Moda Selvim’in Muhafazakar Giyime Katkısı

Hanımların tesettüre rağbeti tesettür giyimin seyrini değiştiriyor. Hanımların görsel bakımdan kendilerini ifade eden tarz ve modaya gösterdiği ilgi, giyim ve moda sektörüne heyecan kattı.

Moda dünyası, kadınların enerjisine ve modern gelişimine yetişemiyor. Her şeyi her zaman olduğundan daha güzel ve aktif hale getiren bayanlar üretken tabiatlarıyla biliniyorlar. Günümüz modern dünyası hanımların bu üretken yanını taçlandırmak için her türlü çaba ve gelişimi gösteriyor.  Özellikle son yıllarda tesettürlü hanımlar özgürce iş ve sosyal hayatta kendilerini ifade edebiliyor ve söz hakkına sahip olabiliyorlar. Giyim sektörü ve moda dünyası kadınların muhafazakâr kimliğini desteklemek adına tesettür giyimin kataloğunu her geçen gün daha da geliştiriyor. Bir diğer önemli detay ise online alışverişin moda ve giyim sektörüne sağladığı katkı. En aktif online alışveriş sitelerinden biri olan modaselvim.com, hanımların muhafazakâr moda alanında ihtiyaç duyduğu tüm yenilikleri barındırması ile dikkatleri çekiyor. Tesettür giyim son dönemde çeşit ve yenilikler ile çok gelişti. Son yıllarda tesettür giyim bayanların mevcut hayat şartlarına adapte olmasını kolaylaştıracak nitelikte tasarlanıyor.

Muhafazakâr Hanımların Tesettür Giyimde Öncelik Verdiği Parçalar

Hanımların her zaman giyim önceliği en başta dış kıyafete aittir. Dış giyim, özellikle hanımların sosyal hayatı karşılama senfonisidir. Sahip olduğu her özelliği, ayrıcalığı en ince detayına kadar değerlendirip yaşamlarına aktarmaktan ve bunu sergilemekten hoşlanır hanımlar. Dış kıyafet o nedenle hanımlar için mühimdir. Hanımların tarzına göre şekil ve detayları değişse de pardösü, ferace, tunik, kap, kaban ve geçtiğimiz kışa damga vuran panço pelerinler dış tesettürün asla değişmeyen parçalarıdır.  Artık dış kıyafetin sembolik parçası olan, her mevsim koşuluna göre kumaş, renk ve detaylarıyla vitrinleri donatan bu modeller hanımların gönlüne taht kuruyor.

Pardösü; Tek parça bir tesettür kıyafetidir. Kişisel ve sosyal yaşamında kullandığı giyim tarzını muhafaza etmek, dış dünya ile paylaşmak istemeyen hanımlar çoğunlukta pardösüyü tercih eder. Pardösü kullanım olarak pantolon kombinleri ya da etek, gömlek gibi kombinler üzerine rahatlıkla giyilebilir. Özellikle artık ince kumaşlardan üretilen ve nazik bir dokuya sahip olan pardösüler hanımların bu bakımdan beklentisini kusursuz karşılayabiliyor. Moda Selvim hanımların istediği rahatlığı yakalayacağı pardösü modellerini üretmeye özen gösteriyor. Hafif kumaş yapılarından dolayı her türlü kombinleriniz üzerine tercih edebileceğiniz pardösü modelleri modaselvim.com sitesinde mevcut. Tarz ve isteğinize göre farklı detay seçeneklerine sahip pardösü modellerini incelemenizi öneririz.

Ferace; Pardösünün daha günlük hayata uyarlanmış versiyonu gibi olsa da ferace hanımların nazarında çok özel bir yere sahiptir. Tek parça olması ve hafif kumaş yapısından dolayı kimi zaman tek başına bir pantolon ile de kombinlenebilmesi feraceyi favori kılıyor. Ferace önceleri yazlık pardösüye bir alternatif gibi görülüyordu. Fakat son yıllarda popülarite duvarlarını hızla tırmandığını görüyoruz. Yaz kış fark etmeksizin ferace en az pardösü kadar dış giyimin önemli bir alternatifi haline geldi. Hatta dantel, gipür detaylarını zarifliğiyle harmanlayıp kendinde zenginleştirmeye müsait olması feraceyi sadece dış kıyafet değil, yerine göre özel gün ve gecelerin de favorisi haline de getiriyor.

Tunik; Hanımların özellikle yaz aylarında en sevdiği dış kıyafetlerden biri. Tunik yarım gömlek modellerine verilen isimdir. Hanımların son yıllarda dış kıyafet olarak pantolona ağırlık vermesi tuniği de giyim tarzlarının en aranan parçası haline getirdi. Modanın trendlerine kolay uyum sağlayan ve her türlü detaya yatkın bir mizaç sergileyen tunik, bütün tesettürlü hanımların dolabında mutlaka yer edinmiştir. Boy ölçüleri talebe göre değişebilen tunik modelleri yalnızca pantolon ile değil, kalem etek modelleri ile de kombinlenebilir. Tesettürlü hanımların yazın ince kumaşlar ile şıklığına ortak ettiği tunik çeşitleri, kışın da kışlık kumaşlar ile hanımlara hizmet vermeye devam ediyor.

Kap; Hem yaz hem kış fark etmeksizin süsünü günlük aktivitesinde vurgulamak isteyen hanımların tercihi. Özellikle yaz ayında dantel, desen ve nakış detayların moda olması kap modellerini yeni bir boyuta taşıdı. Dantel, desen ve nakış zarafetini dış giyimin tesettürüyle beraber  vurgulamaktan hoşlanan bayanların ilgi alanına girdi. Hanımların talep ettiği şekilde boy alternatifleri olan kap modeli, kumaş yapısına göre mevsimlik, yazlık ve kışlık olarak da vitrinlerde yerini alıyor.

Kaban; Kışlık kumaş ile özellikle kış aylarında hanımların zevkine sunulan kaban modelleri, desen alternatiflerinin yanı sıra cep, düğme gibi öne çıkan aksesuarlarla da süsleniyor. Bayanların pantolon modelleriyle kombinlemekten hoşlandığı kaban modelleri çoğunlukta kaşe ve örme kumaş çeşitleriyle üretiliyor. Kaban ile bütünleşen ekose desenler ise kaban modellerinde ayrı bir şıklık uyandırıyor.

Muhafazakâr Hanımların Günlük Zarafetini Tamamlayan Parçalar

Etek, gömlek kombinleri son yıllarda yerini elbise ve tulum modellerine bıraktı. Büyük olasılıkla bunun sebebi tek parça kıyafetlerin tesettürlü bayanlara daha cazip ve kullanışlı geliyor olması. İçerisinde hem desen şıklığını hem de aksesuar zenginliğini barındıran elbiseler, vitrinlerde her mevsim yerini koruyor. Tesettürlü hanımlar elbise, jile ve son ayların yeni gözdesi tulumlar ile kendilerini nazik olduğu kadar rahat ve özgün de hissediyor olmalılar. Bu giyim tarzı bayanlara amaçladıkları tesettürü sunmakla kalmıyor, onların ihtiyaçlarının bir parçası olan zarafeti ve şen duruşu da tedarik ediyor.

İnternetin sosyal hayata etkisi büyük. Özellikle de aranan ihtiyaç ve bilginin elimizin altında olduğu gerçeği interneti modern çağın en eşsiz buluşu yapıyor. İşimiz, sosyal çevremiz, eğitimimiz gibi etkenler internetin hayatımızdaki önemini belirliyor. Günümüzde online alışveriş ise internetin hanımlara sağladığı en mühim ihtiyaçlardan biri. Artık hanımlar iş ve sosyal yaşamın her alanında yer alıyor ve buna yönelik de giyim ihtiyaçlarına yön veriyor. Çoğu zaman giyim alışverişlerinde hanımların seçici tutumu ve kararsızlığı alışverişi zor kılan etkenlerden biri oluyor. Online alışveriş hanımların ayağına alışveriş rahatlığını getirmekle kalmıyor, tercih ve zevklerine karar vermeleri için ihtiyaç duydukları sınırsız zamanı da onlara sunuyor.  Zaman sınırlaması, beden yorgunluğu olmadan alışveriş yapmak isterseniz size modaselvim.com‘u öneriyoruz. Eşsiz tesettür giyim örneklerini inceleyebilirsiniz.

Moda Selvim Tesettür Giyimde Hanımların Bir Numaralı Tercihi

Online alışveriş siteleri hanımların son yıllarda vazgeçilmezleri arasında kendine yer buluyor. Moda Selvim, özel tasarım tesettür elbise modelleri ve dış giyim ürünleriyle hanımların gözde online alışveriş siteleri arasında yerini aldı. Yurt dışına gönderimiyle hanımların her yerde yanında olan modaselvim.com, 95 TL alışverişlerde kargo ücreti almıyor. Kapıda ödeme imkânı sunduğu gibi, tüm ürünlerde iade ve değişim garantisiyle gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın