2018 Tesettür Abiye Modası

Düğün, nişan ya da mezuniyet töreni gibi özel günlerin olmazsa olmaz kıyafeti olan abiyeler kapalı kadınlarında tercihi olmaktadır. Kapalı kadınların giyim tarzlarına göre tasarlanan tesettür abiye modelleri her sezon farklılıklar göstermektedir. Bu sezon 2018 yılında mağaza vitrinlerinde görmeye hazırlandığımız abiye modelleri nasıl? Bu sorunun cevabı için yazının devamını okuyabilirsiniz.

 

 Pelerinli Modeller Revaçta!

 

Kapalı kadınlarda özel günlerinde tercih ettikleri abiye modellerinde her zaman şık ve tarz sahibi kişiliklerini göstermek istemektedirler. Bunun bilincinde olan tesettür abiye tasarımcıları bu sezon şıklıklarından ödün vermek istemeyen kapalı kadınlar için sezonun hit parçası olan pelerin detaylı abiye modellerini tasarlamaktadır. Sezonun favori renkleri arasında yer alan gri, ekru ve mor renkler ile tasarlanan bu abiyeler pelerin detayları sayesinden de oldukça şık bir hava vermektedir. Bu sezon sıklık ile görmeye başlayacağınız pelerinli modeller hakkında sizler ne düşünüyorsunuz?

 

 Geniş Kemerli Tasarımlar İle Farklı Olun!

 

Bel kısmı tamamen vücuda oturan, ayakucuna inen kısmı ise genellik ile vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde tasarlanan bu tesettür abiye modelleri, günlük hayatta da oldukça karşımıza çıkan kemerli yüksek bel pantolonlar gibi bu sezonun favori parçaları arasında kendine yer bulmaya başlamış durumdadır.

 

 Püskül Modası Her Yerde

 

Geçtiğimiz sezondan bu yana püskül detayı pek çok kıyafet parçasında görülmüştü. Bu sezonda özellikle kapalı kadınların abiye elbiseleri modellerinde sıklıkla karşımıza çıkan püskül detayları, sizlere şık bir hava katarken modayı yakından takip ettiğinizi de göstermektedir. Genellikle kol uçlarında abiye ile aynı renkte olan püskül detaylı modeller bu sene oldukça revaçta.

 

 3 Boyutlu Modeller Sezonun Hit Parçası

 

3boyutlu tasarımları ilk olarak tişörtlerde, daha sonra elbise ve gelinliklerde son olarak da kapalı kadınların giymesine olanak sağlayan abiye modellerinde karşımıza çıkmaya başlamıştır. Abiyelerin özellikle etek ve kol gibi kısımlarında karşımıza çıkacak olan bu 3 boyutlu desenler, özel günlerde pişti olmak istemeyen ve farklı kişiliklerini kıyafet tarzlarına da yansıtmak isteyen kapalı kadınların bu sezon ilk tercihi olacak gibi görünüyor. Bu 3 boyutlu tasarımlar genellikle çiçek ve kelebek gibi desenlerden oluşmakta.

 

Bir cevap yazın