Tunik Modellerdeki Trendler Neler?

 

    Tunik modellerinin model zenginliği gün geçtikçe kadınların yüzünü daha fazla güldürüyor. Çünkü hem günlük yaşamda hem de iş yaşamında rahatlıkla kullanılabilen tunik modelleri son derece kullanışlı kıyafetler oluyor. Bu yüzden kadınlar alışverişe çıktığı zaman ilk başta tunik çeşitlerine göz atarak öncelikli tercihlerini yapıyor. Böylelikle diğer ekstra alınacak olanlar için kalan alışveriş zamanı değerlendirilebiliyor. Oldukça fazla seçeneğe sahip olan tunik modelleri için kısa bir araştırma yaparak trend olan modellerden bahsetmenin faydalı olacağı düşünüldüğünden, yazının devamında da bu detaylara yer veriliyor.

 

Gömlek tunik modelleri

 

Geçmiş dönemlerde erkeklerin gömlekleri giyilerek yapılan bu kombin artık tamamen kadınlar için tasarlanan modellerle ayrıca beğeniye sunuluyor. Dik yaka ve kimi zaman boydan boya düğme kullanılmasıyla ya da üç düğme modeliyle oldukça sevimli bir görüntü ortaya çıkıyor. Genellikle gömlek havasını estirebilmek için çizgili kumaşların kullanıldığı gömlek tunik modellerinde bazen özellikle yaz ayları için kullanılan sarı, açık yeşil renk tonları da rengârenk bir görüntü oluşturuyor. Ayrıca oldukça bol bir kesimle tasarlanmasından dolayı ister tayt ister dar pantolonlarla rahatlıkla kullanılabiliyor.

 

Uzun tunik modelleri

 

Aslında tam uzun boydan bahsedilemeyebilir bu stildeki tunik modelleri için. Çünkü midi boy şeklinde kullanılan ölçüyle bilekten daha yukarıda uzunluk söz konusu oluyor. Aynı zamanda yandan yırtmaç oluşturulması ve belde de ince bir kuşak ya da kemer detayı kesinlikle spor şıklığın habercisi oluyor. Bu modele sahip olan tunikler biraz daha genç kesim tarafından yoğun talep görebiliyor. Çünkü özellikle kot pantolon üzerine giyilerek yakalanan tarz onlar için mükemmel bir rahatlık sağlıyor. Hangi yaştan olursa olsun kadınlar için uygulanan kombinasyonun şıklığı her daim ön planda oluyor.

 

Ayrıca bu stilin altına spor ayakkabı ya da babet giyilebiliyor olması zorunlulukları da ortadan kaldırmış oluyor. Yani illa klasik bir havaya bürünmek gerekmiyor. İşte bu kadar fonksiyonel özelliklere sahip olan kıyafetler kadınlar için kesinlikle vazgeçilmez oluyor. Tunik modellerinin farklılaşıyor olması demek fiyatların arasında da uçurumların oluşmasını sağlamıyor. Bu detayı belirtmeden geçmemek gerekiyor. Sonuç itibariyle alışverişin yapılabilmesi bütçeyle orantılı tutulduğundan dolayı her detayın altını çizmek faydalı oluyor.

 

Bir cevap yazın