedene tam oturan kesimde tasarlanan bu bluz modeli, kot pantolon ve etekler ile muhteşem görünüme kavuşmaktadır. Özellikle kot ceketler ya da renkli kumaş ceketler ile birlikte kullanılarak yaz sezonuna uygun bir görünüm elde etmektedir.

Yeni Sezon Bluzlar İle Tesettür Kombin Önerisi

Yeni sezon bluz modellerinden biri olan beyaz renk, bisiklet yaka ve kenarları hafif kesik bluzlar, yan ürünler ile birlikte harika kombinler sunmaktadır. Özellikle beyaz renginden dolayı kot pantolonlar ile göz kamaştırıcı hale bürünmektedir. Bol paça, buz mavisi, yüksek bel kot pantolonlar ile beyaz bluzlar bir arada kombinlenmektedir. Üzerine sarı renk kısa ceket ve ayakkabı tercihi olarak da beyaz spor ayakkabı uygun rahat görünümü oluşturarak son moda kombini oluşturmaya yardımcı olmaktadır.

 

Tesettür Kombinleri

Yaz ve kış mevsiminde insanlar havanın durumuna ve günün modeline göre değişkenlik gösteren elbiseleri tercih eder. Kişiler bu elbiselerde daha çok modelli ve renkli olmasına dikkat eder. Böylece model durumuna dikkat edilen sektör tesettür sektörü olduğundan bu şekilde giyinen kişiler daha çok muhafazakar kesim olmakla beraber giyimine özen gösterir. Bundan dolayı kadınlar bu elbiseleri tercih ederken günlük ve özel bir yere giderek giyinme durumlarına değişkenlik gösterir.

Kişiler özellikle giyinen bu elbiselerde daha çok düğün ve özel davetiyeli bir yere gittiğinde oradaki misafirlere güzel ve hoş görünmesi için kendine uygun olan elbise ile başörtünün de elbiseye uygunluğunu ister. Bu durumda kişi kendine en yakışan ve en zarif durumlarda muhafazakar şekilde giyinerek istediği yerleri gidebilir.

Tesettür Abiye

Kadınların elbiselerde tercih ettiği durum olan tesettür şekli ilk önce kişilerin uygun giyinmesini ve bu durumda renklerini de havanın durumuna göre seçim yaparak daha canlı görünmesini sağlar. Kişiler en kolay giyim şekli olan abiyeyi giyerek kendisinin daha rahat etmesini sağlar. Böylelikle kişiler yaz ve kış mevsiminde havanın durumuna göre renk seçimi yaparak kendine uygun olan renkleri tercih eder.

Kadınlar yaz mevsiminde güneş ışıklarından az etkilenmek için yazın tesettür abiye durumlarında açık renkli elbiseler ile kendilerini daha rahat hisseder. Kışın ise kadınlar havanın soğuk olmasından dolayı kapalı bir elbise tercih ederek soğuktan korunmak ister.

Tesettür Kombin

Kadınların tesettür sektöründe tercih ettiği en önemli durum olan tesettür kombin şekli kişilerin istediği model ve renk uyumunu sağlanması ile daha güzel ve hoş karşılanmasını ister. Bu durumda kişiler en iyi şekilde iyim tarzı şekilde giyinerek kendisine bakan misafirlere karşı her zaman ön planda olarak daha zarif görünmek ister.

Tesettür Model

Kişilerin tesettür elbiselerinde dikkat ettiği bir durum ise o yılın modelinin hangisi olduğunu bilmek ister. Bu sayede kişi o yıla göre giyim şekli tarz durumu yansıtarak modele ayak uydurur. Kişi gideceği yere daha uygun model ile ve daha renkli şekilde gitme durumu gerçekleştirerek kendine uygun modeli giymek ister.

 

Tesettür Giyimde Sezonun Trendleri

Her sezon yeni modeller ile alıcısının karşısına çıkan giyim sektörü, bu sezonda oldukça hareketli renkler ile şıklık katmaya devam ediyor. Özellikle çiçekli desenlerin yer aldığı yeni sezon iç açıyor. Feraceler, elbiseler, tunikler ve baş örtülerinde koyu renkler yerine açık ve cıvıl cıvıl tonlar daha çok tercih ediliyor.

Tuniklerde Hareketli Detay Trendi

Mevsim fark etmeksizin tesettür giyim denince akla ilk gelen üst giyim ürünü tuniklerdir. Bu sezonda tunikler daha bir hareketli. Detaylara bol bol yer verilen tuniklerde danteller, fırfırlar, düğmeler dikkat çekiyor. Özellikle tek renk tercihlerinde şıklık katmak için hareketli modeller tercih edebilirsiniz. Sezonun en trend tunik rengi yeşil ve pembenin tonları olarak göze çarparken en trend deseni olarak çiçek ve puantiyeyi sık sık modellerde görebilirsiniz.

Elbiselerde Şıklık Trendi

Özel günlerin vazgeçilmezi derken günlük hayata da yerleşen elbiseler, rahatlık ve şıklık olarak en çok tercih tesettür giyim ürünlerinden olmayı başardı. Rahatlık mı şıklık mı sorusuna her ikisi de diyorsanız kesinlikle sizinde dolabınıza kurtarıcı elbiseleriniz bulunmalı. Bu sezonda elbiselerde en çok rastlanan model kesinlikle gömlek elbiseler. Güne başlarken spor, akşam daveti için ise şıklığa dönüşecek bir modeldir. Kombinlemek size kalmış.

Vazgeçilmez Etekler

Hem tunik, hem gömlek, hem bluzlar ile rahatça kombinlenen etekler, her sezon olduğu gibi bu sezonda vazgeçilmez. Yaz aylarında hafif kumaş yapısıyla rahatlık sağlayan etekler, balık model, payetli kumaşlar ile abiye hale de gelmektedir. Pileli modeller ise daha çok günlük olarak tercih edilirken yine desenli kumaşları ile dikkat çekiyor.

Ayrıca kemerli modeller de sezonun trenleri arasında. Gömlekler ile tam bir şıklığa ulaşan kemerli etek modelleri oldukça ilgi görüyor.

Dikkat Çeken Feraceler

Dış giyimin ana parçalarından biri olan feraceler, hat belli etmeyen yapıları ile tesettürlü hanımların olmazsa olmazı. Yaz aylarında ince kumaşları ile büyük rahatlık sağlamaktadır. Ayrıca her sezon trend olabilme özelliğini korurken modası geçmeyen nadir giyim ürülerindendir. Fermuarlı, düğmeli ve belden kuşaklı olarak üç farklı ana modeli vardır. Spor giyimde de şık giyimde de vazgeçilmez ürünlerdir.

 

Tesettür Giyimde Gözden Kaçırmamanız Gerekenler

Tesettür giyim tercih eden bayanların şıklık arayışı sürüyor. Bu şıklığa ulaşabilmek artık çok çok kolay. Gerek internet üzerinden gerekse de mağazalardan alabileceğiniz yeni ve benzersiz pek çok ürün bulunuyor. Bunların arasında, elbiselerden tutun da kışlık feracelere, tuniklerden pardesülere kadar pek çok ürün mevcut. Tesettür giyimde geçtiğimiz yıllara nazaran yelpaze artık çok daha geniş.

Günlük hayatınızda kullanabileceğiniz tesettür giyim ürünleri bulunduğu gibi, düğün ya da davet günü özel günleriniz için üretilmiş tesettür giyim ürünleri de bulunuyor. Özellikle başörtüleri, eşarplar ya da şallar günümüz tesettür giyim modasını belirleyen ürünler olarak karşımıza çıkıyor.

Tesettür giyim tercih edenler için pek çok alternatif mevcut

Eğer kendinize bir tesettür giyim markası arıyorsanız, artık bunlardan pek çoğunu bulabilmeniz mümkün. Çünkü artık bu sektör çok genişledi. Çünkü tesettür giyim modası birçok insanı kendisine çekti ve dolayısıyla talep arttı. Artan talebi karşılamak için de ortaya pek çok tesettür giyim firması çıktı. Bu elbette tesettür giyimi tercih edenler için de ortaya pek çok seçenek ve alternatif çıkmasını sağladı. Artık tesettür giyim tercih eden herkes sonsuz sayıda seçenekten kendisi için en uygun olanı seçebilir.

Yazın ve kışın tesettür giyim

Tesettür giyimde hem yaz için hem de kış için, mevsime ve hava şartlarına göre seçenebileceğiniz pek çok ürün bulunmaktadır. Yazlık ürünler vücudunuzun hava almasını sağlar, terlemenizi önler ve herhangi bir sağlık sorunuyla karşılaşmanızın önüne geçerler. Aynı zamanda kışlık ürünler de vücudunuzu tüm kış şartlarına karşı koruyarak sizi hastalıklara karşı korunaklı hale getirir.

Tesettür giyime nereden ve nasıl ulaşılır?

Artık tesettür gitim tercih edenler eskiden olduğu gibi tek tip moda ürünlerine tamah etmek zorunda değiller. Ayrıca yazın sıcak havalardan, kışın da soğuk havalardan etkilenmeden, herhangi bir mağazaya gitmeden, oturduğunuz yerden kendiniz için en uygun kıyafetleri seçebilir ve sipariş edebilirsiniz. İnternet üzerinde bunu yapabileceğiniz pek çok site bulunuyor, fakat bizim size tercihimiz sipariş vermeden önce modaselvim.com’a mutlaka bakmanız. Eğer buraya bakmazsanız, çok şey kaçıracağınız ortada. Hemen modaselvim.com’a girin ve alışverinizin tadını çıkarmaya başlayın.

 

 

 

 

Tesettür Giyim

Ülkemizde gün geçtikçe artan tesettür giyim trendi, arz talep eğrisi doğrultusunda her geçen gün yeni modellerle zenginleşmektedir. Bu zenginleşme sayesinde yeni modeller ve yeni stiller de ortaya çıkmaktadır. Eskiden genellikte tercih edilen tunik ve pantolon kombinlerinin yanı sıra, ceketli takımlar, kot elbiseler, şile bezi kumaşlar, keten takımlar gibi birçok model tesettürlü kadınların giyim tarzlarını güzelleştirmelerine olanak sağlamıştır.

https://www.modaselvim.com/tesettur-giyim

En klasiklerden olan elbise ve feracelerin yanında abayalar da tesettür giyim modelleri arasında gün geçtikçe popülerleşen bir diğer üründür. Bol pantolon etekler de hem resmi hayatta hem de günlük hayatta kullanılabilecek olan bir diğer trend üründür. Spor yapmayı seven kadınlar için de tesettür spor takımları en sık tercih edilenler arasındadır. Bütün bu ürünlere uygun olarak üretilmiş olan şal ve eşarplar bulmak da mümkündür.

Tesettür Giyim Markaları

Birçok farklı marka tesettür giyime uygun kıyafetler üretmeye başlamıştır. Eskiden yalnızca birkaç markanın tekelinde olan tesettür giyim günümüzde hemen hemen her markada bulunabilmektedir. Hemen hemen her alışveriş merkezinde bulunan hazır giyim markaları tesettür koleksiyonlarıyla öne çıkmaktadır. Ayrıca sadece tesettür giyim konusunda üretimi bulunan tesettür markaları da bulunmaktadır.

Bireysel tasarımcılar ve butik tesettür giyim markaları da tesettürlü kadınların tercih edebileceği ürünler tasarlamaktadır. Genellikle özel gün ve davetlerde kullanılmakta olan butik markalarda kişiye özel dikim de yapılması, kişilerin tarzını yansıtmasına yardımcı olmaktadır. Fiyatlar konusunda hazır giyime göre bir miktar fazla olan tasarımcılar ve butik markalar, istediği gibi giyinmek isteyen her kadının başvurabileceği yerlerdir.

Tesettür Giyim Mağazaları

Hemen hemen her mağazadan tesettüre uygun kıyafet alışverişi yapabilmek mümkündür. Bu mağazalardan şal, bone gibi aksesuarlar da satın alınabilir. Fiziki mağazaların yanı sıra internet üzerinden de tesettür giyim mağazalarına ulaşabilmek mümkündür. Hem çeşit fazlalığı hem de uygun fiyat sebebiyle online mağazalar çoğunlukla tercih edilmektedir.

Beden değişimi ve iade konusundaki site politikaları incelendikten sonra sipariş vermek müşteriler için de doğru olandır. Beğenmeme, beden uymaması gibi durumlarda yapılabilecek olan değişim işlemleri sayesinde müşteriler özgürce alışveriş yapabilmektedir. Hemen hemen her şeyin dijitale döküldüğü günümüzde, alışverişin de dijital platformlar üzerinden yapılması yaygınlaşmaktadır.

 

Tesettür Giyim Modasının En İyileri

Günümüz modasına uygun olarak devamlı yenilenen tesettür giyim modası geniş ürün seçenekleri ile beraber daima dikkat çekmeyi başarmaktadır. Her kadının giyim zevkine yanıt veren tesettür giyim modası şık ve modern tasarımları ile beraber tarzınızı yansıtacağınız bir sezon geçirmenizi sağlıyor.

https://www.modaselvim.com/tesettur-giyim

Tesettür Giyim Modasının En Rahat Parçaları

Rahatlığı öncelikli sırada gören kadınlar için tesettür giyim modasında elbise tasarımları öncelikli sıralarda yer almaya devam etmektedir. Her yaş grubu için alternatifleri bulunan tesettür elbise modelleri hem yaz hem kış sezonunda tercih edilebilmektedir.

Mevsime uygun özelliğe sahip kumaşlar ile tasarlanmış olan tesettür elbise modellerini özel günlerinizde de kullanarak şıklığı ve rahatlığı bir arada yaşama fırsatı yakalayabilirsiniz.

Tesettür Giyim Dünyasında Ferace Ayrıcalığı

Moda dünyasında eski bir geçmişe sahip olan tesettür ferace modelleri yenilenmiş tarzı ve çizgisi ile artık çok daha fazla rağbet görmektedir. Çok fazla renk ve model seçeneği bulunan tesettür ferace modelleri sunduğu rahatlık ile bir çok kadının favori parçaları arasında yer almaktadır.

Günümüzde çok daha modern bir görünüme kavuşturulmuş olan tesettür ferace modelleri zarif ve iddialı çizgileri ile özel günler için de başarılı bir seçenek sunuyor. Kol ve yaka bölümünde kullanılan detaylar ile gözleri üzerine çeken tesettür ferace modelleri günü en şık halinizle tamamlanıza fırsat tanıyor. Bu yılın en iddialı tesettür ferace modelleri ile her zaman şık görünmenin keyfini sürebilirsiniz.

Kombinlerin Vazgeçilmezi Tesettür Etek Modelleri

Her kadının dolabında olmazsa olmazlar arasında olan tesettür etek modelleri hem spor hem klasik tasarımları ile sizlere sayısız kombin olanağı sunmaktadır. Günlük hayatta daha çok pileli modelleri ile tercih edilen tesettür etek modellerini spor parçalar ile kombine ederek çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Klasik çizgiler ile tasarlanmış olan tesettür etek modellerini ceketler ile kombine ederek özel davetlerinizde şıklığınızla göz doldurabilirsiniz. Klasik tesettür etek modelleri iş kombinelerinde de çok fazla tercih edilen en özel parçalar arasında yer almaktadır. Tesettür giyim modasında fark yaratmayı başaran etek tasarımları ile siz de her zaman iddialı görünmenin keyfini sürebilirsiniz.

 

Tesettür Giyim Modası

Tesettür giyim modası son yıllarda inanılmaz bir patlama yaşadı. Buna bağlı olarak da sektör bir hayli büyüdü. Artık tesettür giyimi tercih eden bireylerin kendileri için seçebilecekleri pek çok alternatif bulunuyor. Bunun yansımaları tabii ki moda sektöründe de görülmeye başladı. Örneğin eskiden tesettür giyim ürünleri üretmeyen markalar bile tesettür giyime yöneldiler. Artık mağazalarında bir tesettür giyim bölümü yaratmaya, internet sitelerinde tesettür giyim kategorileri oluşturmaya başladılar. Bu alanda yapılan moda çalışmaları da hız kazandı.

İnternetin yaygınlaşması ile birlikte artık mağazalara gitmemiz gerekmiyor. Özellikle pandemi sürecinin araya girmesiyle birlikte herkes internet mağazalarının değerini anlamış durumda. Çünkü evinden alışveriş yapan insanlar, mağazaya giderek alacakları riski internetten alışveriş yaparak yaşamıyorlar. Bu sebeple de artık alışveriş sağlığımız açısından hem güvenli, hem de daha az yorucu bir hal almış durumda.

İnternet alışverişi aynı zamanda bize pek çok kampanya ve avantaj sunuyor. Örneğin normalde 100 TL değerinde olan bir feraceyi, internet üzerinden 80 TL’ye alabiliyorsunuz. Aynı zamanda bütün online alışveriş sitelerinde belli miktarın üzerinde yaptığınız alışverişlerde kargo bedavaya geliyor. Yine internet alışverişlerinde sıklıkla “4 al 3 öde” gibi kampanyalarla da karşılaşıyoruz. Yani nereden bakarsanız bakın, internet alışverişi şu an daha avantajlı durumda.

Yazlık ve Kışlık Tesettür Modası

Hem yaz için, hem de kış için pek çok alternatif tesettür giyim ürünü bulmanız mümkün. Üstelik artık yeni nesil tesettür giyim ürünlerinde yazın terlemez, kışın da üşümezsiniz. Bu da herhangi bir sağlık sorunu yaşamayacağınız anlama gelir. Sonuç olarak modaya uymalı ve şık görünmelisiniz, fakat sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekli.

İnternet Üzerinde Alışveriş Yapabileceğiniz Siteler

Başta söylediğimiz gibi, tesettür giyim sektörü inanılmaz şekilde büyüdü. Eskiden sadece birkaç tane olan internet mağazalarının sayısı bugün yüzleri geçti. Dolayısıyla kendiniz için en uygun fiyatları ve imkanları sunan site üzerinden alışveriş yapmanız gerekiyor. Biz sizin için pek çok site araştırdık ve bunlardan bir tanesini sizin için seçtik. Hem geniş ürün yelpazesi, hem kampanyaları hem de uygun fiyatları ile modaselvim.com sizin için uygun site.

 

 

 

Tesettür Giyim Modası Büyüyor

Son dönemlerde tesettür giyim sektörünün nasıl bir patlama yaşadığı herkesçe biliniyor. Bu süreç kendi moda anlayışını, tarzını ve hatta ikonlarını yarattı. Bunun en güzel tarafı da, geçtiğimiz yıllara nazaran tesettür giyim tercih eden insanların artık daha fazla seçenek arasından tercih yapabiliyor olması.

https://www.modaselvim.com/tesettur-giyim

Tesettür Giyimdeki Tarzınızı Belirleyin!

Tarzınız ne olursa olsun, artık kendiniz için tesettür giyim ürünleri bulmak zor değil. Çünkü artık eşofman takımlarından tutun da, günlük giyilecek tulumlara kadar her türlü tesettür giyim ürünü üretiliyor. Sektör öylesine büyüdü ve yeni tasarımlar piyasayı öylesine kapladı ki, artık benzersiz ürünler bulmak çok kolay. Eskiden olduğu gibi birkaç parçanın kopyası olan ürünler giymiyor kimse. Toplamda 3-5 tane olan tesettür giyim ürünlerinin sayısı şu an milyonları aştı. Dolayısıyla da benzersiz ve kimsede olmayan bir ürünü bulmanız kolaylaştı.

Her Mevsime Göre Modeller!

Hangi mevsim olduğuna bakılmaksızın, yazlık, kışlık ya da bahar ayları için tercih edebileceğiniz sınırsız sayıda tesettür giyim ürünü bulunuyor. Hem gerçek mağazalar hem de internet mağazaları ürünler konsundaki yelpazelerini gün geçtikçe genişletiyor. Eskiden tesettür giyim reyonları olmayan mağazalar, raflarına ve reyonlarına tesettür giyim ürünleri yerleştirmeye başladılar. Çünkü tesettür giyim tercih eden bireyler arasında muhteşem bir şıklık yarışı başladı.

Yalnızca dışarıda giymek için, evde, günlük kullanım için de pek çok ürün üretiliyor. Yaşamın her alanı için gününüzü kolaylaştıracak, size kendinizi rahat hissettirecek ürünler bulmak mümkün. Bu durumdan hem tesettür giyim markaları memnunken, hem de tesettür giyim tercih eden bireyler memnun oluyor. Kısacası tesettür giyim şıklığının yayılması, herkes için karşılıklı bir memnuniyet durumu yarattı.

Tesettür Giyimde İnternet Mağazaları

Artık hem mağazalara gitmek, hem de internet üzerinden alışveriş yapmak eğlenceli hale geldi. Fakat pandemi sürecinde evlere kapanmak durumunda kalan herkes, şimdi alışverişlerini daha güvenli gördükleri internet mağazalarından yapmaya başladı. Ayrıca internet mağazalarının sürekli güncellenen indirimli fiyatları ve kampanyaları da bulunmakta. Bu sebepe çok fazla tercih edilir hale geldiler.

Türkiye’de de internet üzerinden alışveriş yapabileceğiniz sitelerin başını modaselvim.com çekiyor. Feracelerden pardesülere kadar çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan modaselvim.com, sizin için en uygun internet mağazası olabilir.

 

Tesettür Giyim Kombini

Tesettür, tesettür giyen kadınların hayatında büyük bir öneme sahiptir. Kadınlar tesettür parçalarını alırken, epey bir zaman harcarlar. Çünkü alacakları tesettür giyim parçalarının modaya ve kaliteye uygun olup olmadıkları hakkında baya bir tesettür bilgi alışverişi yapmaktadırlar. Tesettür giyen kadınlar, vücut hatlarının görünmemesi için tesettür giyimleri tercih etse de bu parçalarının kaliteli ve modaya uygun olmaları çok önemlidir. Tesettür giyim parçaları ile güzel ve şık bir kombin oluşturmak onların en büyük hayalidir.

Tesettür Giyim Kombini Nasıl Oluşturulur?

Tesettür giyim parçaları ile şık bir kombin oluşturmak için, iş önce seçeceğiniz parçanın rengi, ten renginiz ile uyum içinde olmalıdır. Örneğin esmer bir tene sahip iseniz, yüzünüzü açarak uyum sağacak açık tonlarda ki bir renk seçilmelidir. Eğer açık tenli iseniz, bu sefer tam tersi daha kapalı tonlarda bir renk seçmelisiniz. Daha sonra tesettür komünizminizi daha şık gösterecek ayakkabı ve çanta bulmalısınız. Eğer açık tonlarda olan renkler renginize uyum sağlıyorsa seçeceğiniz çanta ve ayakkabılar tesettür daha koyu renkte olmalıdır. Ayrıca tesettür kombini oluştururken seçeceğiniz parçalar sizin yalına uygun olmalıdır. Örneğin genç ve dinamik bir yapınız var ise parlak renkler ve modeller seçebilirken, daha olgun bir kişiliğiniz var ise daha sade renkler tercih etmelisiniz.

Tesettür Giyim Parçaları Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Tesettür giyim parçaları alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Dikkat Edilmesi gereken noktalar şunlardır;

Tesettür parçasının kalitesi

Tesettür giyim parçasının modeli ve modaya uygunluğu

Tesettür giyimin yazlık ya da kışlık olma durumu

Tesettür Giyim Parçalarında Renk Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Tesettür giyim parçaları alırken, seçeceğiniz parçanın rengi oldukça önemlidir. Bazı renkler özel geceler için iken azı renkler ise normal günlük yaşantınızın tercih edilmelidir. Tesettür giyimde renk tercihinizi ilk önce teninize uygun olup olmadığına bakarak yapmalısınız. Çünkü en güzel renkler teniniz ile uyum sağlayan renklendir. Daha sonra yaşınıza ve gideceğiniz yere uygun renkler seçmelisiniz. Öreğin; günlük yaşantınızda daha sade renkler tercih edilirken, özel gecelerde ve davetlerde daha şık ve parlak renkleri seçmeniz gerekir.

 

 

 

 

 

Bu Yıl Tesettür Modasında Neler Var?

Kişinin kendisini rahat hissettiği şekilde giyinmesi önemlidir. Bu rahatlık hem fiziki bir rahatlık hem de ruhsal bir rahatlık olabilir. İşte tesettür de kişinin dini seçimi ile alakalı olup ruhsal rahatlık sağlayan bir giyim tarzıdır. Buna ek olarak bu yıl, bu giyim tarzında fiziki olarak da rahatlık ön plana çıkıyor.

https://www.modaselvim.com/tesettur-giyim

Bu Yıl Moda Olan Etek Ve Elbise Modelleri Nelerdir?

Giyim tarzında önemli olan bu yıl için rahatlık kavramıdır. Hangi ürünleri tercih edersek edelim kumaşından kesimine kadar rahat bir yapısı bulunmalıdır. Bu yüzden bu yıl dar etek ve elbise kalıpları yerine kloş modeller daha fazla tercih ediliyor. Bunun esas nedeni hareket özgürlüğünü kısıtlamaması olarak kabul edilebilir.

Etek ve elbise kumaşlarında ise daha çok pamuklu kumaşlar tercih edilmektedir. Bunun sebebi daha çok yaz mevsiminde kullanılan elbise ve eteklerin serin tutmasını sağlamaktır.

Bu Yıl Moda Olan Tunik Modelleri Nelerdir?

Giyim tarzını tesettür olarak seçen kadınlar için tartışmasız en kullanışlı parçalardan birisi tuniklerdir. Tunik, uzun kollu ve boyu normal bluzdan biraz daha uzun olan bir üründür. Daha çok pantolon üzerine tercih edilen tunikler bu yıl genellikle açık renk tonlarından üretiliyor. Kadınlar, bu tonlardaki tuniklerle daha genç ve havalı bir görünüm elde etmeyi düşünüyor.

Tunikler ara boylarda olan ürünlerdir ve boyları kalça altından başlayıp ayak bileğine kadar uzanabilir. Bu yıl diğer yıllardan farklı olarak ilk kez tunikler mümkün olduğunca uzun tercih ediliyor. Kadınlar bu tuniklerin normalden daha zayıf gösterdiğine inanıyor.

Bu Yıl Moda Olan Pantolon Modelleri Nelerdir?

Daha çok boru paça pantolonların kullanıldığı bir dönemdeyiz. Zaten boru paça pantolonlar zamansız ürünlerdir ve her yıl fazlası ile bulunurlar. Bunun yanında bu yıl oldukça sık tercih edilen bir diğer pantolon modeli ise havuç pantolonlar. Havuç model pantolonda ürün basen bölgesinden daha geniş gelip paça bölgesine doğru gittikçe daralır. Bu pantolonların beline de genelde tokalı ve kalın bir kemer kullanılır. Kemerin pantolonla aynı kumaştan ve aynı renkten olması tercih edilirken toka genellikle yuvarlak şekilli ve metal olur.

 

2020 Yılında Öne Çıkan Tesettür Kıyafetleri

Modayı yakından takip eden tesettürlü kadınlar 2020 yılında öne çıkan tesettür kıyafetlerini merak etmektedirler. İşte bu yılın öne çıkan kıyafetleri:

Her Dolapta Mutlaka Olması Gereken Tunik

Özellikle son zamanların en gözde tesettür kıyafetleri arasında yer alanlardan birisi hiç kuşku yok ki tuniktir. Tunik, Rahatlığı ve şıklığı ile tesettürlü kadınların beğenisini kazanmayı başarmıştır. Kombin yapmakta tesettürlü kadınlara sağladığı kolaylıkta göz ardı edilemeyecektir. Tüm bu meziyetleri sayesinde son senelerin vazgeçilmezi tunik bu sene de dolaplardaki varlığını sürdürecektir.

Tesettür de Geçmişten Günümüze Varlığını Sürdüren Elbise

Tesettür dünyasında hep varlığını koruyan ve korumaya da devam eden kıyafetlerden biri ise hiç kuşku yok ki elbisedir. Gerek günlük hayatta rahat modelleri gerek özel günlerde abiyemsi modelleri ile tesettürlü kadınların vazgeçilmez kıyafetleri arasında yer almaktadır. Her sene olduğu gibi bu sene de elbiseden bir kaç tane mutlaka dolabınızda yerini almalı…

Dış Giyimin Gözdesi Ferace

Tesettürlü kadınlar dış giyim tercih ettikleri zaman ilk olarak özellikle son zamanların gözde dış kıyafeti ferace akla gelmektedir. Kap, kaban, pardesü önceliği feraceye devretmişlerdir. Bu sene de en az bir iki adet feraceyi dolabınızdan eksik etmeyin.

Tuniklerin Tamamlayıcısı Pantolon

Tesettürlü kadınlar özellikle tuniklerin altına daha şık durduğu için pantolon giymeyi tercih etmektedir. Bu sebep ile tuniğin tesettür dünyasına girmesi ile birlikte pantolon da tesettür dünyasında yerini almıştır. Gerek boru paça gerek bol paça ve gerek ise etek pantolon modelleri tesettürlü kadınlar tarafından oldukça ilgi görmektedir. Siz de dolabınızda en az bir kaç parça pantolon bulundurmayı ihmal etmeyin.

Yukarıda sayılan öne çıkan tesettür kıyafetlerini ve daha fazlasını uygun fiyata almak isterseniz tesettür giyim indirim sitelerini takip edebilirsiniz. Özellikle sezon sonlarında bu kıyafetler % 30 – % 40 hatta % 50 indirim ile oldukça uygun fiyatlara düşmektedir. Özellikle sezon sonlarında alışveriş yaparak normalde 1 adet almak yerine aynı üründen 2 adet alabilirsiniz. Bu sayede hem eksiklerinizi fazlası ile tamamlamış hem de tesettür giyim indirim fırsatlarından da yararlanmış olursunuz.

 

Sezonun En Fazla İlgi Gören Tesettür Giyim Parçaları

Tesettür giyim modasında yaşanan yenilikler ile herkes kendi tarzını yansıtacak parçalara kolaylıkla erişebilme imkanı elde etmiştir. Zengin renk ve model alternatifi sunan tesettür giyim modası ile yeni sezona çok daha şık bir giriş yapabilirsiniz.

https://www.modaselvim.com/tesettur-giyim

Yazlık Tesettür Elbise Modelleri

Her ortama uygun çizgilerde ve alternatiflerde hazırlanan tesettür elbise modelleri daima günün kurtarıcısı rolü üstlenmektedir. Konforu en üst seviyelerde sizlere yaşatan tesettür elbise modelleri yılın trend çizgileri ile birlikte tüm bakışları üzerine çekmeyi başarıyor.

Yeni sezon tesettür elbise modellerini özel günlerde, iş hayatınızda ya da gündelik yaşantınızda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Dilediğiniz tarzda ve modelde tesettür elbise modeline bu yılın en uygun fiyat seçenekleri ile birlikte siz de sahip olabilirsiniz.

Tesettür Modasının En Konforlu Modelleri

Tesettür giyim modasında rahatlığı ile ön plana çıkan parçalar içerisinde ferace modelleri öncelikli bir sıraya sahiptir. Günümüz modasına uygun olarak yenilenen tesettür ferace modelleri artık her yaş kesimi tarafından tercih edilmektedir. Tüm vücut hatlarını kapatan ve oldukça konforlu olan tesettür ferace modellerini hayatınızın her alanında tercih edebilirsiniz.

Tesettür giyim modasında rahatlığı ile ilgi gören bir diğer tasarım ise yine tunikler oluyor. Tüm zevklere yanıt verecek en özel modelleri ile satışa sunulan tesettür tunik modellerini dilediğiniz tarzda kombine ederek kullanabilirsiniz. Siz de bu yılın en başarılı tesettür tunik modellerine dolabınızda yer açma fırsatını kaçırmayın.

En Tarz Tesettür Dış Giyim Parçaları

Tesettür dış giyim modasında daima öncelikli bir yere sahip olan trençkot modelleri, yeni sezonda da tüm dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Sıklıkla bej rengi ile tercih edilmekte olan tesettür trençkot modellerinde günümüz modasına uygun olarak farklı renk ve desenler de bu yıl ön plana çıkmaktadır.

