Günlük Tesettür Kombini Nasıl Yapılır?

Günlük tesettür kombinlerinde rahatlıktan ödün vermeden şık olmak amaçlanmaktadır. Her kadının zevkine göre tasarlanan yüzlerce farklı ürün arasından uyumlu parçalar bir araya getirilerek ortaya hoş kombinler çıkarabilirsiniz. Günlük tesettür kombin öncelikle sizi gün boyu rahat ettirecek parçalardan oluşmalıdır. Bunun için esnek kumaşlardan üretilen ürünler tercih edilebilir.

Yaz ayları için serin tutan, kış ayları için sıcak tutan kumaşlar tercih etmek de önemlidir. Kombinlerde tek renk tercih etmek yerine uyumlu renkler kullanmak gündelik hayat için uygun olacaktır. Eşofman kalıbında tasarlanmış hazır kombinlerde günlük tasarımlar olup oldukça idealdir. Günlük kombinlerde kesim tercihi daha bol tercih edilebilir. Bol kesime sahip kıyafetler gün için hareket özgürlüğü sağlamaktadır.

Pantolonlu Tesettür Kombinlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Günlük kombin oluştururken alt giyim olarak pantolon tercihinde dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta bulunmaktadır. Pantolonlar, hem tunik hem de gömlekler ile rahatlıkla kullanılabilen ürünlerdir. Son yıllarda geniş paça pantolonların daha trend hale gelmesiyle birlikte tesettür giyimde de kullanım oranı artmıştır.

Tesettür kombin olarak giyimlerde üst giyime göre alt giyim yani pantolon tercih etmek gerekir. Eğer üst grupta spor ürün tercih edilmişse kot, keten, penye kumaş pantolonlar uygun olacaktır. Daha şık ve özel üst gruplar ise kumaş ya da üst grup kumaşı ile benzer pantolonlar ile kombinlenmelidir. Ayrıca üst giyim geniş kalıba sahip ise havuç kesim, dar kesime sahipse daha geniş paçalı pantolonlar seçilmeye dikkat edilmelidir.

Gömlek ve Feraceler İle Tesettür Kombini Yapılabilir mi?

Feraceler, tesettür dış giyimin başlıca ürünüdür. Eğer katılacağınız davet dış mekanda gerçekleşecek ise yalnızca ferace ya da gömlek gibi dış giyim ürünleri ile kombin yapabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında terlememek ve rahat etmek için yalnızca dış giyim olarak kombin yapmak da daha doğru bir tercihtir.

Gömlekler, etek ve pantolonlar ile kombinlenebilir ürünlerdir. Feraceler de yine farklı ürünlerle kombinlenirken isteğe göre elbise şeklinde de tercih edilebilir. Özel kumaşları sayesinde hem en şık tesettür kombinlerini oluşturabileceğiniz gibi hem de rahat hareket etmenize olanak sağlayacaktır.

Tüm ürünlerimizi görmek için https://www.modaselvim.com/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın