Çocuk Giyim

Her anne babanın kendinde önce düşünmeye başladığı tek kişi çocuktur. Çocuk olarak görebileceğimiz kişilerin yaş aralığı 3 ve 12 yaş aralığı diyebiliriz. Bu yaş grubundaki çocuklar her şeyi isterler. Genelde neyin alınıp alınmayacağına anne karar verir. Anneler çocuklarıyla daha fazla vakit geçirdikleri için onları daha iyi tanımaktadırlar. Öyle her ürünü çocuklarına almazlar.

Anneler için yemekten sonraki en önemli detay ise çocuğun giyimidir. Çocuklar bebekliklerinden kalma kıyafetlerini ve o tarzdakileri giyemeyecektir. Bunun sonucunda da çocuk giyim ortaya çıkmaktadır.

Çocuk Giyim Kategorisi

Çocuk giyim dediğimiz kategori 3 2 yaş aralığına hitap etmektedir. Anneler çocuklarının rahatı için en uygun kıyafeti seçmektedirler. Bu kıyafetlerin fiyatı anneler için çok fazla sorun oluşturmamaktadır. Çocuklarını kendisiyle uyumlu giydiren anneler bile bulunmaktadır. Anneler kıyafet konusunda daha dayanıklı olan ürünleri tercih ederler. Her ay yeni kıyafet alamayacaklardır.

Erkek çocukları yaşlarına göre bir beden büyük giyerlerken kız çocuklarında bu değişiklik göstermeyebilir. Kız çocuğu olanlar genellikle kıyafet için elbise, etek, babet ayakkabı tercih ederler. Bu kıyafetlerin rengi ise genelde pembe olmakla birlikte açık renklerdedir. Bu renklerin seçimi ise kız çocuklarının bu renklere düşkünlüğünden ve daha az hareketli olmalarından dolayıdır.

Az hareket demek daha az kıyafetin kirlenmesi demektir. Erkek çocuğu olanlar ise pantolon, gömlek, spor ayakkabı tercih ederler. Bu kıyafetlerin renkleri ise genelde mavi, siyah, yeşil olmakla birlikte koyu renklerine yakın olmaktadır. Koyu renk seçimleri ise erkek çocuklarının çok fazla hareketli olmasından kaynaklanır. Erkek çocukları daha fazla kıyafet kirletmektedirler. 

Çocuk Kıyafeti Nerelerden Alınır?

Anneler çocuklarına bütçelerine göre kıyafet almak isterlerse eğer bunu pazardan halledebilirler. Pazarda olan kıyafetler her zaman kalitesiz olmamaktadır. Doğru satıcıdan alınan her ürün kalitelidir. Bunun dışında büyük mağazalarda çocuklar için çok fazla ürün seçeneği bulunmaktadır. Hem bu durumda çocuklar kıyafetleri deneme imkanları bulunmaktadır.

Sonrasında tekrardan geri iade etmek zorunda kalmazlar. Diğer seçenek ise internetten sipariş verme olanağıdır. Bedenlerini seçerek mankene göre ayarlayarak seçebilirler. Manken üzerinden çocuğunun bedenine uygun olanı seçebilirler. Vakti olmayanlar zamandan tasarruf edebilirler.

Bir cevap yazın