Üzerinize alıp rahatlıkla dışarıya çıkabileceğiniz bir rahatlık sunan tesettür pardesü modelleri en sevilen dış giyim parçaları içerisinde yer almaya devam etmektedir. Her tarz için uygun çözümler sunan tesettür pardesü modelleri ile şıklığınızı tam olarak yansıtma fırsatı elde edebilirsiniz. Tesettür pardesü modelleri tüm konforu ile birlikte hayatınızın her anına eşlik ediyor.

 

 

Tesettür Giyim Modelleri

Tesettür giyimin içinde doğup gelişen, tesettür giyimin özelliklerine uyumlu fakat günümüzün renk ve tasarımlarıyla her yıl gelişen, özellikle genç hanımların takip ettiği tesettür giyim akımına tesettür modası denilmektedir.

Bilindiği gibi moda, televizyonda karşımıza çıkan moda kavramından farklı olmasına karşın, içerisinde bulunulan yılın modası olan renk, çizgi, tasarım ve genel konseptinden etkilenmektedir. Bu etkileşim tesettür giyimin ifade ettiği çizgilerle birleşerek tesettür modasını ortaya çıkarmakta ve ona yön vermektedir.

Tesettür Modası Nasıl Gelişmektedir?

Son yıllarda genç kızlar tesettür giyime daha farklı yorumlar getirmektedir. Çok daha farklı kombinler ile giyinip tesettür modasına yön vermektedir. Pek fazla tercih edilmeyen pardesüler, artık yaka ve kol biçiminden, bolluğuna ya da darlığına kadar tesettür modasının etkisine girmektedir. Bu durum tesettür giyimde genç akımı ya da genç tesettür modası gibi bir anlayışın gelişmesine neden olmuştur. Bu tarz genç tesettür modası ile gençler hem kurala göre örtünmek istemekte, hem de daha özgür kıyafetler giyinmek istemektedirler.

Tesettür giyimde değişimin ana etkenlerinden biri de rahatlık ve konfor özellikleridir. Sokakta rahat edebilmek için kıyafetlere yeni alternatifler getirilmiştir. Hava şartlarına ve günlük koşuşturmaya en uygun çözüm yolu pantolon ve tunik ya da kısa pardesü pantolon kombinleri şeklinde kendini göstermeye başlamıştır. Genç kızların istediği kıyafeti bazı değişikliklerle daha iyi ve tesettüre daha uygun hale getirmesiyle şimdilerde çok daha modellerin ortaya çıktığını, çok daha fazla markanın tesettür giyime yöneldiğini ve tesettür tercih etmeyen kadınların dahi bu tarz modelleri tercih etmeye başladığını görmekteyiz.

Firmamız 1996 yılında ALİM TEKSTİL olarak faaliyetlerine başlamış, sektörün bir çok alanında üretimler geliştirmiştir. Hem yurt içi hem de yurt dışında hazır giyim ve bir çok ürün guruplarında üretim yapmıştır. Şimdilerde ALİM TEKSTİL olarak yurt dışı satışına odaklanmış, yurt içinde de 2013 yılından itibaren MODASELVİM markası olarak özellikle tesettür giyim alanında faaliyetlerine başlamıştır.

Müşterilerimize hızlı ve güvenli bir şekilde en kaliteli ve şık ürünleri en uygun fiyat avantajlarıyla ulaştırmak hedef ve misyonumuz arasında bulunmaktadır. Kaliteli ve rahat kumaşlardan üretilen tüm ürünlerimiz modaya uygun çeşitli tasarımlarla siz değerli müşterilerini beklemektedir.

 

Modaya Yön Veren Tesettür Modelleri

Muhafazakar yaşam tarzı sergileyen kadınların tercih ettiği giyim tarzlarına tesettür denmektedir. Eşarplar, Şallar, etekler, tunikler, pardesüler, kaplar ve mevsime uygun birçok tercih ile yaşam tarzına uygun tesettür modelleri mevcuttur.

Geçtiğimiz 80 ve 90 yıllarında gerektiği kadar ilgi görmeyen tesettür giyim modelleri, özellikle son 20 yıl içerisinde inanılmaz derecede popülerlik kazanarak mağazaların vitrinlerinde boy göstermeye başlamıştır. Bunun yanında, farklı tarzda giyim modelleri tasarlayan birçok ünlü markanın tesettür giyim modelleri tasarlayıp müşterilerine arz etmeye başladıkları görülmektedir.

Tesettür Giyim Modelleri

Örtünmeyi tercih eden kadınların seçtiği tesettür giyim modelleri, şık tasarımları ile kadınların daha naif ve daha modern gözükmesini sağlamaktadır. Farklı kıyafet çeşitlerini bir arada sunan tesettür giyim mağazaları, günün her anına uygun kıyafet modelleriyle rahat olmak isteyen ve kendi tarzını yansıtan kadınların tercihi olmaktadır. Tesettür giyim modelleri arasında birbirinden farklı yüzlerce ürün çeşidi bulunmaktadır. Kendi tarzını yansıtacak kıyafet arayan tesettürlü kadınlar, son moda ürünler arasından tercihlerini yapmakta ve her ortama uyum sağlayabilecek duruma gelmektedir. Genellikle sade tasarımlar içeren tesettür giyim tarzları bulunduğu gibi farklı desen ve modellerde genç kızların tercih edeceği modeller de mağaza vitrinlerinde yerini almaktadır.

Farklı ortamlara uygun farklı tarzlar yansıtmaya yardımcı olan tesettür elbise modelleri sayesinde tesettürlü kadınlar daha modern bir görünüme kavuşmaktadır. Bu modern görünümler sayesinde tesettür modası ayrı bir gelişim göstermektedir. Bu sayede tesettür giyimi tercih etmeyen kadınların dahi bu tarz giyim modellerini tercih ettiğini görmekteyiz.

Farklı renk ve modellerde dizayn edilen tesettür giyim modelleri, her kadının tarzı düşünülerek üretilmektedir. Tesettür giyim modelleri arasında dikkatleri üzerinde toplayan modeller arasında abiyeler yer almaktadır. Tesettür giyime uygun biçimde tasarlanan birbirinden modern abiye modelleri sayesinde tesettürlü kadınlar kendi tarzlarına uygun seçimleri yapabilmektedir. Özel gün ve gecelerde, davetlerde, düğün ve nişan gibi organizasyonlarda tercih edilen abiye modelleri, farklı renk, desen ve tarzlarda kadınların şık ve zarif görünmesini sağlamaktadır.

Moda Selvim mağazamızda değişik renklerde ve çeşitli modellerde tesettür giyim ürünlerine ulaşabilir ve tarzınızı yansıtacak kombini oluşturabilirsiniz.

 

Tesettür Kombin Önerileri

Günümüzde hem çalışma hayatının hem de sosyal hayatın içinde olan tesettürlü kadınlar için her yerde ve günün her saatinde kullanılabilecek kıyafet seçenekleri mevcuttur. Giyim konusundaki çeşitliliğin artmasıyla tesettürlü kadınlar kendini daha iyi ifade etmeye başlamıştır. Her yaştan kadının kendi zevkine ve hayat tarzına uygun kombinler yapabilmesi mümkündür.

Öncelikle spor olan tesettür kombinlerden bahsetmek gerekirse, düz elbiselerin üzerine alınan kot ceketler, bol pantolonların üzerine giyilen kimonolar oldukça modern bir görünüm sağlamaktadır. Dar paça pantolonların üzerine giyilecek olan diz altı tunikler de modern bir görünüm sağlar. Ayrıca tek parça elbiselerle de kombin yapılabilir. Şal ve ayakkabı çanta dışında, kimi zaman elbiselerin üzerine de hırka ya da yelek modelleri kullanılabilir. Bu tamamen kullanılan tesettür elbisenin modeline ve kullanım yerine bağlıdır.

Tesettür Takımlar

İkili ya da üçlü olarak üretilen takımlar, hazır kombinler olduğundan çok fazla tercih edilmektedir. Kombin yapmak için vakit harcanmasına gerek kalmayan takımlar hem genç hem yaşlı kadınların zevkine uygun üretilmektedir. Etek ve üstlerden oluşan kombinlerin yanında pantolon ve üstlerden oluşan kombinler de bulunmaktadır. Genellikle bu tarz takımlar günlük hayatta kullanılmaktadır.

Resmi hayatta kullanılmak üzere üretilmiş döpiyes modelleri de tesettüre uygun olarak üretilmektedir. Etek ceket ya da pantolon ceket olarak üretilen bu döpiyeslerin yelekle de kombinlendiği görülmektedir. İçin giyilecek olan bluz ya da gömlekle tamamlanacak olan bu tarz bir tesettür kombini, mülakatlarda ya da devlet işlerinde kullanılmaya uygundur.

Spor Tesettür Kombinleri

Hayatın bir parçası olan spor ve spor salonları da tesettürlü kadınların yer aldığı bir diğer yerdir. Alt üst eşofman takımları bu tarz kombinlerin en çok tercih edilenleri arasındadır. İlk çıktıkları dönemde her ikisi de aynı renkten üretilen bu takımlar, günümüzde kontrast renklerin birleşimiyle de satışa sunulmaktadır. Penye ya da paşmina şallarla kullanımı önerilen bu tarz spor kıyafetler, şapka şeklinde siperliği bulunan özel üretim şallarla da kullanılabilir. Spor ayakkabılarla tamamlandığında hem kullanım hem görüntü açısından rahatlık sağlayan spor takımlar yaz kış kullanım rahatlığı sağlamaktadır.

 

Tesettür Giyim Modasının En Tarz Modelleri

Her geçen sezon daha yeni ve modern parçaları ile birlikte bizlerin karşısına çıkan tesettür giyim modası, şıklığı ve konforu aynı anda yaşamanıza olanak tanımaktadır. Tüm zevkler için birbirinden özel alternatiflerin yer aldığı bu yılın modası ile şıklık yarışında siz de öncelikli bir sırada yerinizi alabilirsiniz.

En Tarz Tesettür Elbise Modelleri

Kadınların en çok ilgi gösterdiği parçalar içerisinde yer alan tesettür elbise modelleri, bu yıl modern ve şık tarzı ile yine dikkatleri üzerine çekiyor. Yılın modasına yönelik çizgileri üzerinde barındıran tesettür elbise modellerini dilediğiniz her alanda kullanabilir ve zarif görüntünüz ile dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Her vücut tipi için uygun seçeneklerde hazırlanmış olan tesettür elbise modelleri ile siz de estetiği konforla bir arada yaşama fırsatını kaçırmayın.

Tesettür Modasının Vazgeçilmezi Ferace Modelleri

Her mevsim kadınların favori parçaları arasında kendine yer edinen tesettür ferace modelleri yine modern tasarımları ile fark yaratmaya devam ediyor. Salaş modellerde hazırlanan ve vücut hatlarını belli etmeyen tesettür ferace modelleri hem spor hem klasik tarzlara aynı anda yanıt vermektedir.

Pratik kullanımı ile kısa sürede hazırlanarak dışarı çıkabilmenizi sağlayacak olan tesettür ferace modelleri her zaman hayat kurtarıcı bir rol üstlenmektedir. Çeşit çeşit renk ve desen alternatifleri ile satın alabileceğiniz en özel tesettür ferace modelleri ile hayatınızın her anında şıklığın ve konforun keyfini sürebilirsiniz.

Tesettür Modasının Vazgeçilmezi Tunikler

Her zaman sunduğu rahatlık ile kendini ön plana çıkarak tesettür tunik modelleri yediden yetmişe tüm yaş gruplarına hitap edecek seçenekler sunmaktadır. Günümüzün değişen modasına ayak uyduran tesettür tunik modelleri hem günlük hayat hem de özel günlerinizde sizlere eşlik etmektedir.

Günlük hayatınızda spor parçalar kullanarak kombine edebileceğiniz tesettür tunik modelleri ile rahatınızdan taviz vermeden şık görünmeyi başarabilirsiniz. Tesettür tunik modelleri özel davetleriniz için de en iddialı parçaları ile sizlere eşlik ederek günün en şık isimleri arasında yer edinmenizi sağlıyor.

En uygun fiyatları ile vitrinlerdeki yerini alan tesettür tunik modelleri ile beklediğiniz şık ve modern görüntüye siz de kolaylıkla kavuşabilirsiniz.

 

Tesettür Giyim Moda’Sının Sevilen Parçaları

Son zamanların moda olan çizgileri kullanarak tasarımı gerçekleştirilen tesettür giyim modası her zaman ilgi çekici modelleri sizlerle buluşturuyor. Kendinizi hiç olmadığı kadar şık ve rahat hissedebileceğiniz tesettür giyim parçaları ile bu yıl ayrıcalıklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

https://www.modaselvim.com/tesettur-giyim

Tesettür Giyim Modasında Elbise Rahatlığı

En rahat ve estetik tesettür giyim seçenekleri içerisinde yer alan elbiseler, zamansız şıklığın anahtarını sizlere sunmaktadır. Tüm zevklere yanıt verecek stillerde hazırlanıp vitrinlerdeki yerini alan tesettür elbise modelleri ile daima şık görünmenin keyfini doyasıya yaşama imkanına sahipsiniz.

Tesettür elbise modelleri özel günlerinizde sizi kombin yapma zahmetinden de kurtarmaktadır. En iddialı çizgileri ile göz kamaştıran tesettür elbise modelleri ile tüm bakışları üzerinize çekme şansı elde edebilirsiniz.

Tesettür Dış Giyim Modasında En Tarz Tasarımları

Serin havaların kurtarıcı parçaları içerisinde yer almakta olan tesettür trençkot modelleri, her dönem moda olmayı başaran seçenekler içerisinde yer alıyor. Son derece zarif ve tarz bir görünüme sahip olan tesettür trençkot modelleri ile tarzınızı en kolay şekilde yansıtma imkanı elde edebilmektesiniz. Tesettür trençkot modelleri sokak modasında önemli bir yere sahip olsa da özel gün ve davetler için de iddialı seçenekler sunmaktadır.

Tesettür dış giyim modasında fark yaratan tasarımlardan bir başkası ile pardesü modelleridir. Kullanımı oldukça rahat olan ve tüm vücudu kaplayan tesettür pardesü modelleri sayesinde zahmetsiz bir şıklık elde edebilme imkanına sahipsiniz.

Tesettür Giyim Moda’sının Vazgeçilmezi Ferace Tasarımları

Hayatımızda çok eski yeri olan tesettür ferace modelleri günümüzde daha modern ve zarif çizgilere bürünerek her kesime hitap edebilir hale gelmiştir. Önceki yıllarda sade renklerde tercih edilen tesettür ferace modelleri şimdi ise daha renkli ve hareketli alternatifleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Özel günleriniz için de sizlere seçenekler sunan tesettür ferace modelleri iddialı bir duruş elde etmeniz için özenle tasarlanmıştır. İnci ve nakış gibi detayların sıkça tercih edildiği tesettür ferace modelleri ile rahatınızdan vazgeçmeden beklediğiniz ayrıcalığı yakalama fırsatına kavuşabilirsiniz. Yıla damgasını vuracak tesettür ferace modelleri ile siz de her zaman dikkat çekici bir güzellik sergileyebilir ve kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz.

 

Tesettür Giyim

Tesettür gizlenmek, karşı cinse açık şekilde gözükmemek, bir şeyin için de veya ardında görünmemek. Erkek veya kadının örtmesi gereken yerleri örtmesidir. Tesettür sadece başı örtmekten ibaret değildir. Bulunduğumuz süreçte dinimize uygun olmayacak şekilde giyinen kadınlar yer almaktadır.

Kadınlar yüz, el ve ayakları hariç bütün kısımlarını, erkekler ise diz kapağından karın arasına kadar olan bölümü kapatmaktır. Mahrem olacak bölgeleri gösterecek kadar ince, vücut hatlarını belli edecek şekilde giyinmemek gerekir. Hem erkekler hem de kadınlar mahrem bölgelerini örtmesi gerekmektedir. Yani mahrem olan bölgeleri örterek kişiliklerine, tarzlarına, bulundukları yere uygun olarak giyinebilirler.

Neden Tesettür Giyim Tercih Edilmelidir?

Kadınların örtünmesi ile kadınların şahsiyetleri korunabilir. Kadınlar örtüsü ile karşısındaki kişilere nezaket hissi verebilir. Karşısındaki kişileri tahrik edecek kıyafetler tercih edilmemelidir. Sonuçta kişinin haysiyetini azaltır ve annelik vasfını tehlikeye düşürebilir.

Kadın neden örtünmelidir? Sorusunun cevabı olarak kadın ile erkeğin yaratılışı aynı olmadığından yani erkek ile kadının nefisleri arasında çok büyük farklılık vardır. Kadının tesettür anlayışı ile erkeğin tesettür anlayışı çok farklıdır. Bir kadın erkeğe göre çok daha fazla cazibeli olduğundan dolayı karşısındaki erkeğin tahrik olması çok daha fazla olacaktır. Tesettürden uzaklaşıldıkça kişi kendisini topluma karşı bir nevi deşifre etmiş olacaktır. Annelik vasfında azalma görülür.

Kadın ve erkeklerin giyimlerinin benzemesi yasaklanmıştır. Kadın giyinen erkeklerin ya da erkek gibi giyinen erkeklerin kadınlık ve erkeklik haysiyetlerini koruyabildikleri görülmemiştir. Karşı cinsin giyimini ve kuşamını taklit etmek de karakter bozukluklarına sebebiyet verebilir. Her hangi bir sebepten bu şekilde giyinen kişilerin tavırların da değişiklikler gözükebilir.

Tesettür Giyimin Önemi

Kadınlar da örtülmesi gereken kısımlara avret denir. Bu kısımların namaz kılarken ve namaza dışında da kullanılması gerekir. Ayrıca başörtülerini yakalarının üstünü kapaması da gereklidir. Normal elbise üzerine vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde ve ince olmadan giyilen kıyafetlerde uygundur.

Tesettür giyim hem kadınlar da hem de erkekler de çok büyük önem taşır. Kısaca tesettür giyim, kişilerin tarzlarına, vücut hatlarına uygun olacak şekilde, çok ince olmadan ve karşıda ki kişilerin dikkat çekmeyecek şekilde örtünmesidir.

 

 

Yeni Sezon Tesettür Giyim Modasında En Sevilen Modeller

Her zaman şıklığı ve konforu bir arada yaşamanıza olanak tanıyan tesettür giyim modelleri, yeni yıla da beklentileri karşılayacak seçenekler ile birlikte giriş yapmaktadır. Yediden yetmişe tüm yaş gruplarına uygun çözümler sunan tesettür giyim modasında birbirinden iddialı parçaları bir arada bulabilmektesiniz.

Günlük Kullanımda Spor Tesettür Giyim Modelleri

Gündelik hayatınızda kendinizi çok daha konforlu hissetmenizi sağlayacak olan tesettür giyim parçaları, birçok seçeneğe aynı anda sunmaktadır. Günlük tesettür giyim modasında öncelikli sırada yer alan parçalardan en önemlisi ferace modelleridir. Moda dünyasında çok eski bir yeri bulunan tesettür ferace modelleri, yeni sezona yenilenerek giriş yapıyor. Spor çizgiler ile tasarlanan ve her mevsime uygun kumaşların kullanıldığı tesettür ferace modelleri, kalitesi ile de bakışları üzerine çekiyor.

İş Hayatında Tercih Edilebilecek Tesettür Giyim Modelleri

İş dünyasında da şıklığı ve konforu birlikte yaşamak isteyenler için birbirinden iddialı ve başarılı tasarımlar bir arada yer almaktadır. Son derece zarif ve modern tasarımların yer aldığı tesettür giyim modasında takım elbiseler daima popülerliğini korumaktadır. Tesettür takım elbise modelleri etek ya da pantolon ile tercih edilerek kullanılabilmekte ve her renk alternatifini bir arada sunmaktadır.

İş hayatında ön plana çıkan tasarımlar içerinde elbise modelleri de tesettürlü bayanların olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Modern görünümü ve rahat kullanımı ile fark yaratan tesettür elbise modelleri, tek parça ile sizlere şık olma kolaylığı sunuyor.

Kış Aylarının En Popüler Tasarımları

Soğuk aylarda da şık duruşunuzu devam ettireceğiniz tesettür giyim modelleri ile her zaman ilgi çekici olmayı başarabilirsiniz. Kabandan elbiseye birçok farklı tasarımın yer aldığı tesettür giyim modası, kış trendini tam olarak yansıtmanıza olanak tanıyor.

Farklı tarzlara hitap edecek çözümlerle karşımıza çıkan tesettür kış parçalarında sezonun en moda renkleri tercih edilmiştir. Tesettür panço modelleri de bu sezon giyim modasında dikkat çeken seçenekler arasında yer alıyor. Daha genç genç kesime hitap eden tesettür panço modelleri, birçok iddialı kombine ev sahipliği yapmaktadır. Fark yaratan bir şıklığa kavuşmak ve dikkatleri üzerinize çekmek için siz de en özel kış parçalarını kaçırmayın.

 

Tesettür Modasının İlgi Gören Parçaları

Moda günümüzün en çok dikkat çeken sektörüdür. Değişime oldukça açık ve kendini geliştirmek konusunda da oldukça başarılıdır. Tesettür giyim modası da bunlardan biridir. Çok çeşitli kolları olan tesettür modasında en çok dikkat çeken parçalar günlük kullanıma müsait olanlardır. Şıklığı, zarifliği ya da spor tarzı benimseyen kadınlar her zaman uygun parçaları bulmak ve kombinlemek konusunda mutlaka online sitelerden yardım almaktadır.

2020 Yaz Sezonunun En Çok İlgi Çekmesi Beklenen Parçalar

Yaz kreasyonunun ortaya çıkmasıyla beraber abiye, elbise ve tunik parçalar yine n çok sevilenlerden olmayı başardı. İkili takımlar da bunlar arasında yer alırken geniş paça pantolon ve tunik kombini en sevilenlerden olmaya devam etti. Tesettür modasının geniş seçeneklerinin bulunması büyük kolaylık sağlarken kadınları alışveriş yaparken büyük dertlerden kurtarsa da dış giyim parçalarından olan tesettür kaplar kurtarıcı olmaya devam etti. Tesettür mayolar da bu sene ilgi çekmesi planlanan parçalar arasında bulunuyor. Özellikle denize girmek isteyen tesettürlü kadınlar için bu sene geniş renk kategorisi yer alıyor.

Tesettür Modasında Günlük Kombin Oluşturma

Normal giyimde de tesettür giyimde de rahatlık ve spor kombin oluşturmak önemlidir. Kombinlerin doğru oluşturulması, renk, desen uyumu ve modaya uygun giyinmek isteyenler online platformlarda büyük vakit harcıyor. Özellikle internet üzerinden geniş ürün seçeneğine ulaşmanın kolay olması günlük kombinleri göz önüne sergilemekte de kadınlara büyük yardım ediyor. Genellikle günlük kıyafetlerde geniş paçalı kot pantolonlar, açık renk tunikler, şal ve gözlük ile küçük çanta seçimleri bu yaz oldukça popüler olacaktır.

Tesettürün En Sevilen Parçası: Tunikler

Tesettür modasının en çok tercih edilen ve sevilen parçaları tuniklerdir. Tunikler yalnızca tesettür giyimi benimseyen kadınlar için değil normal giyim tarzını benimseyen kadınlar için de dolaplarda yer bulmaktadır. Her ortama uyum sağlaması tuniklerin kullanımını artırmaktadır. Spor yaparken, piknikte, yolculukta, düğünde, ev gezmelerinde ya da alışverişte kurtarıcı parça olmaktadır. Özellikle vücudun belirli bölümlerini kapatması kilolu kadınlar için de kurtarıcı niteliktedir. Tüm tesettürlü kadınların dolaplarının hemen hemen yarısından fazlasını tunikler oluşturmaktadır.

 

 

Tesettür Modasında Göz Kamaştıran Modeller

Hayatınızın tüm alanına yanıt verecek çözümler ile karşınıza çıkan tesettür giyim modası, yine en şık parçaları ile birlikte vitrinleri süslüyor. Bu yılın en iddialı ve modern tasarımları ile siz de kendi stilinizi yansıtacak kombinler oluşturma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Tarzınızı Yansıtacak Tesettür Elbise Modelleri

Tesettür giyim modasında zahmetsizce bir şıklık elde etmek için elbise modelleri sizlere en kolay yolu sunuyor. Her mevsime ve her tarza yanıt verecek seçenekler ile tasarlanan tesettür elbise modelleri, her zaman şık ve zarif görüntünüz ile dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlıyor.

