Tesettür Giyimde Kurallar Baştan Yazılıyor

tesettürTasarımların fazlaca göz doldurduğu moda dünyasında aynı etkiyi tesettür giyimde de görmek mümkün. En özgün ve en farklı tasarımları bir arada bulabileceğiniz koleksiyonlarda tasarımcılar tarafından yalnızca yaz ve kış kreasyonlarındaki etkileyici parçaların renkleriyle oynama yapılmakta ve moda takipçilerine sunulmaktadır. Peki, dolabınızda yavaş yavaş farklı ve özgün parçalara yer vermek istiyorsanız yapmanız gerekenler neler? Farklı gördüğünüz herhangi bir ürünü satın almalı mısınız yoksa size uygunluğu konusunda dikkat etmeniz gereken kriterler var mı? Bu yazımızda tesettür giyimde devrim niteliğinde olan bu tasarımları alırken nelere dikkat etmeniz ve nerelerde kullanmanız gerektiği konusunda tavsiyeler verdik.

 

 Kendinizi Tanıyın ve Ruhunuzu Yansıtacak Tarzı Sergileyin

 

Birbirinden bağımsız ve farklı tarzda kıyafeti üzerinizde görmek çevrenizdekilerin kafasında soru işaretlerine sebep olacaktır. Elbette dilediğinizi, hoşunuza gideni giymekte özgürsünüz ancak alışveriş yapmadan önce ne istediğinizi ve nasıl giyinmekten hoşlandığınızı bilmek size daha sağlıklı ve isabetli tercihler yaptıracaktır. Mesela spor-klasik giyinmekten hoşlanıyorsanız mutlaka sahip olmanız gereken belli başlı parçalar var.

 

Düz siyah bir pantolon ( kumaş, pamuklu ya da jean olması farketmez), beyaz- siyah bir gömlek ve siyah bir şal. Bu parçaları sabit tutarak tuniğinizde ya da yeleğinizde yapacağınız tercihler kendi tarzınızda birbirinden havalı ve özgün görüntülere kavuşmanıza imkan sağlayacaktır. Üzerinize alabileceğiniz kiremit, askeri yeşil ya da krem renklerde, cepli ve uzun bir yelek ya da tunik sizi hem cool, hem modern, hem rahat, hem de gösterişli gösterecektir.

 

Aynı parçaların üzerine alacağınız oversize bir ceket ya da kimono ile de daha günlük, daha salaş bir tarzı yakalamanız mümkün. Gördüğünüz gibi öncelikle klasik mi, spor mu, salaş mı yoksa ağır bir şıklık mı tercih ettiğinizi belirleyerek aynı parçaların üzerine yapacağınız ufak eklemelerle beklentilerinizi karşılayabilirsiniz. Kullanışlı ve kolay kombinlenebilen parçalar elde etmenin yanı sıra tasarruf dahi yapmış olacaksınız.

 

 Önü Kısa Arkası Uzun Modeller Yeni Kurtarıcınız

 

           Tesettür giyimde en fazla tercih edilen ve hemen herkesin üzerinde görülen parçalar şüphesiz şifon tuniklerdi. Uzunlu kısalı ve çeşitli renkte olan bu tunikler yerini asimetrik kesim tuniklere ve gömleklere bıraktı. Asimetrik kesimde önü kısa arkası uzun şekilde olan bir model var ki pantolonlar da eteklerle de kolaylıkla uyum sağlayan ve hemen herkesin elinin gittiği ürünlerden olmayı başardı. Yuvarlak kesin olan bu parçalar kumaşının şifon ya da keten-pamuklu olup olmamasına göre günlük kullanım mı yoksa özel günler için mi tercih edileceği noktasında belirleyici rol almaktadır. Bu parçalardan hangi tarzı benimsediğiniz önemli olmaksızın edinebilir ve dilediğiniz kombine uyarlayabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın