Tesettür Giyimde Maskulen Tarz Nedir?

 

Tesettür giyimde maskülen tarzın ne demek olduğunu açıklamadan önce maskülen kelimesinin ne anlama geldiğini açıklayalım. Maskülen ‘in kökü Fransızca ’ya dayanıyor ve Fransızca dilinde “masculin” olarak geçmektedir. Modayı en içten ve derinden hisseden insanlarda Fransızlardır. Maskulen anlamı ne demek diye sorarsanız da maskülen kelimesi erkek anlamındadır. Yani erkek Giyim parçaları stilize edilerek bayanlara göre uyarlanma şekline maskülen tarz denilmektedir. Tesettür giyimde de Maskülen tarz on zamanlarda her yerde boy göstermeye başladı. En çok genç tesettür giyimde karşımıza çıkıyor. Bu da herhalde tesettürlü genç kesimin yeniliğe açık oluşundan kaynaklanıyor olsa gerek.

 

Maskülen Kadın Tarzı

 

Fransızca kelimesinden erkek anlamına gelse de maskülen kelimesi kadın tarzını anlatan moda terimidir. Papyon, kravat ve ayakkabılar da, maskülen tarzı modasını etkin kılmaktadır. Tesettür kıyafetlerine eklenen bu parçalar, kadınlara erkeksi görünüşün altında güçlü kadın profili yaratmaktadır. Çevrenize güçlü bir kadın profili yansıtmak istiyorsanız; siyah ceketin altına beyaz renkli gömleğinizi yakanızı son düğmesine kadar ilikleyerek, maskülen tarz yapmanız yeterlidir. Zaten maskülen tarzda beyaz ve siyah renkler en başta gelmektedir. Özellikle tesettür pantolon modellerinde maskülen tarz karşımıza çok çıkmaya başladı. Kendine has farklı tasarımlarıyla kadınları tek tip giyinmekten kurtaran Modaselvim, maskülen tarzlarla harmanladığı parçaları tesettür giyim kategorisinde tesettürlü hanımların beğenisine sunmaktadır.

 Maskülen Tarz Dişiliğin En Cool Hali

 

Bol kesim, yüksek bel pantolonlarla yakası geniş ceketlerin yer aldığı maskülen tarz, hanımlara kendinden emin, güçlü ve çekici bir görünüm kazandırıyor. Modaselvim ‘de dişiliğin simgesi olan geniş yaka gömlek kalem etek ve fötr şapkalarıyla herkesin kendine özgü maskülen tarz yaratmasını sağlıyor. Hele beyaz gömleklerin üzerine kombin edilen pantolon askıları, vücuda oturmayan yüksek bel kumaş pantolonlar, cebine kumaş mendil yerleştirilmiş ceket ya da yelekler kadınları benzersiz bir şıklığa götürüyor. Klasik erkek kesim pantolonlarından esinlenerek tasarlanan vücuda oturmayan yüksek bel pantolon ve blazer ceketlerle oluşturulan maskülen tarzı Modaselvim, dişiliği en cool haline getiriyor. Aynı zamanda maskülen tarzı tek parça halinde uygulayabileceğiniz gibi birkaç farklı aksesuarlar ile aynı şıklığı yakalayabilirsiniz. Tesettür giyimde maskülen tarz bana hitap eder diyorsanız, Modaselvim’i ziyaret etmelisiniz.

 

Bir cevap yazın