Örme Tunikler

Örgü her zaman modanın bir parçası olmuştur. Her model kıyafete ve her giysiyebir parça olsun örgü eklenebilir. Tuniklere de aynı şekilde örgü fikirler eklenerek daha farklı modeller yaratmak mümkün. Uzun hırkaların örgü tunik tarzı olanlarını kullnaabilirsiniz. Bunlar özellikle kot pantolonlar üzerinde oldukça güzel duruyor. Örneğin tığ işi bir örgü yaptığınız zaman üzerine desen eklemenize gerek yok. Ancak kalın örgü yaptığınız zaman daha ince işlemeli dantel örgüleri kıyafetinize ekleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken çok basit örgü tekniklerini kullanmak.

 

Modern Tunikler

 

Örgü tek başına kullanılabileceği gibi farklı aksesuarlar ve işlemeler eklenerek de kullanılabilir. Örgü modeli günümüzde bütün kıyafetler için çok moda. Hazır giyimde bile artık örme elbiseler satılıyor. Bunların tunik olanlarına ise daha farklı modeller kullanılıyor. Üzerinde hafif ve göze batmayan işlemeleri olan siyah tunikler siyah tutkunları için vazgeçilmez parçalardan biri. Tunik modellerinde siyah parçalar genelde özel günler için tercih ediliyor.

 

Tığ İşi Örgü Tunikler

 

Sadece zincir modeli kullnarak yapılabilecek ancak çok güzel duran tunikler satın almanız mümkün. Soğuk kış günlerinde sizi sıcacık tutacak örgü tunik modellerini kullanarak kolaylıkla güzel bir parça yapabilirsiniz. Üstelik maliyeti de oldukça ucuza geliyor. Tuniklere kolaylıkla örgü işlemeler de ekleyebilirsiniz. Üzerine yapacağınız küçük çiçek motifleriyle tuniklerin oldukça güzel durduğunu göreceksiniz. Blüz ve tişörtlerde olduğu gibi tuniklerin üzerine de örgü desenler, yazılar ve şekiller yapabilirsiniz. bu şekilde farklı modelle oluşturabilirsiniz. Kendi tuniğinizi yaratmak oldukça kolay. Hazır aldığınız bir parçayı da çeşitli işlemeler yaparak değiştirmeniz mümkün.

 

Renkli Mi Siyah Mı?

 

Siyaha takıntısı olanlar bilirler ki her tür elbiseye ancak siyah yakışır. Tuniklerde de bu durum böyle. Genellikle farklı renklerde ve modellerde görmeye alışkın olduğumuz tunikler siyah rengin asaletini üzerinde daha güzel taşıyor. Her yerde giyilebilecek bir renk olan siyahı tunikler üzerinde görmeye pek alışkın olmasak da farklı modelde üretilmiş siyah tunikler oldukça çarpıcı. Siyah tuniklerde en çok tercih edilen modellerden biri de altta yaldızlı işlemesi olan tuniklerdir.