Tesettür Abiye Seçiminde İpuçları

Özellikle yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte, söz, nişan, düğün, kına gecesi, sünnet, özel davetler gibi organizasyonlar artmaktadır. Bu tarz özel organizasyonların en çok tercih edilen kıyafet modeli genellikle abiyeler olmaktadır. Tesettürlü kadınların, abiye çeşitleri diğer kadınlara göre daha kısıtlı olarak görülmekte ve genellikle tesettürlü kadınlar, kendi tarzlarına uygun abiye çeşidi bulmakta zorluk çekmektedirler. Böyle durumlarda, gidilebilecek mekan sınırlamalarını ortadan kaldırarak internet üzerinden abiye arayışına geçilmekte ve böylece daha çeşitli modeller bulunabilmektedir.

 

Tesettür Abiye Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Tesettür abiye seçimi yapılırken sadeliğin ve şıklığın bir arada olduğu modeller tercih edilmelidir. Vücut hatlarını çok belli etmeden, şıklığı ve zarafeti ön planda bulunduran abiye modelleri, kadınlar açısından kurtarıcı olmaktadır. Tesettür abiye modellerinde dikkat edilecek önemli bir husus ise kıyafetin üzerine yapılan işlemelerin kıyafetle ne kadar uyumlu olduğu, türban ve diğer parçaların birbirleriyle ne şekilde kombin edildiğidir. Alakasız işleme ve taşlar, göz yorgunluğuna, kötü bir görünüme ve karışıklığa sebep olmaktadır.

 

Tesettür abiye modellerinde abiyenin yapıldığı kumaşın kalitesi de diğer unsurlar kadar önem taşımaktadır. Kalitesiz bir kumaş, kıyafetin modeli ne kadar güzel olursa olsun kötü bir görünüm oluşmasına neden olmaktadır. Abiye elbise eğer mat bir kumaşa sahip ise kullanılacak türban parlak tercih edilmeli, eğer elbise parlak bir kumaşa sahipse türban mat olmalı yani mutlaka zıtlık yaratılmalıdır.

 

İnternet Üzerinden Abiye Almanın Avantajları Nelerdir?

 

İnternette, her zaman klasik bir alışverişten daha fazla seçenek bulunmaktadır. Aynı zamanda internette, abiye modelinin kombin edilme biçimlerini de görmek mümkündür. İnternet üzerinden alışveriş yapmanın bir diğer avantajlı tarafı da fiyat aralığını belirleyip ona göre alışveriş yapabilmektir. Herkesten farklı bir abiye kıyafete sahip olmak isteyenler için Moda Selvim, özel tasarım abiye kıyafetleri de müşterilerine sunmaktadır. Bu sayede, daha önce görülmemiş ve kullanılmamış abiye modellerine de sahip olmak mümkündür.

 

Büyük beden tesettür abiye bulmakta zorlanan kişiler de Moda Selvim aracılığıyla rahatlıkla bedenlerine uygun abiye modelini bulabilmektedirler. Aynı zamanda bir diğer kolaylık da yurt dışından alışveriş yapmak isteyen kişiler için sağlanmakta ve yurt dışına da kargo gönderilebilmektedir.

 

 

Bir cevap yazın