Tesettürde Aksesuar Kullanımı

 

Aksesuar bir elbise veya kıyafeti tamamlayan, hem şıklığı hem de tarzınızı yansıtmak için kullanabileceğiniz bir eşyadır. Aksesuar kullanımı doğru yerde ve doğru takılarla yapıldığı zaman kıyafeti tamamlamanın yanında size birçok avantaj sağlar. Aksesuar kullanımının çeşitli avantajları vardır. Örneğin size uzun gelen bir elbiseyi kestirmek için zamanınız yoksa kemer takarak kısaltabilir ve günü rahatlıkla kurtabilirsiniz. Tesettür modasında aksesuarın önemi anlaşıldıkça hazır giyim de kıyafetlere aksesuar ekleyerek satışa sunuyor.

 

Aksesuar Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Kıyafetlerin, ayakkabılar ve daha birçok şeyin yaşa göre kullanımı vardır. Her yaş için ayrı model üretilir. Aksesuar içinde bu geçerlidir. Hatta hepsinden daha çok aksesuar kullanımında bu geçerlidir. Ağır ve büyük taşlar, çok renkli taşlar kullanarak yapılmış broşlar, yaka ve eşarp iğneleri aksesuarın her yaş için ayrı üretimi bulunduğu için doğru yerde ve ve yaşınıza uygun kullanıldığı zaman şık durur. Bu denli önemli olan aksesuar kullanımında sizde seçim yaparken zevkinizin yanı sıra yaşınıza uygun olup olmadığına göre seçim yapmalısınız. Tesettür kıyafetlere yakışan aksesuarlardan biri ise hiç şüphesiz uzun kolyeler ve sade broşlardır.

 

Tercih Edilen Ürünler

 

Elbiselere zincirli kolyeler de eklendiği zaman elbisenin tamamlandığı hissini verir. İşte aksesuarın önemi burada ortaya çıkar. Örneğin sade bir elbiseyi doğru aksesuarlar kullanarak oldukça şık bir elbise haline getirebilirsiniz. Aksesuar kimi zaman elbisenin yapısını ve kullanım yerini de değiştirebilir. Örneğin üzerine süsleme yaptığınız veya taşlar kullandığınız bir kıyafeti düğünlerde de kullanabilirsiniz.

 

Uzun Elbiselerde Aksesuar Kullanımı

 

Uzun ve renkli elbiselerinizin üzerine dönemin modasına uygun aksesuarlar kullanmanız bu elbiseleri kullanırken size şıklığı getirecek en önemli ayrıntılardan biri olacaktır. Aksesuarın ne olduğu konusunda da bilinçli olmalısınız. Taktığınız bir kemer aksesuardır. Kolye, bileklik, broş, eşarp iğneleri birer aksesuardır. Bunun yanında elbiseye kendinizin ekleyeceği ufak çizimler ve süslemeler de aksesuar görevini görür. Tesettür modasında da bu tamamlama görevi aksesuar için önemi anlaşıldığı için hazır giyimde bile ufak da olsa zincirler ve kolyeler eklenerek kıyafetler satılıyor.

Bir cevap yazın