Mezuniyet Abiyeleri

abiye1Mezuniyet törenleri hem öğrenciler hem de aileler için son derece özel ve gurur verici günlerdir. Her genç kız bu günlerde güzel görünmek ister. Özellikle genç kızlar bu özel günler için haftalar öncesinden hazırlık yapmaya başlar. İşte mezuniyet törenlerini şık geçirmek isteyen genç kızlarımızın abiye kıyafet seçerken dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar:

1. Yaşınıza uygun modeller seçin.

Abartılı ve vamp abiye modelleri mezuniyet törenleri için pek uygun seçimler olmayabilir, bunlar yerine daha masum hatlara sahip yaşınıza uygun elbiseler sizi çok daha şık gösterecektir. Fazla parlak payetli elbiseler, aşırı dekolte gibi detaylar mezuniyet törenleri için uygun kaçmayabilir. Dantel ve tül gibi detaylar, yumuşak renk tonları size çok daha fazla yakışacaktır. Pudra, su yeşili, krem gibi renkler mezuniyet elbiselerinde en çok tercih edilen tonlardandır. Eğer bu tonları fazla sade buluyorsanız saks mavisi ya da mercan gibi daha canlı renkleri de tercih edebilirsiniz.

2. Vücut tipinize uygun abiye elbiseler bulun.

Bu özel gününde tüm kızlar en güzel halleri ile yer almak ister. Bunun bir anahtarı da doğru elbiseyi seçmektir. Eğer geniş basenlere sahipseniz bele oturan ve aşağı doğru genişleyen uzun abiye elbiseler sizi çok daha ince ve zarif gösterecektir. Eğer göbek çevrenizde fazlalıklarınız varsa bunu üst kısmı dökümlü ve hareketli bir elbise ile kapatabilirsiniz.

3. Abartılı makyajdan kaçının.

Mezuniyet günlerinde şıklığınızı tamamlayan bir diğer detay da makyajdır. Sizi olduğunuzdan yaşlı gösterecek ağır bir makyajdan kaçının. Teninize uygun doğal tonlarda yapılmış hafif bir makyaj ile gecenin yıldızı olabilirsiniz! Örneğin dikkat çekici renkteki bir ruju aynı ölçüde dikkat çekici bir göz makyajı ile kullanmaktan kaçının.

4. Ayakkabılarınızı dikkatli seçin.

Özellikle lise mezuniyetlerinde genç kızların çoğu alışık olmadıkları topuklu ayakkabılar üzerinde durmakta zorlanır. Bu durum hem onlar için geceyi zorlaştırır, hem de dikkatli olunmazsa kazalara yol açabilir. Bu yüzden eğer yürümekte zorlanıyorsanız daha alçak ve kalın topuklu ayakkabılar tercih edin. Mezuniyet töreninden önce ayakkabıları evde giyerek alıştırma yapmak da alışmanıza yardım edecektir.