Trençkot Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

 

Trençkotlar tesettür giyim sektörünün en gözde modelleri arasında yer almaktadır. Yaz kış her mevsim giyilebilen ve tesettürlü kadınlara hem şıklık hem de rahatlık sağlayan bir giyim ürünü olma özelliğine sahiptir.

 

Dış giyimde tercih edilen trençkotları başarılı bir iş kadınında, çocuklarına kendini feda etmiş bir annede, ünlü bir ses sanatçısında ya da genç bir üniversite öğrencisi üzerinde görmek mümkün olmaktadır. Her profile ya da her tarza sahip olan kişilerin üzerinde trençkot bulunmaktadır. Bu kadar çok beğenilen tesettür giyim ürünü olan trençkotları Modaselvim sitesinde bol çeşit olarak bulabilirsiniz. Daha çok sonbahar kış koleksiyonu içerisinde dahil olmasına rağmen tesettürlü kadınların her sezonda rahatlıkla alabileceği ürünlerdendir. Peki, trençkot alırken nelere dikkat edilmesi gerekmektedir?

 

– Trençkotun Rengi

 

Trençkot ürünlerin çok fazla çeşit ve renk bulmak mümkündür. Ama en asil renk olarak bej rengi trençkotun rengidir. Bej rengi bana göre değil diyenler haki, lacivert ve yeşil tonlarını da tercih edebilirler. Tesettür giyim sektörünün başarılı bir şekilde yükseliyor olması sayesinde her renkten ve her modelden ürünleri bulabilmek mümkündür. Fuşya, pudra ve kırmızı tonlarında bir trençkot giydiğinizde asla Hollywood filmi hatunlarının imajına sahip olamazsınız. Kombin rahatlığı sunan trençkotunuz ile çok asil bir duruş sergilemek için mutlaka doğru renk tonlarını tercih etmelisiniz.

 

– Boy ve Kilonuzu Mutlaka Hesaba Katın

 

           Tesettür giyim alırken ya da başka bir ürün tercih ederken en çok dikkat edilmesi gereken konu beden ölçülerinin biliniyor olmasıdır. Boy ölçüsü ve kilo bilinmeden dikkatsiz bir şekilde alınan kıyafetler kadınların en çok yaptığı hatalar arasında yer almaktadır. Kısa boylu bayanların diz hizasında trençkot alması doğru olmamaktadır. Ayrıca kısa ve kilolu bayanlar kesinlikle trençkotun kemerini bağlamamalıdır. Kısa trençkot modelleri uzun boya sahip olan tesettürlü bayanlar için çok daha uygun olmaktadır.

 

– Vücut Ölçülerinizi Unutmayın

 

Boy ve kilonun trençkot seçiminde önemli olması kadar vücut ölçüleri de önemli olmaktadır. Örneğin büyük göğüslere sahip olan kadınların göğüs hizasında cep modeli bulunan trençkotlardan uzak durması gerekmektedir. Orantısız ve abartılı bir görünümden uzak durmalı ve vücut ölçülerinize kulak asmalısınız.

 

Bir cevap yazın