Tesettür Elbiseler Bu Döneme Damgasını Vuracak

Şık giyimin en önemli seçeneklerinden biridir elbiseler. Özellikle şık davetlerde, nişan törenlerinde, düğün gibi pek çok özel günlerde en çok tercih edilen giyim unsurlarıdır. Tesettür giyimin  en sık kullanılan seçeneklerinden olan elbiseler bu dönem son derece revaçta. Özellikle yaz aylarında şık tesettür elbise modelleri sıkça kullanılacak. Tesettür moda tasarımcıları bu dönemin en trent elbise modellerinin salaş ve bir o kadar şık modeller olduğu konusunda hem fikir. Özellikle elbiseler bu dönemin en çok tercih edilecek tasarımları arasında yer alıyor.

Elbise Şıklığı Ve Elbise Rahatlığı Sizi Saracak

 

Tesettür modellerinde tekstil giyimi son dönemin en özel tasarımlarını sergilemeye devam ediyor. Daha önceleri daha kısıtlı modellere sahip olan tesettür tarzında artık sınırsız renk ve modeller görülebiliyor. Pek çok tasarım kıyafetlerin olduğu bu giyim sektöründe alan son derece geniş olarak gözüküyor. Tesettür elbise, tesettür gelinlik, tesettür nişanlık, tesettür davet elbise modelleri gibi pek çok çeşitliliğe rastlamak mümkündür. Buna istinaden tesettür modası her geçen gün farklılığını ve yaratıcı yönlerini ortaya koymaya devam ediyor. Bu dönemin elbise modelleri son derece şık tasarımlar olarak karşımıza çıkıyor. Bu yaz pembe tonlar ile tasarlanmış uzun elbiseler son dere revaçta olacak. Geçen senenin modası olan fırfır detayları da es geçilmemiş. Kollarda, yakalarda ve etek uçlarında bolca fırfır detayları ile karşılaşacağız.

Tesettür elbise modellerinin yanı sıra renk çeşitliliği de bu kombinelerde dikkat çekecek. Baskı desenli kumaşlar, asimetrik kesimler, piti kare dokumalar son derece gündemde olan tasarımlar arasında yer alacak. Bir diğer dikkat çenek unsurlar ise seksenler modasının tesettür elbiselere yansıması olacak. Kalın ve ince kemerli elbiseler, yana doğru açılan iri desenli elbise modelleri, çif renk dokuma elbiseler gibi pek çok detay bu dönemin çizgilerini yansıtacak. Tesettür elbise modellerinde bir dikkat çekici detay ise bu dönem  kolye gibi aksesuarlara yer verilmiş olması. Özellikle kendinden kolye tasarımlı elbiseler faklı bir izlenim yaratıyor. Bu dönem düğme detayları da unutulmamış. Özellikle kol ve yakalara iliştirilen düğmeler tesettür elbise modellerinde şık ve zarif bir detay kazandırıyor.