Abiye Alırken Dikkate Edilmesi Gerekenler

 

           Toplantı, düğün, nişan gibi bütün özel günlerde şık giyinmek ve bakışları üzerinde hissetmek her insanın hakkı. Peki, bu tür özel günlere hazırlanırken giyeceğimiz abiye elbise modellerini nasıl ve neye göre seçmeliyiz? Abiye alırken dikkat edilmesi gereken altın kurallardan birisi giyeceğimiz elbisenin kumaş yapısıdır. Nişan ve düğün gibi önem arz eden günlerde polyester ve saten türü modeller tercih etmekte fayda vardır. Yemek ve toplantılarda ise saten kumaşlar ve şifon ipek seçmeye özen göstermek de bizler için fayda sağlar. Renk seçiminde zorlananlar için abiye modellerinin modası geçmeyen renkleri de mevcuttur. Bu renkler siyah, neon, dore, platin gibi renklerdir. Ayrıca turkuaz ve mavi de iddialı renkler arasındadır.

 

YER VE ZAMANA GÖRE ABİYE TERCİHİ

 

           Abiye tercihi konusunda bir diğer ayrıntı yer ve zaman konusundadır. Eğer abiyeyi giymenizi gerektiren bir günde açık havada bulunacaksanız şık aksesuarlar ve koyu renkleri tercih etmelisiniz. Kapalı bir alanda bulunuyorsanız daha sade abiye modellerine yönelebilir ve açık renkler tercih edebilirsiniz. Açık havada olduğu gibi ışıklı ortamda da koyu renkler tercih etmeli ve abiyenize uygun şıklıkta takı ve aksesuarları göz önünde bulundurmalısınız.

 

           Abiye elbise modellerinde tercih yapılacağı zaman cesaretli davranılmalıdır. Hiç dönüp bakmadığınız bir abiyenin, size yakışacağını umduğunuz abiyelerden daha çok yakışacağını kestiremezsiniz. Bu tür durumlarda abiyeleri denemekten geri durmamalı. Kararsız kalınması durumunda straples kesim ve askılı modelleri tercih edilebilir, abiye tercihi konusunda cüretkar iseniz tek omuzu açıkta olan ya da geometrik kesimlere yönelebilirsiniz. Vücudunuzda beğenmediğiniz yerleri abartıya kaçmamak şartıyla ön plana çıkarabilirsiniz. Bilindiği üzere abiyelerde bacak ve sırt bölgeleri vücut da diğer bölgelere göre daha zarif görünür.

 

ABİYE ELBİSELERDE AKSESUAR SEÇİMİ

 

           Abiye elbise modellerinde önem arz eden konulardan biri de detaylar ve aksesuarlardır. Işıltılı taşlar ve payetler eskimeyen türde aksesuarlar olması nedeniyle abiye modellerinde ön planda bulunması gereken en önemli ayrıntılardandır. Hemen hemen her sezon moda olan şeffaf geçişler ve danteller de önem arz eden detaylardır. Ayrıca fırfırlar ve drapeler de son yıllarda kabul gören önemli ayrıntılardır.

 

 

Bir cevap yazın