Tesettür Mayo Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Tesettür dünyasında gün geçmiyor ki yeni bir ürün daha eklemesin. Kendisine her gün çok daha ileriye taşıyan tesettür modası, yeni sezon tesettür ürünleri kapsamında tesettür mayo modelleri ile görücüye çıkmıştır. Tesettür mayo, Tesettürlü kadınların denizde ya da havuzda yüze bilmelerini imkan veren, kapanmayı sağladıktan sonra destek hareket edebilmeyi sağlayan, eşofman tarzında bir kıyafettir.

 

 Bol Kesime Dikkat Edilmeli

 

           Yeni sezon tesettür ürünlerinden olan tesettür mayo alınırken, mayo bol kesim şeklinde alınmalıdır. Kapanma önceliği olduğu için hiçbir şekilde vücut hatlarını belli edecek bir varlığa sahip olmaması gerekmektedir. Daha sonrasında havuza ya da denize girildiğinde aslanın kumaşın vücuda yapılabilmesi de söz konusu olduğundan, vücut hatlarının belli olabilmesine ihtimal doğacaktır. Bu ihtimalin önlenmesi için olabildiğince geniş kesim tesettür mayo seçilmelidir. Tesettür mayo modellerinde vücudu belli edecek modellerden uzak durulmalıdır.

 

 Farklı Kullanım Ve Renk Seçimi

 

Tesettür mayolar havuz ya da denizin dışında yürüyüş yapılırken de kullanılabilmektedir. Bu anlamda Yine dikkat edilmesi gereken uykusuz vücudu belli etmeyen modellerin seçilmesi ve aynı zamanda bir kıyafet rolü gördüğünden pastel tonlarda tercih edilmesi daha uyumlu olacaktır. Pastel tonlarını tercih edilmesi, dikkat çekici renklerden uzak durmak için gereklidir. Bu anlamda yeni sezon tesettür mayolar oldukça kullanışlı ürünlerdir.

 

 Muhafazakar Modeller

 

Tesettür mayolar sonuç olarak denizde ya da havuzda kullanıldığından dolayı yüzme esnasında başörtüsünün baştan çıkabileceği gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu tür durumlara engellemek için baştan tamamen geçirilen ve hiçbir şekilde çıkmayan modeller tercih edilmelidir. Kafa kısmını tamamen saran bone ve şallar tercih edilmelidir. Bu durum aynı zamanda yüzme esnasında sürekli olarak başörtüsünün düzeltilmesi gibi durumlarında önüne geçerek rahat bir yüzme işlemi sağlar.

 

 Tesettür Mayo Kumaşı

 

Tesettür mayo seçilirken dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise kumaş yapısıdır. Sudan çıktıktan sonra hemen koruyabilen kumaşlar tercih edilmelidir. Uzun süre kurumayan naylon mayolar, bakteri üretimine neden olmaktadır. Sağlık açısından daha hızlı kuruyan kumaşlar tercih edilmelidir. Bu yanı sıra kumaş mutlaka hava almalıdır. Hava almayan kumaşlarda sağlık açısından tehdit unsuru oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın