Tesettürlü Bayanların Mutlaka Gardolabında Olması Gereken Kıyafetler

Her bayan dış görünüşüne önem verir. Bu sebep ile alışveriş yaparken kendilerine yakışan ve moda olan kıyafetleri tercih etmeye özen gösterirler. Tesettürlü bayanlar için de bu son derece önemlidir. Peki, tesettür giyimde her daim popüler olan ve aynı zamanda pratik kıyafetler nelerdir? İşte bu sorunun cevabı:

 

 1- Tesettür Kıyafetin Vazgeçilmezi Tunik

 

Tunik, son yılların en fazla tercih edilen hem şık hem de pratik kıyafetlerin başında gelmektedir. Son derece kullanışlı bir kıyafet olan tuniği ister kumaş, ister kot pantolon ile kolayca kombinleyebilirsiniz. Etekler ile de kombinlenebilen tunik, farklı kullanım alanları ile en çok tercih edilen tesettür kıyafet olmayı başarmıştır. Tüm bu özellikleri tuniği, bayanların gözdesi yapar iken; moda dergilerinde de en fazla görülen kıyafeti yapmaktadır.

 

 2- Tesettür Giyimin Olmazsa Olmazı Elbise

 

Elbise, geçmişten bugüne tesettürün ilk sıralarında yer alan olmazsa olmaz kıyafetleri arasında yer almaktadır. Farklı sınıflardan bayanların her daim en çok tercih ettiği elbise, farklı yaş gruplarına hitap eden modelleri ile de dikkat çekmektedir. Hem şık hem de pratik giyilen bir kıyafet olan elbise, uygun renklerde bir başörtü ile de kolayca kombinlenebilmektedir. Tek parça olduğu için ekstra bir kıyafete gerek duymadan giyilen elbise bu anlamda bayanlara avantaj sağlamaktadır. Elbisenin bayanlara sağlamış olduğu tüm bu imkanlar onu aranan kıyafet yapmıştır.

 

 3- Gömlek ya da Bluz En Az Biri Olmalı

 

Giyim tarzınıza en fazla hitap eden hangisi ise gömlek ya da bluz mutlaka gardolabınızda olması gereken parçalar arasında yer almaktadır. Etek ya da pantolonlarınız ile kombinleyebilmeniz için en azından bu ikisinden birine ihtiyaç duyacaksınız.

 

 4- Etek ve Pantolon

 

Etek, tesettür dünyasında eskisi kadar popüler olmasa da halen kimi kıyafetlerin kombin yapılabilmesi için gereklidir. Siz de henüz gardolabınızda yok ise genel olarak diğer kıyafetleriniz ile uyum sağlayabilecek olan bir adet etek almalısınız. Ve son olarak pantolon, son zamanlar da daha çok tunikleri kombinlemek için kullanılan tesettür giyimin vazgeçilmez bir parçası olmuş durumda…

 

Bir cevap yazın