Tesettür Abiyelerde Moda Selvim Farkı

Tesettür giyimde abiye kıyafetlerin yerini ayrı tutabiliriz. Genel özellikleri olarak gösterişli, dikkat çeken özel günlerde giyilen bir kıyafettir. Aynı zamanda abiye bir elbisedir diyebiliriz.

Tesettür Abiye bayanların özel davetlerde, düğün organizasyonlarında, bayramlarda, akşam yemeklerinde rahatlıkla yazlık ve kışlık giyilebilmektedir. Yaz dönemlerinde olduğumuz için yazlık kumaşlardan tasarlanmış abiye modellerini inceleyeceğiz.

Moda Selvim’de bulunan birbirinden güzel abiye modelleri arasından sizler için bir kaç model seçtik ve inceledik.

Varak baskılı kumaştan üretilmiştir. Yeni sezon ürünüdür ve yazlık kumaştan üretilmiştir. abiye modeli 1Üründe astar bulunmuyor. Renk olarak mor kumaş üzerine altın sarısı varak modeller işlenerek dikkat çekiciliği arttırılmıştır. Bel kısmında elbise rengi parlak kumaştan kurdela bağlama kuşak zerafetinizi gösteren önemli bir ayrıntı olmuş. Mor ile altın sarısı motifin mükemmel uyumluluğu ile özel davetlerde tüm dikkatler üzerinde olacaktır.

Başörtüsü olarak altın varak uyumlu olarak sarı renk kombin edilmiştir. Ancak dilerseniz daha değişik kombinleri zevkinize göre kullanabilirsiniz. Ürün mutlaka kuru temizleme ile temizlenmelidir.

Manken boyu: 175cm

Manken beden: 38

Renkler: Mor, kırmızı, siyah

 

 

 

abiye modeli 2Abiye modellerimizden Ayşe Melek Aksesuar Düğmeli Elbise modelinden siyah rengi sizler için seçtik. Her dönemin her yerin modası geçmeyen rengi siyah, abiye kıyafettede en geçerli renk olarak tercih ediliyor.

Abiyede hummer kumaş kullanılmıştır. Hummer kumaşın en büyük özelliği olan dayanıklı ve düzgün olması nedeniyle abiye modellerde çok kullanışlı sayılmaktadır.

Modele bakacak olursak, üst kısım ceket havası verilmiştir. Ceket görünümlü olarak alt kısım belden genişlemektedir. Orta kısımda bulunan gösterişli işleme ve aynı desenlerden bilek kısımları dikkat çekici süsler arasındadır. Etek kısmı cekette olduğu gibi altlara doğru genişleyerek orantılı bir görünüm yakalanmıştır.

Manken boyu: 175cm

Manken beden: 38

Renkler: Siyah, mor, kırmızı

 

 

Bir cevap yazın