Şık Görünüm İçin Tesettür Abiye Çeşitleri

Günümüzde abiye çeşitleri oldukça fazladır. Aklımıza bile gelmeyecek çok çeşitli abiyeler piyasada karşımıza çıkar. O kadar çoktur ki hangini alacağımızı şaşırıp iki veya üç tercih arasında kalırız. Abiyeler genellikle düğün, nişan, söz, kutlama, özel iş davetleri, mezuniyet törenleri, gibi günlerde güzel görünmeye özen gösterilir. Bunun için kişi kendi tarzına ve zevkine uygun abiyeler seçerler. Abiyeler o kadar çeşitlidir ki üst kısmı dekolte etek kısmı kısa olan çeşitler olacağı gibi tesettüre uygun kapalı kolları ve etekleri uzun dekolte olmayan sıfır yaka modellerde vardır. Tesettür abiye oldukça talebi çok olan abiyelerdir.

Tesettür Abiye Çeşitleri

Uzun etekleri bol olacağı gibi balık etek tarzı abiyeleri de bulabilirsiniz. Abiyeler tüllü, güpürlü, sade, dantel işlemeli gibi çeşitleri bulunur. Düz eteği olan gece mavisi tesettür abiye modeli ele alalım. Bel ve boğaz kısmında altın sarısı renginde güpürlü kemer motifleri olan, kolları ise dar uzun kollu olup omuz kısmından bilek kısmına kadar tülle kaplanmış bir modeldir. Eşarp veya şalları elbise ile tek bir kombin olup kıyafete uygun tasarlanmıştır. Bu eşarplar tek abiye renginde olacağı gibi, abiyenin desen ve süslerine uygun renkte de olabilirler. Kırmızı renkte boydan düz bir abiye düşünün üzerinde yukarısı göğüs bölgesinde sarı renkte taşlar kaplanmıştır. Bu taşlar göğüs ve omuz kısmında yoğun etek kısmına inildikçe azalarak giden bir modeldir. Yine eşarp olarak da bu taşların rengindedir. Bazı modeller ise boydan güpür danteli olup, iç astar olarak aynı renk olacağı gibi farklı renkte de olabilir. Bu abiyenin modeline bağlıdır. Bel kısmında çiçekli kemeri olur. Eşarp veya şalı ise kemerdeki çiçek renginde olabilir. Başka bir abiye çeşidi de etek kısmı düz tülden yapılmış bel kısmı kalın bir kemer göğüs kısmı güpürlü modellerde olabilir.eşarp ise abiye renginde olabilir.

Tesettür Abiye Kombinleri

Bu tesettür abiye çeşitlerine uygun takı, ayakkabı, çanta gibi kombinler yapılır. Abiye altına genellikle büyük topuklu ayakkabı çeşitleri kullanılır. Kıyafet rengine uygun ayakkabı seçileceği gibi kemer ve süslerin renginde de ayakkabı rengini seçebilirsiniz. Platform, sandalet, stiletto gibi ayakkabı çeşitleri tercih edilir. Eğer yüksek topuklu sevmiyorsanız yumurta topuk ayakkabı modelleri veya babet tercih edebilirsiniz. Çantanızı ayakkabı renginde veya abiyeye uygun seçebilirsiniz. Takı ise sizin tercihinize uygun bileklik yüzük kullanabilirsiniz. Ayrıca eşarbın üstüne bronş, taşlı iğne veya kenarlara doğru sarkan zincir modelleri tercih edebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın