Bayan Çanta Modelleri Moda Selvim’de

bayan-cantaBayanlar giyimlerine önem veren ve vermeyi seven varlıklardır. Giyimlerinin uyumlarında gösterdikleri özeni ayakkabı ve çantalarında da göstermektedirler hatta bu konu da takıntılı olanları da yok değil. Kimi bayanlar ayakkabı konusunda hassa ve bir takım takıntılarda bulunurken kimileri de bayan çanta konusunda hassasiyet göstermektedirler. Her yaş grubuna göre üretilen bayan çantalar her giyime ve estetiğe sahip olarak üretilmektedir.

Bayanların en çok uğradıkları yer olan bayan çanta mağazaları her alışveriş merkezinin ya da caddenin başında bulunan ve her gün yüzlerce kadının girip alışveriş yaptığı popüler yerlerdir. Özellikle çalışan bayanlar başta olmak üzere giyimine ve süsüne dikkat eden her bayan çanta alma konusunda seçici ve en doğru seçimi yapmakla uğraşmaktadırlar.

Çantalar birçok çeşit kumaştan yapılmakta ve birçok sekle sahip olarak piyasaya sürülmektedir. Hatta yazlık ve kışlık kumaşlardan üretilen ve yaz ve kış aylarında kullanılmak üzere seçimler de yapılmasını sağlarlar. Yazın genelde renkli çantalar ağırlıklı olarak kullanılırken kışın daha ağır renkler tercih edilmektedir siyah kahve gibi.

bayan-canta-2Deri çanta kumaş çanta el işlemeli çantalar çeşitli desenlerle çizilmiş çantalar gibi çeşit çeşit bayan çanta bulunmaktadır. Bayanların zaman zaman sadece telefon ve paralarına yetecek kadar ufak çantalar kullandıkları zaman zaman ise kocaman bavul şeklinde çantalar takıp içlerine birçok ürün koydukları çantaları vardır. Her bayanın en az beş çantası hatta bazı bayanların çanta koleksiyonları dahi vardır.

Giyimlerinde seçici davranan bayanlar çantalarının da bu giyimlere uyan renkte ve özellikte olması ve kombinelerinin önemli bir parçası olarak çantaları görmektedirler. En çok kullanılan siyah kahverengi lacivert başta olmak üzere pembe beyaz kırmızı mavi turuncu sarı gibi birçok rengin sade bir şekilde kullanıldığı veya birkaç renkten oluşan çantalar da bulunmaktadır.

Çantalar bayanlar için kurtarıcı bir özelliğe de sahiptir birçok malzemenin elde taşınması imkânsızken bayanlar çanta vasıtasıyla birçok malzemeyi bir anda istedikleri yere götürebilmekteler. Elde taşınan çapraz şekilde takılan kola takılan sırt çantaları vs birçok şekilde takılmakta olan çeşitleri vardır.

 

 Bayanlara Özel Çantalar

bayan-cantaÇantalar bayanların her dönem kullandıkları aksesuarlarından biridir. Doğru ve yerinde kombinler yapıldığında da güzel bir şekilde ortaya çıkarılır. Bayan çanta için ise en çok tercih edilenler daha büyük ve salaş tarzlar. Ancak bunların yanında şık ve resmi çantalar, el çantaları mektup çantalar gibi çantalar da oldukça sık tercih ediliyor. Spor çantaların yanında bu tip çantalar da pek çok kombine uyabilen aksesuarlar oldu.

Bayan çantaları eşya taşımak ve ihtiyaç olarak kullanılmanın yanı sıra daha çok kıyafetleri tamamladığı için taşınıyor. Özellikle gençlerin büyük ilgi gösterdiği bu çantalarda en iyi tarz ve giyinme rekabeti olduğu için fiyatları da çoğu zaman el yakıyor. Ucuz ve uygun fiyatlara da bulunabilen bu çantalar fiyata göre kalitenin arttığı düşünülerek satışı artıyor.

Ancak aynı çantayı farklı bir markayla daha uygun fiyata alabilecekken boş yere para harcamak yersiz çünkü kalite güzellik ve şıklık çoğu zaman fiyatla ölçülmüyor. Bayan çanta için en önemli koşullardan biri giyilen kıyafeti tamamlamak ve şıklığa şıklık katmak olmalıdır. Bu tabiki önemlidir ancak ihtiyacı karşılaması da göz ardı edilmemelidir.

canta2Çantalar yapıldıkları maddeler ve kumaşlara göre üzerlerindeki aksesuarlara göre fiyat değişimi gösterebilirler. Büyüklük ve küçüklük çanta fiyatları için çok etkileyici bir özellik değildir. Daha çok madde kalitesi ve kullanılan malzeme önemlidir. Deri çantalar da oldukça cep yakar şekildedir. Ve gerçek derilerin kullanımı için pek çok hayvanın katledilmesi sebebiyle de kullanılması asla önerilmez.

Bayan çantalarında her tarz ve zevk için farklı tasarımlar bulunmaktadır. Pek çok bayan da bu tasarımları kendine uyduramadığında atık maddelerle kendilerine uygun çantayı tasarlayıp yapabilirler. Kumaşlar, düğmeler, boncuklar ve daha pek çok materyalle yapılabilecek bayan çanta tasarımları hem özgün hem ekonomik hem de yeni bir tarz şeklinde kullanılabilir.

Yeni modeller ve tarzların kullanımında bayanların talepleri de önemlidir. Yapılan tasarımlar ve ortaya çıkan ürünler piyasada ise oldukça ilgi görmektedir. Bayan çantalarda istenen her model ve çeşit bulunamayabilir. Bu durumda da yeni tasarımlar ve öneriler ortaya atılmalıdır.

Resimde gördüğünüz Miray bayan siyah çantadır. Özellikleri:

Kumaş Bilgisi : Suni deri
Ürün Ölçüleri
En : 35 cm
Boy : 25 cm

Fiyatı: 59 TL

Bayan çanta modellerimizi incelemek için tıklayınız.

BAYANLARIN VAZGEÇİLMEZ AKSESUARI

miray-canta-910-41304-81-BBayanların takıntılı olduğu bazı şeyler vardır ve çantada onlardan biridir. Nasıl ki ayakkabılar bayanlar için bir tutkuysa aslında çantalarda öyledir. Bayan çanta denildiğinde tarz ve şıklık birleştiricisi akla gelmez mi? Çünkü her kıyafetin veya tarzın gösterimini çanta ile doğru kombin ederek bütünü tamamlamış olursunuz. Bu yüzden de çantalar her zaman bayanlar için en önemli aksesuarlardan biri olmuştur.

Bayan çanta dendiğinde akla bayanların ayakkabı tutkusu gibi artık çantalar da gelmelidir. Çünkü çantalar tarzı yansıtmakta en önemli ayrıntılardan biridir. Çanta alırken de her şeyde olduğu gibi bunda da dikkat etmelisiniz. Çantanın kıyafetinize uygun olup olmadığı renk, tarz ve model bakımından, ihtiyaç durumuna göre küçük mü yoksa büyük mü çanta almalı diye düşünülmeli, genel olarak kullanışı bakımından işinize yarayacak tarzda çantalar olmalı.

Ayriyeten boyunuzu da göz önünde bulundurarak uygun olan bir çanta seçilmeli ve çanta süslerine dikkat ediyorsanız alırken de aynı şekilde incelemelisiniz. Bunlar incelendikten sonra pahalı ya da orta fiyatlı mağazalardan alışveriş edinmeli. Pahalı bir çanta alırken de aynı zamanda iyi seçilmeli ve o ürünün popüler olup olmadığı da göz önünde bulundurularak en son alınmalı. Tarzdan bahsetmişken abiye bir tarzda giyinildiğinde şık çantalar takılması gerektiğinden kıyafet ve ayakkabıya da uygun seçilmelidir.

Günlük şık olunduğunda ise klasik fakat kaliteli duran yine kıyafete uygun çanta tercih edilebilir. Tabi ki de her markanın kendine has bir tarzı ve modeli olduğundan nereden ne alabileceğinizi az çok bildiğiniz üzere daha hızlı bir şekilde istediğiniz tarzda çantayı bulabilirsiniz veya internetten bakabilirsiniz. Bazen kombin yapmayı bilemiyor ya da kafa karışıklığına sebep olan duygusal şeyler yaşandığında birisine de danışarak hangi çantayı alabilirsiniz konusunda yardım isteyebilirsiniz. Genel olarak çanta önemli birer tamamlayıcı kombin parçasıdır.

Sonuç olarak bayan çanta bir tarz oluştururken çok önemli aksesuarlardandır. Rengi, modeli, fiyatı, süsü, küçük ya da büyük olması gerektiğine en son karar verecek olan sizler olduğunuz için iyi tercihler yapmakta bu durumda size düşüyor.

Bayan Çantalar

Çantalar bayanların, kızların, özellikle kız öğrencilerin asla ama asla hayatları boyunca vazgeçemeyeceği tek ürün olarak tanımlanmaktadır. Günümüzde oldukça farklı, çeşitli birbirinden güzel mat, parlak, opak ve hatta artık saydamları dahi üretilen bayan çanta modelleri oldukça dikkat çekmektedir.

Bir bayan için hayati önem taşıyan, yanında ayırmadığı ve ömrü boyunca da ayırmayacak olduğu tek ürünü çantasıdır. Bu çantalar küçüğünden büyüğüne, kutu gibisinden ovaline, karesinden dikdörtgenine, açık renklisinden koyu renklisine pek çok çeşidiyle kadınlar için vazgeçilmezdir.

Her kıyafetlerine ayrı bir çanta kombini yapan bayanlar bayan çanta üreticilerini her geçen gün daha bir harekete geçirmektedir. Böylece çanta satışlarında üst noktalara ulaşılmaktadır. Bir okul tarzınız varsa bu tarza uygun üretilen çantalar, bir klasik model tarzınız var bu klasikliği tamamlayacak olan çantalar, düğün telaşınız varsa düğün kıyafetlerinize uygun çantalar her geçen yeni modelleriyle sizleri kendisine çekmeye devam etmektedir.

Ruganından süetine, taşlısından boncuklusuna, sade ve şık görünümlü olanında fosforlu renkli olanlarına kadar pek çok modeli bulunan çantalar her kombininizi tamamlayacak olan önemli aksesuarlar içerisinde yer almaktadır.

Telefonlarınızı koyabilmeniz için özel gözleri, küçük makyaj çantalarınızı ya da kutularınızı yerleştirebileceğiniz kısımları bulunmalıdır.

Ya da direk makyaj malzemelerinizi koyabileceğiniz gözleri, okul, kırtasiye gibi kalem defter malzemelerini saklayabileceğiniz özel kısımları, cüzdanlar için ayrılan özel kısımları ya da direk cüzdan olarak kullanabileceğiniz gözleri sayesinde çantalar oldukça kullanışlı ve bir o kadar da uzun ömürlü ürünlerdir. Klasik renkleri daha çok tercih edilerek her kombine uydurulabilmektedir.

Çoğu zaman ayakkabı ile renk ve kumaş açısından takım halde satışa sunulan çantalar tercih edilmektedir. Bu aynı zamanda ayrı bir parça olarak da kullanılmaktadır. Ayrıca eğer bir bebek sahibiyseniz ya da bir bebek bekliyorsanız en çok sizlerin bu çantalara ihtiyacı vardır.

Bebek ve anneler için özellikle üretilen büyük çaplı çantalar sayesinde bebeğinizin bezlerini, yedek zıbınlarını ve kıyafetlerini, ayakkabılarını, biberon, emzik, mama gibi malzemelerini, ıslak mendil ve peçetelerini rahatlıkla her özel ayrılan bölümde saklayarak ayrı ayrı bu malzemeleri poşetlemek zorunda kalmaz hepsini bir arada kolayca taşıyabilme imkânına sahip olmuş olursunuz.

Bayanların Vazgeçilmez Aksesuarı

Bayanların takıntılı olduğu bazı şeyler vardır ve çantada onlardan biridir. Nasıl ki ayakkabılar bayanlar için bir tutkuysa aslında çantalarda öyledir. Bayan çanta denildiğinde tarz ve şıklık birleştiricisi akla gelmez mi? Çünkü her kıyafetin veya tarzın gösterimini çanta ile doğru kombin ederek bütünü tamamlamış olursunuz. Bu yüzden de çantalar her zaman bayanlar için en önemli aksesuarlardan biri olmuştur.

Bayan çanta dendiğinde akla bayanların ayakkabı tutkusu gibi artık çantalar da gelmelidir. Çünkü çantalar tarzı yansıtmakta en önemli ayrıntılardan biridir. Çanta alırken de her şeyde olduğu gibi bunda da dikkat etmelisiniz. Çantanın kıyafetinize uygun olup olmadığı renk, tarz ve model bakımından, ihtiyaç durumuna göre küçük mü yoksa büyük mü çanta almalı diye düşünülmeli, genel olarak kullanışı bakımından işinize yarayacak tarzda çantalar olmalı.

Ayriyeten boyunuzu da göz önünde bulundurarak uygun olan bir çanta seçilmeli ve çanta süslerine dikkat ediyorsanız alırken de aynı şekilde incelemelisiniz. Bunlar incelendikten sonra pahalı ya da orta fiyatlı mağazalardan alışveriş edinmeli. Pahalı bir çanta alırken de aynı zamanda iyi seçilmeli ve o ürünün popüler olup olmadığı da göz önünde bulundurularak en son alınmalı. Tarzdan bahsetmişken abiye bir tarzda giyinildiğinde şık çantalar takılması gerektiğinden kıyafet ve ayakkabıya da uygun seçilmelidir.

Günlük şık olunduğunda ise klasik fakat kaliteli duran yine kıyafete uygun çanta tercih edilebilir. Tabi ki de her markanın kendine has bir tarzı ve modeli olduğundan nereden ne alabileceğinizi az çok bildiğiniz üzere daha hızlı bir şekilde istediğiniz tarzda çantayı bulabilirsiniz veya internetten bakabilirsiniz. Bazen kombin yapmayı bilemiyor ya da kafa karışıklığına sebep olan duygusal şeyler yaşandığında birisine de danışarak hangi çantayı alabilirsiniz konusunda yardım isteyebilirsiniz. Genel olarak çanta önemli birer tamamlayıcı kombin parçasıdır.

Sonuç olarak bayan çanta bir tarz oluştururken çok önemli aksesuarlardandır. Rengi, modeli, fiyatı, süsü, küçük ya da büyük olması gerektiğine en son karar verecek olan sizler olduğunuz için iyi tercihler yapmakta bu durumda size düşüyor.

Şık Çanta Seçimi

untitledHer türlü kıyafet ile kullanılabilecek olan kahverengi çanta modeli suni deri yapımıdır. İstenildiğinde günlük hayatta kullanılabileceği gibi aynı zamanda özel günlerde de istenilen kıyafetler ile rahatlıkla kullanılabilir. Kabartmalı suni deri desenli olan çanta kısa kesim sapı ile kolda rahatça kullanılabilir.

 

Zincirli olan kol kısmında zincir içinde kullanılan parçalar çantaya ayrı bir hava katmaktadır. Şık bir seçim yapmak isteyenler için orta boy ve kullanışlı bir model olarak bu çanta kullanılabilir. Orta boy olması sayesinde rahatlıkla istenilen şekillerde kullanımı mümkündür. Kahverengi bayan çanta seçimi istenilen her renk kıyafet ile kolayca kullanılabilir. Bu sayede şık bir kombin ile her ortamda çanta ile şıklığa şıklık katılabilir.

 

Eni 35 cm boyu 25 cm olarak orta boyutlarda olan bu çanta kendinden desenli olarak oldukça şık bir seçimdir. Çanta üzerindeki kabartmalı desenler ve parlak deri çantanın dikkat çekmesini sağlamaktadır. Üst kısmında bulunan fermuar sayesinde rahatlıkla iç kısmı kullanılabilir. Geniş iç kısmı ile istenilen her türlü şeyin taşınabilmesi için kullanılabilir. Sert duruşu ile rahatça kullanımı mümkün olur. Özel günlerde abiye modelleri ile rahatlıkla tercih edilebilecek şık bir seçim olarak tercih edilebilir. Genç bayanların suni deri olarak tercih edebilecekleri yeni bir model kol çantası olarak parlak deri olan bu çanta her yaştan bayanın rahatlıkla tercih edebileceği bir modeldir.

 

Kahverengi suni deriden hazırlanan kol çantası günlük kıyafetler ile birlikte rahatlıkla bir kombin olarak kullanılabilir. Aynı şekilde gece elbiseleri ile de genç bayanların rahatlıkla tercih edebileceği bir modeldir. Şık bir çanta seçimi yapmak isteyenler için hem rengi ile hem de kullanılan kabartmalı suni deri ile oldukça şık bir çanta tasarımı olarak satışı yapılmaktadır. Yeni sezonun en trend model çantaları arasında yer almaktadır. Bu sayede bu renk çantaya ihtiyaçları olanlar bu modeli rahatlıkla kullanabilirler. Orta boy olduğundan kısa zinciri ile kolda kullanılır. Derisi ile abiye modelleri ile de rahatlıkla kullanılacağı gibi zincirli kol kısmı ile günlük hayatta da istenildiğinde rahatlıkla tercih edilebilecek bir çanta modelidir.