Tesettür Abiye Giyimde Çanta Ayakkabı Uyumu Nasıl Sağlanır?

 

            Tesettür giyim alternatiflerinin şık giyim alternatifi olan abiye kıyafetler kombinleme yapılırken kıyafet, çanta, eşarp ve ayakkabı olarak kombinlemesi yapılır. Bu tercih yapılırken kıyafet tasarımı komple ele alınmalı ve kıyafetinin tasarım unsurlarında bulunan çizgi ve renklere göre aksesuarlar seçilmelidir. Aksesuar seçimine ek olarak kolye, kemer ve eldiven gibi unsurlar da kombine katılarak dengeli bir kıyafet seçimi yapılmalıdır.

 

Abiye Kombinlerinde Aksesuar Tercihi

 

Abiye kıyafetlerde kıyafet ve aksesuar uyumu ele alınırken örnek olarak jakar dokuma abiye elbise modelleri örnek alınabilir. Bu modelin tasarım unsurlarında bulunan açık renkler sayesinde diğer aksesuarlar da benzer şekilde açık renkte olması gerekir. Tasarıma kontrast vermek için kemer, bileklik ve kolye gibi unsurlarla altın sarısı detaylar katılabilir. Bu kıyafetin krem rengi tasarımında olması ve hafif tonda değişen desenleriyle açık bir renk tonuna sahip olması eşarp seçeneğini de benzer şekilde krem ve beyaz tonlarda yapmayı gerektiriyor.

 

Ayakkabı seçimi olarak muhakkak beyaz renkte topuklu ayakkabıya yahut platform ayakkabı beyaz rengi ile seçilmesi gerekirken çanta tercihi olarak bayanların koyu tonlardan kaçarak muhakkak surette beyaz ve krem tonlarına yönelmesi gerekmektedir. Bu tasarımda önemli bir detay da kemer tercihidir. İnce desenli Gold kemer ile bu kıyafet zarif bir tasarıma dönüştürmek mümkündür. Böylece tesettür giyim abiye kıyafette eşarp, çanta, ayakkabı kıyafet uyumu sağlanmış olacaktır.

 

Koyu Renk Abiye Seçimlerinde Kombin Seçimi

 

Abiye kıyafet olarak koyu renk bir tesettür giyim abiye modeli seçilmişse bu durumda tercih edilen aksesuarlar da renk olarak farklılık gösterecektir. Örnek tesettür giyim abiye modeli olarak desenli dantel abiye modeli ele alındığında bu modelin fuşya üzerine altın sarısı işlemelerine sahip olduğunu görüyoruz. Bu noktada eşarp tercihi olarak desenlerin rengi olan altın sarısı rengi eşarp tercih olarak kullanılabilir. Eşarpta tül detayı kullanılabilirken ayakkabı tercihi olarak yüksek platform ayakkabı tercihi altın rengi ya da krem renginde seçilebilir.

 

Daha zarif bir tasarım isteyen bayanlar için tül tasarımlı altın rengi bir eldiven de tasarımı oldukça zarif bir görünüme kavuşturacaktır. Fuşya rengi üzerine oluşturulan desen rengi olan altın renginde seçilen çanta da bu kıyafet kombininde özel bir aksesuar tercih olarak kombini tamamlayan unsurdur.

 

Bir cevap yazın