Tesettür Kıyafetler İle Farklı Kombinler Yaratmak

 

Öncelikle, kombin sözcüğü birbirinden farklı görünen giysileri ve aksesuarları, uyumlu olacak bir halde birleştirmek anlamındadır. Bugünlerde ne yazık ki, tesettür giyimde özenilmemiş ve şıklıktan uzak görünümler ile karşılaşabilinmektedir. Aslında çok basit olan birkaç ipucu ile harika kombinler yaratarak tesettür modasına kolayca ayak uydurulabilinir.

 

 Tesettür Giyim Tavsiyeleri Neler Olabilir?

 

En baştan söylemek gerekirse, tesettürlü bayanlar bedenlerine dar olan giysilerden kaçınmalıdır. Hatları belli eden tesettür parçalar, kadınların hoş olmayan kombinler yapmalarına sebep olmaktadır. Bol kesimli kıyafetler, gerçek bir tesettür kombin oluşturmanın en önemli ipucudur. Bu ipucuna dikkat edilirse, modern ve şık kombinler yaratmamak elde değildir.

 

Başka bir önem verilmesi gereken ayrıntı da kombini tamamlayan şal veya eşarp seçimleridir. Şal, bu denli ciddi bir parça olmasına karşın, kombin yapılırken neredeyse hiç üstünde durulmamaktadır. Kullanılan şal veya eşarbın, kombinle ve hanımların ten rengiyle olması gereklidir. Örneğin; bir bayan açık tonda bir ten rengine sahip ise, tercih etmesi gereken renkler lila, mor ve mavi olmalıdır. Buğday tenliler de ekru ve yeşil gibi renklerle daha şık görüneceklerdir. Esmer bayanlarsa, pembe tonlarında renkleri kullanmalıdır. Renk seçimine dikkat edilirse, tesettür kombin yapabilmek oldukça kolaylaşacaktır.

 

Kıyafetlerde sadece iki renk tercih ediliyorsa, bunların dışında bir renk daha kullanılmalıdır. Kullanılan iki renk pastel tonlarda ise, üçüncü renk sıcak ve canlı olmalıdır. Mesela, siyah ve beyaz kullanılan bir tesettür kombin için sarı renkte bir şal tercih edilirse, çok şık bir kombin yaratılmasını sağlar.

 

 Anahtar Kıyafetler Nelerdir?

 

Bayanların, tuniklerini farklı parçalar ile kombinleyerek modern, klasik veya spor bir görünüm yakalayabilecekleri unutulmamalıdır. Spor tarzda güneş gözlüğü, bir jean ve spor ayakkabılarla spor bir kombin yaratılır. Aynı biçimde, bir kumaş pantolonla kombinleyip klasik, modern bir sadelik yakalanır.

 

Bu önemli noktalar sayesinde, elde olan parçalar, farklı tarzlar oluşturarak kullanılabilir ve her zaman için güzel bir kombin oluşturulabilir. Dolaplarda bulunması gereken anahtar parçalar da kombin yapabilmek için büyük destek olacaktır. Düz ve sade bir etek veya pantolon, klasik ceketler, tunik çeşitleri gibi anahtar parçalar ile birlikte bayanlar tam olarak bir şıklık abidesi gibi hissedeceklerdir.

 

Bir cevap yazın