Tesettür Giyim İpuçları

 

G.M.Z. Tesettür - Önü İnci Baskılı Düğmeli Elbise ECH7083 Bebe Mavi (1)Son zamanlarda tesettür giyim konusunda seçenekler genişlemeye başlamıştır. Bu durum ülkemizde kapalı bayanların çok olmasıyla yakından ilgilidir. Her bayan gibi tesettür kıyafet seçiminde de en önemli nokta giydiğinizi size yakışmasıdır. Sadece dışardan bakıldığında güzel olması yeterli değildir. Aldığınız elbisenin ne kadar güzel olduğu önemli değil, size ne kadar yakıştığı önemlidir. Kıyafetin üstünüzde nasıl duracağı, kıyafeti nasıl taşıyacağınız önemlidir.

 

           Tesettür kıyafetler konusunda bir numaralı marka. www.modaselvim.com adresinden size en uygun tesettür elbise modellerini bulabilirsiniz. Birden çok renk ve model seçeneği sizi bekliyor. Tesettür kıyafetleri konusunda seçenekler çok fazladır, önemli olan sizin hangi elbiseyi seçeceğinizdir. Sizin sevdiğiniz, sizi yansıtan renkleri seçmeniz sizi kıyafetin içinde daha rahat hissettirecektir. Tesettür kıyafette en çok tercih edilen ürünler: Tunik, etek, gömlek ve hırka gibi modellerdir. Sizi yansıtan ve sizin beğendiğiniz ürünleri almanız o elbisenin içinde sizin daha güzel ve daha rahat gözükmesini sağlayacaktır.

 

Gömlek Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Yazın sizi rahat ve serin tutması için bol ve açık renkli gömlekleri tercih edebilirsiniz. Açık tondaki renkler güneş ışığını yansıttığından dolayı daha az terlemenize olanak sağlar. Ayrıca desenli ve geometrik desenli gömlekleri de tercih edebilirsiniz. Gömlekler yaz sıcağı için çok güzel bir alternatiftir.

 

Hafif Kumaşlar Tercih Edin

 

Pamuklu, likralı ve keten kumaşlar tercih etmeniz sizin yaz sıcağında boğulmanızı engelleyecek kumaşlardır. Bu kumaşlar teri emer ve vücudunuzun hava almasına izin verir. Üstelik şık bir görünüm sağlar. Eşarp seçerken de ipek kumaş olması size rahatlık sağlayacaktır. Saten eşarplardan uzak durun.

 

Elbise Seçimi

 

Tesettürlü bayanlar için en pratik ve en kolay kombin yapılabilen bir üründür elbiseler. Tek parça olması, yazlık, kışlık, abiye, normal günler için gibi birçok tesettür elbise modeli mevcuttur. Tesettür elbise seçerken, elbisenin üstünüze tam yapışmamasına ve dökümlü olmasına özen gösterin. Açık renkli elbiseler sizin daha zayıf ve zarif gözükmesine imkân sağlayacaktır.

 

Tesettür Abiye

 

Tesettür giyimde abiye seçerken dikkat edilecek en önemli nokta elbisenin modelidir. Elbisenin modeli ne kadar güzel olursa olsun, kilonuza ve boyunuza uygun bir elbise değilse sizi güzel gösteremez. Abiye seçerken elbisenin rengi de büyük önem taşır. Esmer tenli bayanlar daha soluk renkleri tercih ederlerse çok şık bir görünüm elde ederler. Aynı şekilde beyaz tenli bayanların canlı renkler seçmesi hoş bir görünüm sağlar.

Unutmayın giydiğiniz parçanın ne kadar güzel olduğu değil, sizin onu ne kadar güzel taşıdığınız önemlidir.

 

Bir cevap yazın