Feracelerde Yaz Esintileri

Giyim alışverişinde şüphesiz ilk değerlendirilecek kriteri estetiktir. Tüketiciler, bir modelin görsel tasarımına göre satın alma tercihleri ​​yapma eğilimindedir. Ancak estetik beklentileri karşılamak, bir kıyafetin her zaman doğru seçim olduğu anlamına gelmez. Mantıklı bir seçim herzaman daha avantajlıdır. En kullanışlı tesettür giyim ürünlerinden biri olan yazlık ferace ürünleridir. Bu ürünleri doğru bir şekilde seçmek için birkaç kriteri göz önünde bulundurmanız gerekir. 

Giyilecek Ferace Kumaşı Nasıl Olmalıdır?

Rahatlık için yazlık ferace gereksinimlerini tam olarak karşılayan seçenekleri tercih edin. Tesettür giyimde rahatlık konusu yaz aylarında daha da önem kazanıyor. Ter geçirmezliği nedeniyle tercih edilen bazı ince kumaşlar vücudun hatlarını vurgulayabilir. Bu noktaya dikkat etmelisiniz. Pamuk kumaş, ter tutmayan yapısı ile yaz ayları için idealdir. Bu nefes alabilen kumaşlar aynı zamanda yumuşak dokularıyla da öne çıkıyor. Pamuklu kumaştan üretilen feraceler sadece yazın değil yılın her mevsiminde kullanılabilir.

Ter tutmayan yapıya sahip kumaşlardan biri olan keten, yazlık kumaş olarak adlandırılabilir. Keten birçok yaz giyim tarzında farklı bir rol oynar. Önemli avantajı ise nefes alabilen dokusu sayesinde teri emmemesidir. Ayrıca bu kumaşların kırışmaya karşı oldukça dayanıklı olduğunu unutmayın. Yaza uygun bir diğer kumaş da krep kumaştır. Hafif krep kumaş, yazın ihtiyaçlarını başarıyla karşılar. Bu kumaşlar ipek, viskon, yün veya polyester-pamuk karışımlarından yapılır. Hafif, terletmeyen krep kumaş, ütüleme kolaylığı nedeniyle tercih edilen seçeneklerden biridir.

Feracelerde Yaza Uygun Seçimler

Bazı yazlık feraceler sentetik yapılı kumaşlardan üretilmiştir. Bu konuda doğal mı sentetik mi diye bir ikilemde kalabilirsiniz. Doğal kumaşlar cilt için daha iyidir, ancak hassas bir yapıya sahip oldukları için özenle kullanılmaları ve temizlenmeleri gerekir. Sentetik kumaşlar ise yıkanması ve ütülenmesi daha kolay, daha uygun maliyetlidir ve diğer yandan konfor açısından doğal kumaşların sunduklarını veremezler.

Seçim yaparken bu artıları ve eksileri kendi ihtiyaçlarınıza, beklentilerinize ve mevsimsel özelliklerine göre değerlendirmelisiniz. Yazlık ferace için desenleri ve renkleri olarak da bir ayrım yapılması gerekir. Siyah dışında bir renk seçmek güneş ışınlarından en az derecede rahatsızlık duyacağınız anlamına gelir.

Hangi Ferace Modelleri Kadınların Gözdesi?

Kadınlar mevsimlerin geçiş dönemlerinde dış giyim için ne giyeceğini şaşırabiliyor. Ancak değişik ferace modelleri sayesinde bu durum ortadan kaldırılabiliyor. Çünkü farklı renklere, desenlere, modellere ve kumaşlara sahip olan feraceler kadınları işlerini son derece kolaylaştırıyor. İşte bu yüzden ferace modelleri özellikle bahar aylarındaki sıklıkla yaşanan hava değişimlerinde kurtarıcı niteliğini taşıyor. Peki, en çok ilgi gören feraceler hangileri oluyor? Gelin birlikte göz atalım!

 

 Ferace Modelleri

 

Son dönemlerde oldukça zengin model portföyüne sahip olan feraceler arasından en fazla ilgi göreni seçmek oldukça zor oluyor. Yine de sade olan modellerin daha fazla ilgi gördüğü gözlerden kaçmıyor. Düz renklere sahip olanlar ve ferace modelinin belli bölgelerinde kullanılan kumaşın kendi rengindeki motiflerle son derece şık ve estetik bir görüntü sergileniyor. Güneşli havaların iyice kendini göstermeye başladığı ilkbahar aylarında elbette açık renkli olan feraceler daha fazla ön plana çıkıyor. Fakat siyah ve beyazın asaleti her zaman yerini koruyor.

 

Günlük kullanımın dışında özel günler için öncelikli olarak tercih edilen bu iki renk, zarafetin timsali olarak geceye damga vurulmasını sağlıyor. Günlük kullanım içinse rengarenk modeller arasından tamamen kişinin zevkine uygun seçimler yapabilmesi mümkün oluyor. Bazı feraceler ayak bileklerine kadar uzanan boy ölçüsüne sahip olurken, bazıları ise baseni kapatan boylarda tasarlanarak kadınların beğenisine sunuluyor. Yarasa modelinin yanı sıra, belden kemerle bağlanabilen ve rahat bir dış giyim özelliğine sahip olan modeller dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. Hemen her zevke hitap edebilmek için tasarımcılar ve markalar kadınlar için fazlasıyla alternatif oluşturuyor. Bu durum elbette yüzlerdeki tebessümün artmasını sağlıyor.

 

Özellikle tesettür giyim modasında ayrı bir yeri olan feraceler, dış giyim için kesinlikle en ideal alternatifler arasında yer alıyor. Ayrıca feracelerin kullanımı için herhangi bir yaş sınırının olmaması da daha fazla kitleye hitap eden bir tesettür giyim özelliği taşımasını sağlıyor. Gençlerinde modern çizgilere sahip olan farklı modellere gösterdiği ilgiyle, feraceler bir kez daha kendilerini kanıtlıyorlar. İlgi gören ferace modelleri arasında kol ağızları ve boylarının bitiminde kullanılan ponponlar, tüyler en sık karşılaşılan aksesuar detayları oluyor. Sadeliği bu detaylarla hareketlendiren tasarımcılar, feracelerin de şıklık yarışındaki yerlerini almasını sağlıyor.