Tesettür Elbise Modellerinde Trend Olan Modeller

 

Elbise; hem rahat olması hem de şık duruşu sebebiyle bir çok farklı kesim tarafından beğenilerek tercih edilmektedir. Genç, orta yaşlı ve daha büyük olan kesimin gardolabında mutlaka bir kaç tane tesettür elbise bulunmaktadır. Acele bir yere gitmeniz gerektiği zamanlarda pratik giyilmesi ve kombin yapmadaki rahatlığı tesettür elbisenin bu denli çok tercih edilmesinin sebepleri arasında yer almaktadır. Ayrıca elbisenin pek çok farklı ortamda kullanılabilmesi onun avantajları arasında yer almaktadır. Günlük olarak daha spor ve rahat elbiseleri tercih edebilir iken; arkadaş toplantılarında daha şık elbiseleri kullanabilirsiniz. Düğün, organizasyon, özel gün ve geceler için de abiye elbiseleri tercih edebilirsiniz. Bu yıl tesettür elbise de trend olan modeller hakkında aşağıdakiler söylenebilir:

 

 Elbise Modellerinde Renk Seçimi

 

Bu yıl ilkbahar ve yaz aylarında mevsim ile uyumlu olarak daha iç ısıtıcı sıcak, canlı renk tonları modacılar tarafından kullanılacaktır. Bu renkler arasında en çok ilgi görenler; sarı, pembe, açık mavi, somon, yeşil ve bu gibi cıvıl cıvıl renkler ile vitrinler renklenecektir. Sonbahar ve kış aylarına gelince bu renklilik yerini mevsimle uyumlu olarak daha koyu tonlara bırakacaktır. Siyah, lacivert, koyu yeşil, kiremit ve bu gibi renkler vitrinlerdeki yerini alacaktır.

 

 Elbise de Kullanılacak Modeller

 

Bu yıl tesettür elbise de modacılar birbirinden farklı çok çeşitli modeller kullanmışlardır. Siz de vitrinleri süsleyen bu modeller arasından zevkinize ve fiziğinize en çok hitap eden modeli alarak gardolabınıza yerleştirebilirsiniz. Bu yıl en gözde modeller şu şekilde olacaktır:

 

– Elbise modellerinin pek çoğunda hakim yaka tercih edilecektir. Birbirinden farklı renk, desen ve modeller de hakim yaka kullanıldığını görmeniz mümkündür. Bu elbise modelleri çok şık durmakta ve hakim yakadan hoşlanan alıcısını beklemektedir.

 

Tesettür elbise modelleri bel kısmın da kemer ya da kuşak kullanımı gözlerden kaçmayacaktır. Bel detayında kemer ya da kuşak bulunan modeller sade ve şık görünmek isteyen kişiler tarafından tercih edilecektir.

 

– Tesettür elbiselerin kol bölümü bazı modellerde dar kesim olarak tasarlanmış iken; bazı modellerde daha bol gelerek manşet ile bitmektedir. Bazı kol modellerini ise bol olarak görmek mümkündür. Size de çok çeşitli bu seçenekler arasından dilediğinizi tercih etmek kalıyor.

 

– Bel bölümünde kuşak ya da kemer detayı kullanmayı sevmeyen bayanlar da bu yıl modacılar unutulmamış ve onlara hitap edeceği düşünülen bel bölümü dantel işlemeli modeller piyasaya sunulmuştur.

 

Bir cevap yazın