Günlük kullanım için daha renkli ve hareketli modelleri ile karşımıza çıkan tesettür elbise modelleri, istenildiği gibi kombine edilerek kullanılabilmektedir. Yaz ayları için ince ve rahat kumaşlar ile tasarlanan tesettür elbise modelleri ile gününüzü en keyifli şekilde geçirme imkanı elde edebilirsiniz.

Tesettür Ferace Modelleri İle Şıklığı Yakalayın

Eski sade görüntüsünün aksine günümüzde daha modern çizgiler ile karşımıza çıkan tesettür ferace modelleri, hayatınızın her anında sizlere eşlik ediyor. Birbirinden şık tasarımlar arasından seçilerek vitrinleri süsleyen tesettür ferace modelleri, sunduğu rahatlık ile her zaman kadınların beklentilerini karşılamaktadır. Her zaman kurtarıcı parçalar arasında yer almış olan tesettür ferace modellerini özel bir davete giderken de rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Pratik kullanımı ile her zaman hayatı kolaylaştıran tesettür ferace modelleri ile beklediğiniz şıklığa kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Özel Günler İçin Zarif Tesettür Giyim Modelleri

Özel günlerde her zaman hayat kurtarıcı bir yere sahip olan tesettür abiye modelleri, en zarif ve şık modelleri ile kendine hayran bırakıyor. Farklı vücut tiplerine yanıt verecek çözümler sunan tesettür ferace modelleri, sade ve gösterişli modelleri ile her kadının zevkine yanıt vermektedir.

Tesettür giyim kurallarına uygun olarak tasarlanmış olan abiye modelleri, özel kumaşı ile kendinizi gün boy rahat etmenizi sağlamaktadır. İşleme ve dantel gibi detayların sıklıkla kullanıldığı tesettür abiye elbise modelleri ile tüm bakışları üzerinize çekecek bir zariflik ve şıklık yakalayabilirsiniz.

Hem kendinizi rahat hissedeceğiniz hem de stilinizi yansıtacağınız tesettür abiye modelleri ile özel günlerde de farkınızı hissettirebilirsiniz.

 

Yeni Sezonda İddialı Tesettür Parçaları

Tesettür modası hız kesmeden yenilenmeye ve iddialı parçalardan oluşmaya devam ediyor. Birçok kadın da tesettür giyim tarzını benimseyerek kıyafet seçimlerini buna göre değiştiriyor. Tesettür kıyafetleri arasında genelde uzun kollu, yaka kısımları boynu kapatacak şekilde ve ayak bileklerine kadar uzun olan parçalardan oluşur. Bu kıyafetler bir de vücudu sarmayacak, şeffaf olmayacak ve iç göstermeyecek kumaşlardan üretiliyor.

Tesettür Kıyafetleri Hangileridir?

Normal giyimde üretilen parçalar neyse tesettür giyimde de aynı parçalar üretiliyor. Normal giyimde nasıl gömlekler iddialı parçalar oluyorsa tesettür kıyafetlerinde de buna karşılık tunikler ve ikili takımlar yer alıyor. Tesettür parçaları arasında; gömlek, tunik, etek, ferace, tesettür kap, pardösü, uzun hırka, geniş paça pantolon, eşarp, şal, tesettür eşofman, tesettür mayo, tesettür abiye gibi parçalar yer alıyor. Tesettür giyimde de bu parçalar ayrı ayrı kombinleniyor ya da takım halinde alınıp kullanılıyor. Birkaç yıl öncesine kadar tesettür modası için yalnızca belirli sayıda ve kısıtlı kıyafet parçaları bulunuyorken şu anda her ortam için uygun olabilecek tesettür kıyafetleri bulunuyor.

Bu Senenin İddialı Parçaları

Her sene olduğu gibi bu sene de özellikle yazlık kaplar ve tunikler sezonun iddialı parçaları arasında yer alıyor. Konforu ve şıklığı düşünen her kadın için parça bulmak zor olmuyor. Bu senenin en çok sevilen parçaları yine tunikler olacak. Cıvıl cıvıl, pullu ve alacalı renklerle tunikler vitrinleri ve alışveriş sitelerini süsleyecek. Genç kadınların da bu sene kaplar için özellikle renkli seçimleri göz önünde bulunduracağı tahmin edilerek kaplarda da mavi tonlarına ağırlık veriliyor.

Bu Sezonun Tesettür Kıyafetleri Ve Seçimleri

Her ne kadar farklı kategorilerde seçenekler bulunsa da önümüzdeki yaz sezonu için genelde geniş paça pantolonlar, ikili takımlar ve tunikler büyük ilgi görüyor. Yaz aylarında en çok tercih edilen tonlar ise açık tonlar özellikle beyaz ve pudra tonları oluyor. Kombin seçmekte zorlanan kadınlar için ise büyük kolaylık sağlayan ikili takımlar yine sezonun iddialı parçaları arasında yer alıyor. Açık tonlar ikili takımlarda çok tercih edilmese de yaz ayları için genel olarak ara renkler tercih ediliyor.

 

 

 

 

Yaz Sezonu Tesettür Elbise Modası

Yaz sezonu pek çok hanım için beklenen zamandır. Yeni tasarım elbiselerin vitrinlerde tekrar yerini alması ile birlikte yaz tesettür modası da başlamaktadır. Yazlık tesettür elbise modellerinde pek çok detay bulunmaktadır. Özellikle elbisenin etek kesiminin pileli, volanlı ya da uçuş uçuş olması seçeneklerin artmasını sağlayarak her ortam için uygun bir tesettür elbise modeli sunmaktadır. Aynı zamanda belinin kemerli ya da kuşaklı olması da yaz sezonu tesettür giyim elbise modellerinin vazgeçilmez detaylarındandır.

Beli Kuşaklı Salaş Yazlık Tesettür Elbise Modeli

Beli kuşaklı salaş kesim tesettür elbise modellerinde etek kısmı bol şekilde ayarlanmıştır. Eteğin bol kesim olması ile üst bedenin tam vücudu sarması elbisedeki orantıyı ön plana çıkartmaktadır. Aynı zamanda belinde kuşak bulunan bu elbise modeli yaz sezonu tesettür giyim elbise modeller arasında en beğenilen modellerden biridir. Yazlık yerlerde tercih edilen bu elbise modelinin üst kısmının düğmeli ve kollarının balon kol olması da sevilen detaylardandır.

Klasik Yazlık Tesettür Elbise Modeli

Yaz düğünleri sezonun en kıymetli zamanlarıdır. Bu nedenle hanımların elbise tercihleri de ona göre uygun olmalıdır. Klasik tesettür elbise modellerinin yaz modasında bu sene fitil kumaş baş göstermektedir. Özellikle ince kumaş, kırmızı renk fitil kumaş tesettür elbiselerin kol detaylarında bulunan işlemler yaz aylarını simgelemektedir. Bu elbise modellerinde etek kesimi balık formunda ayarlanmıştır. Yaka kısmı bisiklet yaka olan bu elbise modellerinde renk seçeneği de oldukça fazladır. Renklerin yaz aylarına uygun olması da hanımların tercih etmelerinin bir nedenidir.

Pileli Yazlık Tesettür Elbise Modeli

Yaz aylarının vazgeçilmez elbise modellerinden biri pileli etek elbiselerdir. Pileli etek aynı zamanda uçuş uçuş bir hava vermektedir. Böylelikle yaz ayları için en uygun tesettür elbise modellerinden biridir. Zımbalı ya da ince deri kemerler ile birlikte kullanılan bu elbise modeli üzerinde pek çok işleme ve baskı bulundurmaktadır. Çoğu pileli elbise modellerinde omuzlardan başlayan işlemeler kol ucuna kadar devam etmektedir. Bu da elbisenin şık ve salaş havasını birlikte harmanlayarak güzel bir görüntü oluşturmaktadır. Esnek kumaş olması da bu elbisenin rahatlığını ön plana çıkarmaktadır.

 

1 2 3 11